Hizmetler

Online Depresyon Terapisi Uzmanı

Online depresyon terapisi özellikle son yıllarda çok popüler olan bir terapi yöntemidir. Her yaştan birey zaman zaman bunalım döneminden geçebilir. Bu dönem kimi zaman kendiliğinden geçerken kimi zaman profesyonel bir desteğe ihtiyaç duyulabilir. Böyle bir dönemden geçtiğinizi düşünüyorsanız ya da etrafınızdaki birinin desteğe ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız Terappin ile online depresyon terapisi tam sizin için!

Online depresyon terapisi hakkında daha detaylı aşağıdaki bilgileri bu sayfanın devamında edinmenizi hedefledik:

 

Online Depresyon Terapi Uzmanı

 

Depresyon tedavisi terapi yöntemiyle yapılabilen bir tedavidir. Yani depresyonu tedavi etmek için sanılan gibi ağır antidepresan türü ilaçlara her zaman gerek olmayabilir. Ayrıca kimi zaman insanların enerjilerinin düşük olduğu dönemlerden geçmesi normal olabilir. Sadece bazı bireylerin aşamadığı depresif dönemler olabilir ve bu dönemlerde bir profesyonele danışmak en sağlıklısıdır. 

Özellikle günümüzde dünyanın her yerini etkilemiş olan salgın yüzünden insanların ruh hallerinde bazı olumsuz gelişmeler yaşandı. Salgın, eve kapanma, sağlığın önemi ve bu konular kaynaklı kaygılar birçok kişiyi ruhen olumsuz etkilemiş olabilir. Fakat artık bu endişe ve kaygılardan en sağlıklı yollarla arınabilmemiz mümkün. Özellikle ev rahatlığınızda seanslara katılma fırsatı sunan online depresyon terapisi sizin için biçilmiş kaftan olabilir!

Terappin ile alacağınız online depresyon terapisi desteğiniz sizleri sağlığınıza uzman kalitesiyle kavuşturma sözü veriyor. Siz de hayatınızdan daha fazla keyif almaya hazır mısınız? Öyleyse şimdi Terappin ile online terapinize başlayabilirsiniz!

 

Online Depresyon Terapisi Psikolog Hizmeti

 

Terapinin ortamı çevrimiçi olunca bazı kişiler bunun gerçek terapi olmayacağı kanaatine varabilirler. Fakat bu doğru değil. Online terapi size evden çıkma şartını koşmaz fakat aldığınız psikolojik destek diğer terapilerden farklı değildir. Bu nedenle aklınızda destek alacağınız uzman hakkında soru işaretleri oluşmasına gerek yok. Alanlarında uzman klinik psikologlar tarafından internet üzerinden alacağınız psikolojik desteğe online psikolog hizmeti denir. Bu hizmetin içinde online depresyon tedavisi de vardır. Yani online depresyon terapisi, ev rahatlığınızda kolaylıkla ulaşabileceğiniz bir hizmettir. 

Terappin mobil uygulamasından 200’den fazla alanında uzman klinik psikolog arasından kendi seçtiğiniz psikologla seanslara başlamanız sadece saniyeler alır. Online psikoloğunuzu seçmeden evvel, psikoloğun özgeçmişine ulaşmanız, seçiminizi detaylı yapmanız da mümkündür. 

Unutmayın, online depresyon tedavisi en yaygın terapi çeşitlerinden biridir ve Terappin ailesi her aşamada sizin için burada olacaktır! 

 

Size Özel Bireysel Terapi

 

Online depresyon terapisinin normal terapiden hiçbir farkı yoktur. Bu nedenle terapinin online olması terapinin uygulanmasında hiçbir değişiklik göstermeyecektir. Özellikle depresyon terapisinde, depresyonun çeşidi ve şiddeti tedavi yönteminde birtakım farklılıklara neden olacaktır. Bu nedenle herkese aynı terapi ve tedavi yönteminin uygulanmasını mümkün değildir. 

Online depresyon terapisinde size sunulacak hizmet tamamen size özel ve bireysel bir hizmet olacaktır. İlk seansın ardından uzman psikoloğunuz kaç seans daha görüşmeniz gerektiğini, terapinin nasıl şekilleneceğini sizinle özel ve bireysel olarak konuşacaktır. Bu nedenle, hiç kuşkunuz olmasın ki online depresyon terapisi ile sonuç almanız son derece mümkündür. 

 

Hizmet Çeşitleri

 

Yukarıda da belirtildiği gibi depresyonun çeşidi ve şiddeti her danışanda farklı olabilir. Bu nedenle Terappin ailesi olarak size sunduğumuz hizmet çeşitleri de farklıdır. Her depresyon terapisi aynı değildir çünkü her çeşitte etken faktör ve tedavi yöntemi danışandan danışana farklılık gerektirebilir. 

Sizler için online depresyon terapisi altında sunduğumuz hizmetlerin listesi aşağıdaki gibidir:

Daha fazla detay arzu eder misiniz? İşte detaylar...

 

Majör Depresyon

 

Majör depresyonda duygu, düşünce ve bedensel işlevler ve davranışlarda bozulma görülebilir ve bu genelde beynin işlevlerinde oluşan bozulma ve düzensizliklerin bir yansımasıdır. Umutsuzluk, karamsarlık ve ağır ruhsal çöküş majör depresyonun en belirgin belirtileridir. 

Online depresyon terapisi ile majör depresyon tedavisi mümkündür. Ayrıca Terappin’den alabileceğiniz hizmetlerden bir tanesi de online majör depresyon terapisidir. 

Endişe etmenize artık gerek yok! Ruhsal bunalımından arınmak artık online olarak da mümkün! 

 

Kalıcı Depresif Bozukluk (Distimi)

 

Kalıcı depresif bozukluk depresyon türlerinden bir tanesidir. Bu depresyon türü aynı zamanda distimi olarak da bilinir. Bilinenin üzerine bu kalıcı depresyon en az iki yıl süregelen depresif ruh halidir. Distimi tanısı konulan kişi zaman zaman majör depresyon atağı geçirebilir fakat bu teşhisin konulması için kişinin en az iki yıl boyunca sürekli depresif ruh hali içinde olması gerekir. 

Kalıcı depresif bozukluk tedavisi, online depresyon terapisi hizmetimiz altında faydalanabileceğiniz hizmetlerimizden biridir.

 

Doğum Sonrası Depresyon (Perinatal Depresyon)

 

Klinik olarak majör depresyon olarak da bilinen perinatal ya da doğum sonrası depresyon, hamilelik döneminde ya da doğumdan sonraki 4 hafta içinde ortaya çıkmaktadır. Genel olarak doğum sonrası depresyon olarak adlandırılır fakat bu terim yalnızca doğum sonrası meydana gelen depresyonu temsil eder. Hamilelik esnasında ve sonrasında meydana gelen hormonsal değişikliklerin ruh halindeki değişiklikleri tetikleyebildiği bilinmektedir. 

Perinatal depresyon terapisi, online depresyon terapi çeşitlerinden biridir. Hemen şimdi Terappin’le doğum sonrası depresyon terapisine başlayabilirsiniz!

 

Psikotik Depresyon

 

Majör depresyona ek olarak kişinin aynı zamanda değişmeyen sabit bir inanca sahip olması, sanrılar ve halüsinasyonlar görmesi psikotik depresyon olarak adlandırılır. Psikotik semptomlar çoğunlukla yoksulluk, suçluluk veya hastalık sanrıları gibi karamsar ve depresif temalardan oluşur. 

Online depresyon tedavisi ile psikotik depresyon tedavisi almanız da mümkündür!

 

Mevsimsel Afektif Bozukluk

 

Mevsimsel afektif bozukluk online depresyon terapisi kapsamında edinebileceğiniz hizmetlerden biridir. Özellikle kış aylarında doğal güneş ışığının da az olmasıyla birlikte depresyon başlangıcıyla senkronize olduğu bilinir. Sosyal izolasyon, uyku halinde artma, kilo alma gibi belirtileri olan mevsimler afektif bozukluğun her yıl aynı dönemlerde tekrarlanması gözlemlenebilir.

 

Bipolar Bozukluk

 

Kişinin duygularında ve enerjisinde yaşadığı ani yükselmeleri ya da düşüşleri ifade eden bir duygu durum bozukluğu olarak tanımlanan bipolar aynı zamanda manik depresyon olarak da bilinir. Bu bozukluğa sahip olan kişilerin gündelik yaşamını son derece zor ve şiddetli etkilediği gözlemlenebilir. 

Bipolar bozukluk tedavisi online depresyon terapi çeşitlerinden biridir. Terappin ile hemen online bipolar tedavinize başlayabilirsiniz.

 

Online Depresyon Terapisi Uygulaması

 

Özellikle teknoloji ve dijital çağın gelişimiyle birlikte online dünyaya da giriş sağladık. Online depresyon terapisi de dijital çağın bize sunduğu büyük kolaylık ve rahatlıklardan bir tanesi. Depresyon herkesin yaşadığı bir zorluk olabilir. Bu nedenle bu konuda yardıma başvurmak yapılabilecek en doğru ve doğal şeydir. Online depresyon terapisi uygulaması ile size özel oluşturulacak terapi modelinden faydalanmanız artık yalnızca bir tık uzağınızda! Üstelik ev rahatlığında yapacağınız seansların iyi hissetmenizde etkisinin de farkındayız!

Terappin mobil uygulamasını hemen indirerek online depresyon terapinize başlayabilirsiniz!

 

Depresyon Terapisi Fiyatları

 

Online depresyon terapisi hizmet çeşidi ve kişiye özel oluşturulacak terapi plan ve modeli dolayısıyla farklılık gösterebilir. Size birçok avantaj sağlayacak olan online terapi aynı zamanda cebinizin de dostu olacaktır. Detayları öğrenmek için Terappin mobil uygulamasını indirebilir, 200’den fazla uzman arasından seçiminizi yaparak terapinize başlayabilirsiniz!


Terappin Hakkında Merak Edilenler

Terappin ile ilgili sorabileceğin bazı soruları senin için cevapladık.

Online terapi, başta canlı görüntülü görüşme aracılığı ile olmak üzere, internet üzerinden gerçekleştirilen; danışan ile terapisti sanal ortamda bir araya getiren profesyonel ruh sağlığı danışmanlığı hizmetine verilen isimdir. Bu terapi türü aynı zamanda e-terapi, teleterapi, telemental sağlık ve çevrimiçi danışmanlık olarak da isimlendirilir. COVID-19 pandemi sürecinin yarattığı izole olma ve hayatı uzaktan devam ettirme hali sayesinde hızla popülerleşen online terapi, pandeminin gerektirdiği zorlu şartlar git gide azalırken; popüleritesini korumaya ve hatta artırmaya devam ediyor. Geleneksel şekilde, yani yüz yüze, gerçekleştirilen terapinin aksine online terapi; kişiye, terapisti ile her ikisi için de uygun olan zamanlarda dilediği ortamdan terapiye katılma olanağı sağlar. Terapinin akışını bozmayacak azami şartları sağladığı sürece, kişinin istediği yerden terapiye katılım sağlaması hiçbir problem teşkil etmez. Online terapi bu anlamda, mekansal ve hatta zamansal sınırların ötesinde her iki tarafa da esneklik sağlar.
Online terapiye yönelik duyulan en büyük şüphelerden biri, terapinin yüz yüze terapi ile aynı oranda işe yarayıp yaramayacağı oluyor. Kişiler, terapistleri ile yüz yüze gelmeden gerçekleştirecekleri seansların herhangi bir iyileştirici gücü olmayacağı ve maddi manevi tüm çabalarının boşa gideceği yönünde endişeye kapılabiliyor. Bu soruya net bir şekilde ‘‘Evet, işe yarar.’’ diyerek kafandaki soru işaretlerini tamamen gidermek isteriz. Evet, online terapi kesinlikle işe yarıyor; çünkü online terapinin yüz yüze terapiden tek farkı tarafları sanal ortamda bir araya getirmesi oluyor. Terapist ve danışan, terapistin ofisi ya da bir hastane ortamı yerine bulundukları sessiz, sakin yerlerden birbirlerine ulaşıyor ve süreç bu şekilde devam ediyor. Terapi, niteliksel açıdan hiçbir işlevini yitirmediği gibi süre açısından da herhangi bir azalma olmuyor.
Her ne kadar dileyen herkesin online terapiye başvurma hakkı olsa da kimileri için online terapinin uygun ve faydalı olduğunu maalesef söyleyemeyiz. Aşağıda sıralayacağımız danışan durumları, online terapiden ziyade terapist ile danışanın yüz yüze görüşmesinin daha doğru olacağı düşünülen durumlardır:
  • İntihara meyilli danışanlar
  • Kendisine zarar veren danışanlar
  • Sanrı ve halüsinasyonlar gören danışanlar
  • Bulunduğu ortamda terapi şartlarını sağlayamayacak danışanlar (Örneğin; terapiye kalabalık ve gürültülü bir ortamda katılmak zorunda kalanlar, stabil bir internet bağlantısına sahip olmayan danışanlar gibi.)
Yukarıda sıraladığımız danışan durumları haricinde, istisnai herhangi başka bir durum söz konusu değilse terapistler, danışanları ile terapi sürecini online başlatmakta veya sürdürmekte herhangi bir sakınca görmemektedir.
Terappin’de online terapi için randevu oluşturmak da terapiye katılım sağlamak da oldukça basittir. Aşağıda sıralayacağımız adımlar, baştan sonra online terapi süreci adımlarıdır. Sen de bu 4 adımı takip ederek online terapi randevunu rahatlıkla oluşturup terapi sürecini online yürütebilirsin:
  • Terappin’de kayıt oluşturduktan sonra sana en uygun uzman psikologları önerebilmek için sorduğumuz soruları yanıtla.
  • Sana ve ihtiyaçlarına en uygun online terapistin randevu takviminden kendin için müsait olan zamanı seç.
  • Randevu günü ve saati geldiğinde tek tıkla online terapiye katıl ve psikoloğunla 45 dakikalık seansına başla.
  • Seans sonrasında psikoloğun ile mesajlaşarak bir sonraki online terap seansını belirleyebilir veya herhangi bir konuda sorularını iletebilirsin.
Online terapi ücretleri, psikolog tarafından belirlendiğinden net bir ücret vermek mümkün değildir; ancak şunu belirtmekte fayda var: Terapinin online olması, terapinin niteliklerinde herhangi bir eksikliğe ya da kayba yol açmamaktadır. Yine aynı şekilde, terapinin online gerçekleştirilmesi; terapiye geleneksel terapinin getirdiği sorumluluklarından daha fazlasını da yüklemez. Bu sebeple, online terapi seanslarının seans başı ortalama ücreti terapistin eğitim düzeyine, deneyimine, uygulanan terapi yöntemlerine ve terapistin şartlarına göre farklılık gösterebilir. Ancak bu seni belirsizliğe dürüklemesin, Terappin’deki online terapi ücretleri herkes için ulaşılabilir terapi imkanı yaratmak amacıyla her bütçeye uyacak şekilde geniş fiyat aralıklarına sahiptir.
"Terapiye Başla" seçeneğinin aktif olarak görüldüğü tüm uzmanlar ile ödemeni yaptıktan en fazla 15 dakika sonra terapiye başlayabilirsin. Öte yandan ‘‘Terapiye Başla’’ seçeneği aktif olmayan uzmanlar için randevu takvimine erişebilir ve burada uzmanların müsaitlik durumlarını inceleyebilirsin. İncelemenin ardından, sana gösterilen gün ve saat aralıkları içerisinden dilediğini seçip randevu oluşturabilirsin.
Tümünü Gör

Danışanlar Terappin Hakkında Ne Diyor?

Terapi yolculuğuna başlayanların %92'si Terappin'den çok memnun.

Terapi yolculuğuna daha uygun fiyatlarla başlayabilmen için ilk seansının %15'ini biz karşılıyoruz.

Terappin ile Terapi Yolculuğuna %15 İndirimli Başla

Terappin'in uzman klinik psikologları ile daha huzurlu bir hayata ulaşabileceğin terapi yolculuğuna ilk adımı at.

Terapi yolculuğuna daha uygun fiyatlarla başlayabilmen için ilk seansının %15'ini biz karşılıyoruz.