Online Çocuk Terapisi Uzmanı
En İyi Çocuk Terapisti Terappin'de

Online çocuk terapisinin ne olduğuna dair kafanız karışık olabilir. Fakat bilinen bir gerçek vardır ki çocuğunuzun psikolojisi, onun nasıl bir hayata adım atıyor olduğunu aydınlatır. Bu nedenle, çocuk psikoloji önemli bir alandır. Her çocuk ruh sağlığı olarak sağlıklı olmayabilir. Ancak endişelenmeye gerek yok! Online çocuk terapisi ile her sorun kolaylıkla düzelebilir.

Mercedes-Benz Türk
Deloitte
QNB Finansbank
Colins
Yıldız Holding
Karadeniz Holding
IBTech

Daha fazla detaylı bilgi edinmek ister misiniz? İşte bu sayfanın devamında edinebileceğiniz bazı bilgiler:

 • Online çocuk terapisi uzmanı
 • Online çocuk terapisti ile psikolojik danışmanlık
 • Çocuklara özel terapi
 • Çocuk terapisi faydaları
 • Online çocuk terapi uygulaması

Sayfanın en sonunda çocuk terapisi fiyatları hakkında da bilgi edinebilirsiniz. Hazırsanız hemen başlayalım!

Online Çocuk Terapisi Uzmanı

 

Online çocuk terapileri çocuk ve yetişkin ruhsal ve davranışsal sağlığı üzerinde etkileyici ve yeterli çalışmalar yapılan bir terapi seçeneğidir. Özellikle gençlerin sıklıkla kullandığı teknolojik platformlar üzerinden bir terapi yöntemi sunmak hem aileleri hem de çocukların sağlığını olumlu yönde etkilemektedir. 

Online çocuk terapisi alanlarında uzman klinik psikologlar tarafından yapılmaktadır. Çocuk psikolojisi üzerinde birçok araştırmalar, çeşitli tedavi ve terapi yöntemlerini barındıran geniş bir alandır. Bu nedenle çocuk terapisi ancak alanlarında uzman çocuk psikologları tarafından son derece profesyonel bir yaklaşım ve çevrede yapılmalıdır.

Terappin mobil uygulaması ile alacağınız online çocuk terapisi, yukarıda bahsedilen bilgilerin hepsini kapsamaktadır. Terappin’de 200’den fazla alanlarında uzman klinik psikolog arasından seçimi size bırakıyoruz! Profesyonel uzman yardımı için Terappin sizin adresiniz.

 

Online Çocuk Terapisti ile Psikolojik Danışmanlık

 

Çocuk psikolojisinde, terapi ve tedavilerinde çeşitli birçok yöntem olsa da neredeyse hepsi benzer özellikler taşımaktadır. Bu yöntem ve programların birçoğu uzman psikolog yardımı ve koçlarla yapılan yöntemlerdir. Bazı programlarda kendi kendine tedavi yöntemleri de seçenekler arasında olmasına rağmen araştırmalar profesyonel yardım alınan programlarının daha etkili olduğunu ortaya koymaktadır. 

Bu nedenle online çocuk terapisine başvurmanızın ardından alacağınız yardım tamamen profesyonel psikolojik danışmanlık olacaktır. Çocuk psikolojisi oldukça geniş bir alandır. Ayrıca, günümüzde ebeveynlerin, çocuklarının ruhsal ve davranışsal durumunda bir sorun olup olmadığı endişesi çok yaygın bir endişedir. Bu yüzden, alacağınız psikolojik danışmanlığın ardından endişelerinizden arınmanız son derece mümkün. 

Özellikle Covid-19 salgınıyla beraber gelen sosyal izolasyon, bilgisayar ve internete düşkünlük gibi sorunlar ebeveynlerin en güncel endişeleri arasında yer alabilir. 

Bunun yanı sıra çocuğunuzun sadece hareketli mi yoksa hiperaktive bozukluğuna (DEHB) sahip olduğunu anlamaya çalışıyor ve endişeli misiniz? Online uzman psikologlarımız tanı koymak için buradalar! Hemen online çocuk terapisti ile psikolojik danışmanlığa başvurup soru işaretlerinizden arınabilirsiniz.

 

Çocuklara Özel Terapi

 

Her çocuk, her yetişkin birey gibi özel ve farklıdır. Bu nedenle yaşanabilecek herhangi bir ruhsal ya da davranışsal sorun da her çocukta farklı seyir edecektir. Aynı yetişkin psikolojisinde olduğu gibi, her tedavi yöntemi her çocuk için etkili ve aynı olmayacaktır. Bu yüzden Terappin ile alacağınız online çocuk terapisi tamamen çocuklara özel terapi olacaktır. Ebeveyn ve kimi zaman öğretmenlerin çocuk terapisi sırasında rolü önemlidir. Bu rol kimi zaman davranışsal ya da ruhsal bozukluk belirtisini fark etmeyi de kapsamaktadır. Her çocuk aynı olmayacağı için, hepsinin ruhsal ve davranışsal olarak sağlıklı olması da beklenemez. Bu durumda ailenin de yardımıyla alınacak profesyonel yardım hem çocuğun hem de ailenin hayat kalitesini artırabilir. 

İşte sizin için ebeveynlerin en çok hangi durumlarda online çocuk terapisine başvurduklarının listesi:

 • Tırnak yeme,
 • Yatak ıslatma,
 • Zorbalık etme, zorbalığa maruz kalma,
 • Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB).

Yukarıdaki liste yalnızca en yaygın online çocuk terapisine başvurma nedenlerini özetler. Farklı durumlarda da başvurulabilir. Unutmayın, alacağınız terapi çocuğunuza özel ve iyi sonuç alma odaklıdır.

 

Çocuk Terapisi Faydaları

 

Çocuk psikolojisi sosyal izolasyon, ortam değişikliği, uyum sağlanması gerekilen gibi durumlardan farklı etkilenebilir. Bu durumda hem öğretmenlerin hem de ebeveynlerin çocuğun davranış ve hareketlerini gözlemlenmesi ve herhangi bir değişikliği fark etmesi önemli rol oynayabilir. Özellikle pandemi döneminde gelen kapanma ve uzaktan eğitim döneminin çocukları sosyal izolasyon dönemi açısından çok etkilediği gözlemlenmektedir. Online çocuk terapisine başvurmak için ebeveynlerin emin olamadıkları da gözlemlenmiştir. Eğer bir ebeveyn olarak çocuğunuzda bir değişiklik fark ediyorsanız, online çocuk terapisi tam da sizin için! Alacağınız ilk seansın ardında seçtiğiniz uzman psikoloğunuzun rehberliğinde seanslara devam etmeniz mümkün ya da soru işaretlerinizden arınmanız çok kolay! Ayrıca bunun için evden çıkmanıza artık gerek yok!

İşte sizin için online çocuk terapisinin faydalarını özetlediğimiz bir liste:

 1. Çocukların fiziksel, zihinsel ve duygusal gelişiminin daha iyi anlaşılması sağlanır.
 2. Online terapiyle edinilen bilgilerle ebeveynlerin çocuklarını daha iyi anlaması ve onlara yardımcı olması sağlanır.
 3. Ebeveynin, çocuğun davranışını anlamasında yardımcı olur. Böylece çocuğun davranışının normal ya da anormal olduğunu daha iyi anlar.
 4. Çocuğun duygusal gelişimi gözlemlenerek çocuğun belli duygularla nasıl baş ettiği anlaşılır. Unutulmamalıdır ki her çocuğun her duyguyla baş etme yöntemi farklı olabilir.

Terappin ile alacağınız online çocuk terapisi hizmeti yukarıda listelenen bütün faydaları ve daha fazlasını kapsamaktadır. Hiç beklemeden ev konforundan online çocuk terapisine başvurmanız yalnızca bir tık uzağınızda!

 

Online Çocuk Terapi Uygulaması

 

Online çocuk terapisinin ortak hedeflerinden biri de çocukta saptanabilecek bir davranışsal ya da ruhsal bozukluğun yanı sıra, ebeveyne bu sorunlar başa çıkmada rehberlik etmektir. Bu nedenle online çocuk terapi uygulamasında ebeveynin de görevi ve rolü azımsanamayacak kadar yüksektir. Online çocuk terapisi kapsamında uygulama yaptığımız en yaygın durumları sizin için aşağıya listeledik. Bir göz atalım:

 • Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB)
 • Davranış bozuklukları
 • Yeme bozuklukları
 • Anksiyete bozuklukları
 • Otizim speektrum bozukluğu
 • Karşı olma/ karşıt gelme bozukluğu
 • Duygudurum bozukluğu

Birçok ebeveyn çocuklarının davranışlarında dönemsel değişikliklerle karşılaşsa bile bir psikolojik danışmana ihtiyaçları olup olmadığından emin olamamaktadır. Bu durumda ebeveynlerden tanı konulması beklenemez. Bu nedenle eğer ebeveynin kafasında soru işaretleri oluşuyorsa mutlaka bir profesyonele danışarak çocuğun ruhsal ve davranışsal tutumları profesyonel olarak gözlemlenebilir. Artık endişeye gerek yok! Online çocuk terapisi ve Terappin ile ev rahatlığında terapi çok kolay!

 

Çocuk Terapisi Fiyatları

 

Online çocuk terapisi hem ebeveyn hem de çocuğun hayatında büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Terappin ile alacağınız terapi, ebeveyn olarak sizin de çocuğunuza nasıl yaklaşmanız gerektiğine dair rehberlik edecektir. Bu nedenle, çocuğunuzla iletişimi artırmak ve daha mutlu bir aile hayatı için ihtiyacınız olan tek şey Terappin online çocuk terapisi olabilir! Terappin mobil uygulamasıyla 200’den fazla alanında uzman klinik psikolog arasında seçim yapıp hemen seansa başlayabilirsiniz. Üstelik uzman psikoloğunuzun bulunduğu şehir hakkında endişelenmenize de gerek yok! Çünkü evinizin en sevdiğiniz köşesinden seanslarınızı yapabilirsiniz. Daha detaylı bilgi edinmek için mobil uygulamamızı indirebilirsiniz:

Nasıl Çalışır?
Uzman bir psikolog ile eşleşin.
Uzman bir psikolog ile eşleş

Soracağımız birkaç sorunun ardından ihtiyacına uygun, alanlarında uzman bir psikolog ile eşleş.

Hemen seansa başlayın veya randevu oluşturun.
Hemen seansa başla veya randevu oluştur

Sana en uygun çevrimiçi uzman psikolog ile hemen terapiye başla veya istediğin gün ve saat için randevunu %15 indirimli oluştur.

45 dakika online seansa katıl.
45 dakika online seansa katıl

Psikoloğun ile 45 dakika görüntülü çevrimiçi seansa başla. Unutma görüşmelerin sadece senin ve psikoloğun arasında. 🤫

Yaşam kaliteni arttırmak, hayata karşı bakış açını değiştirmek senin elinde. Terappin, çıkacağın bu yolda aradığın desteği alabilmen için senin yanında

İlk kez terapi alan danışanların %75'i terapilerine devam etti.

100 TL'den başlayan fiyatlarla şimdi çevrimiçi terapi alın.

Şimdi Bir Randevu Oluştur

Merak Ettiklerinizi Yanıtlıyoruz

Hangi programı seçeceğinizden emin değil misiniz veya hizmetlerimiz hakkında sorularınız mı var?
Endişelerinizi gidermek için SSS bölümümüzü inceleyin.

Sıkça Sorulan Sorular

Danışan Yorumları

  Puan:

  "İstediginiz yerden evden arabadan isten kendinizi 45 dk izole edip yol ile zaman harcamadan seansinizi gerceklestiriyorsunuz. En onemlisi devamliligi kolay ve surdurulebilir olmasi. Psikologa gidenler bilir bu yolda en zor ve en onemli sey devamlilik. Tesekkurler"

  Kzmn9 – Mar 15, 2021
  Puan:

  "Karşıdan avrupaya taşındığımdan beri terapistime gitmek çok zor oluyordu, terapistim buraya gelmiş beni de davet etti. Üstelik seanslar çok daha verimli geçiyor 3 aydır🙃 herkese tavsiye.."

  Denizars – Feb 13, 2021
  Puan:

  "Pandemi yüzünden hastanelere polikliniklere gitmeye çekinirdim şansıma karşıma bu uygulama çıktı aldığım terapiden gayet memnun kaldım devam etmeyi düşünüyorum programda emeği geçen herkese teşekkür ederim"

  bejark – Dec 21, 2020
  Puan:

  "İş stresimden dolayı böyle bir terapi aldım ve çok faydalı oldu. Özellikle bu dönemde insanların tam da ihtiyacı olan bir uygulama. Emeğinize sağlık! ❤️"

  yagmursan – Nov 21, 2020
  Puan:

  "Sonunda bir düşündü. Teşekkürler en ihtiyaç duyduğum hizmetti. İhtiyacımı tam destek karşılıyor."

  Ssedddss - Nov 16, 2020
  Puan:

  "Benim gibi terapiste gitmek için zamanı olmayanlar için birebir. Ben çok beğendim, arayüzü çok kullanışlı. Geliştiricilerinden emeği geçenlerden Allah razı olsun."

  sudeleraz – Oct 5, 2020
Terappin Uygulamasını Ücretsiz İndir
Hemen Yükle ve İlk Seansına %15 İndirimli Katıl!

Uzman klinik psikologlardan hemen terapi alın ve değişimi başlatın

Terappin'i Ücretsiz İndir