Online Regresyon Terapi Ücretleri | Online Regresyon Terapisi Fiyatları 2022

Online Regresyon Terapi Ücretleri | Online Regresyon Terapisi Fiyatları 2022

Terappin | Online Psikolog

Terappin Blog
27.02.2022 tarihinde oluşturdu.

Regresyon terapisi, geri çekilme, gerileme veya geriye dönüş anlamı taşır. Regresyon terapisinin amacı bireyin günümüzde etkilenmeye devam ettiği duygusal ve zihinsel olumsuzlukların geçmişte neden olduğunu ortaya çıkarmaktır. Bireyin deneyimlediği depresyon, aşırı korku ve kaygı gibi durumların sebebinin geçmişte yaşadığı bir sebepten kaynaklandığına inanılır.

 

Online regresyon terapi ücretleri nedir? Online terapi fırsatını duyduktan sonra soracağınız ilk sorulardan biri bu olabilir. Online regresyon terapi ücretleri merak konusu olan konulardan biridir. Bu nedenle Terappin olarak sizler için online regresyon terapisi hakkında olan bu yazıyı hazırladık.

Peki online regresyon terapi ücretleri çerçevesinde hangi bilgileri detaylıca edinebilirsiniz? İşte detaylarını öğrenebileceğiniz bilgiler aşağıdaki gibi olacaktır:

*Online regresyon terapi ücretleri

*Online regresyon terapisi nedir?

*Online regresyon terapisi etkili mi?

*Hizmet alanları

*Geçmiş temizleme terapisi

*Terappin online regresyon terapisi fiyatları

Online regresyon terapi ücretleri ve daha fazlası için şimdi okumaya başlayabilirsiniz. Hazır mısınız? O halde şimdi başlayalım!

 

Online Regresyon Terapi Ücretleri 

Online terapi hizmetlerinden biri olarak regresyon terapisi almak da mümkündür. Online regresyon terapi ücretleri hakkında bilgilenmeyi dilemek gayet normaldir. Öncelikle, regresyon terapisi teorisiyle başlayabiliriz. 

Regresyon tedavisine göre terapinin ana taşı bilinçtir. Bilincin de 3 seviyesi bulunmaktadır:

 1. Bilinçli zihin: Sahip olunduğu farkında olunan düşünceler.
 2. Bilinçaltı: Kişinin farkında olmadığı içgüdü, düşünce ve duyguları.
 3. Süper bilinç: Ruh olarak da adlandırılan bilinç seviyesidir.

Regresyon terapisiyle hedeflenen ana amaç bireyin bilinçaltında saklanmış travmaları yüzeye çıkarmaktır. Bu şekilde bireyin ruhsal sorunlarına sebep olan sorunları ortadan kaldırmak hedeflenir. 

Özellikle dijital çağın da gelişmesiyle, regresyon terapisini şimdi online almak da mümkündür. Online regresyon terapi ücretleri psikolog ve terapi seanslarına göre değişkenlik gösterebilmektedir. 

Şimdi Terappin mobil uygulamasını indirerek 100 TL’den başlayan fiyatlarla terapi almaya başlayabilirsiniz!

 

Online Regresyon Terapisi Nedir?

Online regresyon terapisi ücretlerinden önce, regresyon terapisinin ne olduğu hakkında bilgilenelim. 

Regresyon terapisi nedir?

Regresyon terapisi, geri çekilme, gerileme veya geriye dönüş anlamı taşır. Regresyon terapisinin amacı bireyin günümüzde etkilenmeye devam ettiği duygusal ve zihinsel olumsuzlukların geçmişte neden olduğunu ortaya çıkarmaktır. Bireyin deneyimlediği depresyon, aşırı korku ve kaygı gibi durumların sebebinin geçmişte yaşadığı bir sebepten kaynaklandığına inanılır. Bu geçmiş deneyim ortaya çıkarsa da günümüzde devam eden sorunun çözülmesinin daha mümkün olduğu düşünülür regresyon terapisine göre. 

Online regresyon terapisi ve terapi uzmanıyla kişinin kendi kendine aşamadığı duygusal ve zihinsel bir sorunu aşması mümkün kılınabilir. 

Online regresyon terapisi ise regresyon terapisinin çevrimiçi yollarla uygulanması durumuna denir. Terapist ve danışan online yollarla iletişim kurar, terapiye devam eder. 

 

Online Regresyon Terapisi Etkili Mi?

Online regresyon terapisinin seyri, geleneksel yüz yüze olan regresyon terapisinden farklı değildir. Peki online regresyon terapisi nasıl seyreder? 

 1. Adım: Hazırlık
 2. Adım: Regresyon tekniklerinin kullanılması
 3. Adım: Bastırılmış duyguların ifade edilmesi ve boşalımı
 4. Adım: Bilinçaltının yeniden öğrenilmesi ya da programlanması
 5. Adım: Seansın sonlanması

Online regresyon terapisi, eğitimini tamamlamış uzman psikologlar tarafından uygulanmaktadır. Yukarıda da listelendiği gibi seyreden online regresyon terapisinin, yüz yüze yapılan terapiden tek farklı çevrimiçi yollarla olmasıdır. 

Terapinin uygulanması konusunda bir fark olmadığı gibi, regresyon terapisinin etkisinde de fark yoktur. Yapılan araştırmalar, online regresyon terapisinin, geleneksel terapiyle aynı etkiyi oluşturduğunu kanıtlar niteliktedir. 

Sonuç olarak, online regresyon terapisi, son derece profesyonel ve etkili bir terapi biçimidir. 

 

Hizmet Alanları

Online regresyon terapisinin hizmet alanları oldukça geniş olabilmektedir. Farklı yaş gruplarına ve geçmişe sahip bireylerde olumlu etkileri olmaktadır. Regresyon terapisinin olumlu sonuç verdiği durumlar özellikle geçmişte travmalar yaşamış olan hastalardır. Bireyler farkında olmasa bile travmaların bireyin duygu ve davranışlarına çok büyük etkileri olmaktadır. Bu nedenle, regresyon terapisiyle geçmişe gitmek, yaşanılan travmayı ortaya çıkarmak ve bununla başa çıkma yöntemini keşfetmek son derece etkilidir. 

Bu nedenlerden dolayı, regresyon terapisinin hizmet alanları;

 • Birçok farklı yaş grubundan bireyler,
 • Travmatik geçmişi olan bireyler

Olarak kısaca özetlenebilir. 

 

Geçmiş Temizleme Terapisi

Regresyon terapisi aynı zamanda geçmiş temizleme terapisi olarak da bilinebilir. Yukarıda sizler için online regresyon terapi ücretleri ve terapinin kendisi hakkında detaylı bilgileri sunduk. Peki regresyon terapisi faydalarını biliyor musunuz? İşte sizler için online regresyon terapisi faydalarının küçük bir listesi:

 • Birey korku ve fobilerinin sebebi öğrenerek bununla başa çıkmayı öğrenebilir.
 • Bireyin yakınlaşma problemlerinin kaynağı ortaya çıkabilir, bu sorun çözülebilir.
 • Genel ilişki sorunları çözülebilir.
 • Sebebi bilinmeyen suçluluk ve utanma duygularının sebebi öğrenilebilir. Böylelikle bu duyguyla başa çıkmak mümkün hale gelir.

 

Terappin Online Regresyon Terapisi Fiyatları 

Online regresyon terapi ücretleri hakkında daha detaylı bilgi almak ister misiniz? Terappin mobil uygulamasını indirerek hemen regresyon terapinize başlayabilirsiniz. Terappin uygulaması hizmetinize 400’den fazla uzman klinik psikolog sunuyor. 400’den fazla psikolog arasından kendi seçiminizi yapıp, hemen online regresyon terapinize başlayabilirsiniz!

Mobil uygulamayı indirerek detayları öğrenebilirsiniz.

Detaylı bilgi için hemen sen de indir!

1. IOS için hemen indir! 

2. Android için hemen indir! 

3. İnstagram adresimizi ziyaret et!

4. Twitter adresimizi ziyaret et!

 
200'den fazla uzman psikolog arasından sana en uygun psikolog ile istediğin yerden 7-24 online terapiye başlamak için hemen uygulamayı indir!