Online Aile Terapisi Fiyatları | Online Aile Terapi Ücretleri 2022

Online Aile Terapisi Fiyatları | Online Aile Terapi Ücretleri 2022

Terappin | Online Psikolog

Terappin Blog
17.03.2022 tarihinde oluşturdu.

Online aile ve çift terapisi, online terapi hizmetlerinden biridir. Özellikle teknoloji ve dijital çağın gelişmesiyle birlikte gündelik hayatta yerini edinen online terapi kavramı çok kolaylık sağlar. Birçok avantaj ve faydayla birlikte gelen online terapi, pek çok olumlu sonuçlar verir.

 

Online aile terapisi fiyatları nedir? Online aile terapisi nedir? Merak ediyor musunuz? Her aile belirli zamanlarda birtakım sıkıntılarla karşılaşabilir. Bu gayet normal bir durumdur. Ancak bazen bu sorunlar ve sıkıntılar profesyonel bir yardıma danışmadan hallolamayabilir. Artık bu konu hakkında endişelenmenize gerek yok çünkü online aile terapisi hizmeti çevrimiçi olarak hizmetinizde!

Terappin olarak sizler için online aile terapisi fiyatları ve daha fazlası hakkında bu blog yazısını hazırladık. Detaylarını öğreneceğiniz bilgiler aşağıdaki sırayla olacak:

*Online aile terapisi fiyatları

*Online aile terapisi nedir?

*Online çift terapisi

*Hizmet alanları

*Terappin online aile çift terapisi fiyatları

Merak ettiğiniz her şeyi cevaplamayı hedeflediğimiz yazımıza hoş geldiniz. Detayları öğrenmeye hazırsanız, şimdi başlayalım!

 

Online Aile Terapisi Fiyatları 

Online aile ve çift terapisi, online terapi hizmetlerinden biridir. Özellikle teknoloji ve dijital çağın gelişmesiyle birlikte gündelik hayatta yerini edinen online terapi kavramı çok kolaylık sağlar. Birçok avantaj ve faydayla birlikte gelen online terapi, pek çok olumlu sonuçlar verir.

Online aile terapisi almaya karar verdikten sonra ilk akla gelen soru online aile terapisi fiyatları hakkında olabilir. Bu gayet normaldir. Ancak, öncelikle online aile terapisi hakkında bilgilerimizi tazeleyelim. Hangi durumlarda aile terapisine başvurmak gerekir? İşte sizler için bu sorunun cevabı:

 • Eşler arası ilişkide çözülemeyen ve tekrar eden sorunlar olduğunda,
 • Evlilik problemleri ortaya çıktığında,
 • Boşanmanın eşiğine gelindiğinde ancak evlilik hala kurtarılmak isteniyorsa,
 • Çocuk, ergen veya yetişkin psikolojisi konu dahilindeyse,
 • Ailedeki çocuk ve ergenlerde davranış sorunları gözlemlenirse,
 • Alkol ve madde bağımlılığı/kullanımı durumunda,
 • Kronik fiziksel rahatsızlıklar ortaya çıkarsa ya da varsa,
 • Şiddet, ihmal ve duygusal istismar olduğunda,
 • Aile üyeleri yas, kayıp ya da travmalarla baş etmeye çalışıyorsa,
 • Ekonomik olarak zorlu bir süreçten geçiliyorsa.

Yukarıdaki listedeki sorunlar aile içerisinde gözlemleniyorsa aile terapisine başvurulması doğru seçenek olacaktır. Online aile terapisi başvurmak için seçeneklerden bir tanesidir. Terappin mobil uygulamasını indirerek 100 TL’den başlayan fiyatlarla online aile terapinize hemen başlayabilirsiniz!

 

Online Aile Terapisi Nedir?

Online aile terapisi fiyatlarını öğrenmek istemeniz oldukça doğaldır. Ancak, online aile terapisinin tam olarak ne olduğu hakkında da bilgi sahibi olmak önemlidir. Peki online aile terapisi nedir?

Online aile terapisi, aile yapısını ve sağlığını etkileyen durumları düzeltmek ya da daha iyi yapmak amacıyla uygulanan çevrimiçi terapi modelidir. Aileyi olumsuz etkileyen durumlar olduğu noktada aile bu olumsuzluklarla baş edemeyebilir. Böyle bir süreçte bir profesyonele başvurarak durumun ya da sorunun üzerinden gelmeye çalışmak en doğrusudur. 

Online aile terapisi fiyatları, geleneksel yüz yüze olan terapiye kıyasla biraz daha avantajla gelir. Ayrıca, online terapinin yüz yüze terapi kadar etkili olduğu araştırmacılar tarafından kanıtlanmıştır. 

Ailenizle büyük bir değişiklikten mi geçiyorsunuz? Ya da çok uzun süredir aşamadığınız bir sorun mu var? Artık endişelenmenize gerek yok! Şimdi online aile terapinize başlayabilirsiniz.

 

Online Çift Terapisi

Aile terapisi aynı zamanda çift terapisi olarak da bilinebilmektedir. Online aile ve çift terapisi şeklinde hizmet veren bir alan olarak karşınıza çıkabilir. Online aile ve çift terapisinin faydaları hakkında bilgilenmeye ne dersiniz? İşte sizler için online aile ve çift terapisinin faydaları:

 1. Aile içi bağ güçlenir.
 2. Sağlıklı iletişim kurma yöntemleri benimsenir ve öğrenilir.
 3. Ailesel veya ilişki nedenli problemlerin anlaşılması ve üzerinden gelmesi sağlanır.
 4. Aile üyelerinin birbirleriyle duygularını paylaşması mümkün kılınır.

Eğer çift olarak ya da aile olarak sizi olumsuz etkileyen bir durum olduğunu düşünüyorsanız, online çift psikoloğu tam da ihtiyacınız olan şey olabilir. Terappin mobil uygulamasıyla yalnızca saniyeler içinde terapinize başlamanız mümkün. Üstelik online aile terapisi fiyatları avantajlarıyla birlikte hizmetinize sunulmakta!

 

Hizmet Alanları

Psikoterapi hizmet alanı içinde değerlendirilen online aile terapisinden ailevi sorunları olan pek çok kişi faydalanabilir. Bu ailevi sıkıntılar ebeveyn-çocuk arasında oluşan sorunlar olabilir ya da ekonomik sıkıntılar olabilir. Bu nedenle online aile terapisi hizmet alanları oldukça geniştir demek mümkündür. 

Online aile terapisinden aşağıdaki gibi durumlardaki kişiler kolaylıkla faydalanabilir:

 • Boşanmış ya da boşanmanın eşiğinde olan çiftler,
 • Madde kullanımı, yeme bozukluğu ya da ruhsal sağlık problemleri olan çocuklara sahip olan aileler,
 • Aile üyelerinden birini kaybetmiş ya da deprem gibi doğal afetlerden travma edinmiş olan aileler,
 • Aile üyelerinden birinin herhangi bir istismara uğramış olması,
 • Kısırlıkla mücadele ediyor olmak,
 • Evlat edinme gibi durumlarda adapte olma aşamasında olmak,
 • Bir ya da birkaç çocuğun davranışsal sorunlar sergiliyor olması.

 

Terappin Online Aile Çift Terapisi Fiyatları 

Online aile terapisi fiyatları, Terappin uygulamasıyla birlikte 100 TL’den başlıyor. İnternetin sunduğu avantajlardan biri olan online terapi, ruhsal iyileşmeyi herkesin erişimine kolaylıkla sunuyor. Terappin mobil uygulamasında hizmetinize 400’den fazla alanında uzman psikolog sunuyoruz! Üstelik kendi psikoloğunuzu kendiniz seçebilirsiniz! Tek yapmanız gereken uygulamayı indirmek, seansınıza başlamak!

Mobil uygulamayı indirerek detayları öğrenebilirsiniz.

Detaylı bilgi için hemen sen de indir!

1. IOS için hemen indir! 

2. Android için hemen indir! 

3. İnstagram adresimizi ziyaret et!

4. Twitter adresimizi ziyaret et!

 
200'den fazla uzman psikolog arasından sana en uygun psikolog ile istediğin yerden 7-24 online terapiye başlamak için hemen uygulamayı indir!