Online Depresyon Terapisi Uzmanı
Terappin Mobil Terapi Uygulaması

Online depresyon terapisi özellikle son yıllarda çok popüler olan bir terapi yöntemidir. Her yaştan birey zaman zaman bunalım döneminden geçebilir. Bu dönem kimi zaman kendiliğinden geçerken kimi zaman profesyonel bir desteğe ihtiyaç duyulabilir. Böyle bir dönemden geçtiğinizi düşünüyorsanız ya da etrafınızdaki birinin desteğe ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız Terappin ile online depresyon terapisi tam sizin için!

Mercedes-Benz Türk
Deloitte
QNB Finansbank
Colins
Yıldız Holding
Karadeniz Holding
IBTech

Online depresyon terapisi hakkında daha detaylı aşağıdaki bilgileri bu sayfanın devamında edinmenizi hedefledik:

 • Online depresyon terapi uzmanı
 • Online depresyon terapisi psikolog hizmeti
 • Size özel bireysel terapi
 • Hizmet çeşitleri
 • Majör depresyon, distimi, perinatal depresyon, psikotik depresyon, mevsimsel afektif bozukluk, bipolar bozukluk
 • Online depresyon terapisi uygulaması
 • Depresyon terapisi fiyatları
 • Depresyon tedavisinin size iyi geleceğini düşünüyorsanız, okumaya devam edin. Hadi başlayalım!

 

Online Depresyon Terapi Uzmanı

 

Depresyon tedavisi terapi yöntemiyle yapılabilen bir tedavidir. Yani depresyonu tedavi etmek için sanılan gibi ağır antidepresan türü ilaçlara her zaman gerek olmayabilir. Ayrıca kimi zaman insanların enerjilerinin düşük olduğu dönemlerden geçmesi normal olabilir. Sadece bazı bireylerin aşamadığı depresif dönemler olabilir ve bu dönemlerde bir profesyonele danışmak en sağlıklısıdır. 

Özellikle günümüzde dünyanın her yerini etkilemiş olan salgın yüzünden insanların ruh hallerinde bazı olumsuz gelişmeler yaşandı. Salgın, eve kapanma, sağlığın önemi ve bu konular kaynaklı kaygılar birçok kişiyi ruhen olumsuz etkilemiş olabilir. Fakat artık bu endişe ve kaygılardan en sağlıklı yollarla arınabilmemiz mümkün. Özellikle ev rahatlığınızda seanslara katılma fırsatı sunan online depresyon terapisi sizin için biçilmiş kaftan olabilir!

Terappin ile alacağınız online depresyon terapisi desteğiniz sizleri sağlığınıza uzman kalitesiyle kavuşturma sözü veriyor. Siz de hayatınızdan daha fazla keyif almaya hazır mısınız? Öyleyse şimdi Terappin ile online terapinize başlayabilirsiniz!

 

Online Depresyon Terapisi Psikolog Hizmeti

 

Terapinin ortamı çevrimiçi olunca bazı kişiler bunun gerçek terapi olmayacağı kanaatine varabilirler. Fakat bu doğru değil. Online terapi size evden çıkma şartını koşmaz fakat aldığınız psikolojik destek diğer terapilerden farklı değildir. Bu nedenle aklınızda destek alacağınız uzman hakkında soru işaretleri oluşmasına gerek yok. Alanlarında uzman klinik psikologlar tarafından internet üzerinden alacağınız psikolojik desteğe online psikolog hizmeti denir. Bu hizmetin içinde online depresyon tedavisi de vardır. Yani online depresyon terapisi, ev rahatlığınızda kolaylıkla ulaşabileceğiniz bir hizmettir. 

Terappin mobil uygulamasından 200’den fazla alanında uzman klinik psikolog arasından kendi seçtiğiniz psikologla seanslara başlamanız sadece saniyeler alır. Online psikoloğunuzu seçmeden evvel, psikoloğun özgeçmişine ulaşmanız, seçiminizi detaylı yapmanız da mümkündür. 

Unutmayın, online depresyon tedavisi en yaygın terapi çeşitlerinden biridir ve Terappin ailesi her aşamada sizin için burada olacaktır! 

 

Size Özel Bireysel Terapi

 

Online depresyon terapisinin normal terapiden hiçbir farkı yoktur. Bu nedenle terapinin online olması terapinin uygulanmasında hiçbir değişiklik göstermeyecektir. Özellikle depresyon terapisinde, depresyonun çeşidi ve şiddeti tedavi yönteminde birtakım farklılıklara neden olacaktır. Bu nedenle herkese aynı terapi ve tedavi yönteminin uygulanmasını mümkün değildir. 

Online depresyon terapisinde size sunulacak hizmet tamamen size özel ve bireysel bir hizmet olacaktır. İlk seansın ardından uzman psikoloğunuz kaç seans daha görüşmeniz gerektiğini, terapinin nasıl şekilleneceğini sizinle özel ve bireysel olarak konuşacaktır. Bu nedenle, hiç kuşkunuz olmasın ki online depresyon terapisi ile sonuç almanız son derece mümkündür. 

 

Hizmet Çeşitleri

 

Yukarıda da belirtildiği gibi depresyonun çeşidi ve şiddeti her danışanda farklı olabilir. Bu nedenle Terappin ailesi olarak size sunduğumuz hizmet çeşitleri de farklıdır. Her depresyon terapisi aynı değildir çünkü her çeşitte etken faktör ve tedavi yöntemi danışandan danışana farklılık gerektirebilir. 

Sizler için online depresyon terapisi altında sunduğumuz hizmetlerin listesi aşağıdaki gibidir:

 • Majör depresyon
 • Kalıcı depresif bozukluk
 • Doğum sonrası depresyon
 • Psikotik depresyon
 • Mevsimsel afektif bozukluk
 • Bipolar bozukluk

Daha fazla detay arzu eder misiniz? İşte detaylar...

 

Majör Depresyon

 

Majör depresyonda duygu, düşünce ve bedensel işlevler ve davranışlarda bozulma görülebilir ve bu genelde beynin işlevlerinde oluşan bozulma ve düzensizliklerin bir yansımasıdır. Umutsuzluk, karamsarlık ve ağır ruhsal çöküş majör depresyonun en belirgin belirtileridir. 

Online depresyon terapisi ile majör depresyon tedavisi mümkündür. Ayrıca Terappin’den alabileceğiniz hizmetlerden bir tanesi de online majör depresyon terapisidir. 

Endişe etmenize artık gerek yok! Ruhsal bunalımından arınmak artık online olarak da mümkün! 

 

Kalıcı Depresif Bozukluk (Distimi)

 

Kalıcı depresif bozukluk depresyon türlerinden bir tanesidir. Bu depresyon türü aynı zamanda distimi olarak da bilinir. Bilinenin üzerine bu kalıcı depresyon en az iki yıl süregelen depresif ruh halidir. Distimi tanısı konulan kişi zaman zaman majör depresyon atağı geçirebilir fakat bu teşhisin konulması için kişinin en az iki yıl boyunca sürekli depresif ruh hali içinde olması gerekir. 

Kalıcı depresif bozukluk tedavisi, online depresyon terapisi hizmetimiz altında faydalanabileceğiniz hizmetlerimizden biridir.

 

Doğum Sonrası Depresyon (Perinatal Depresyon)

 

Klinik olarak majör depresyon olarak da bilinen perinatal ya da doğum sonrası depresyon, hamilelik döneminde ya da doğumdan sonraki 4 hafta içinde ortaya çıkmaktadır. Genel olarak doğum sonrası depresyon olarak adlandırılır fakat bu terim yalnızca doğum sonrası meydana gelen depresyonu temsil eder. Hamilelik esnasında ve sonrasında meydana gelen hormonsal değişikliklerin ruh halindeki değişiklikleri tetikleyebildiği bilinmektedir. 

Perinatal depresyon terapisi, online depresyon terapi çeşitlerinden biridir. Hemen şimdi Terappin’le doğum sonrası depresyon terapisine başlayabilirsiniz!

 

Psikotik Depresyon

 

Majör depresyona ek olarak kişinin aynı zamanda değişmeyen sabit bir inanca sahip olması, sanrılar ve halüsinasyonlar görmesi psikotik depresyon olarak adlandırılır. Psikotik semptomlar çoğunlukla yoksulluk, suçluluk veya hastalık sanrıları gibi karamsar ve depresif temalardan oluşur. 

Online depresyon tedavisi ile psikotik depresyon tedavisi almanız da mümkündür!

 

Mevsimsel Afektif Bozukluk

 

Mevsimsel afektif bozukluk online depresyon terapisi kapsamında edinebileceğiniz hizmetlerden biridir. Özellikle kış aylarında doğal güneş ışığının da az olmasıyla birlikte depresyon başlangıcıyla senkronize olduğu bilinir. Sosyal izolasyon, uyku halinde artma, kilo alma gibi belirtileri olan mevsimler afektif bozukluğun her yıl aynı dönemlerde tekrarlanması gözlemlenebilir.

 

Bipolar Bozukluk

 

Kişinin duygularında ve enerjisinde yaşadığı ani yükselmeleri ya da düşüşleri ifade eden bir duygu durum bozukluğu olarak tanımlanan bipolar aynı zamanda manik depresyon olarak da bilinir. Bu bozukluğa sahip olan kişilerin gündelik yaşamını son derece zor ve şiddetli etkilediği gözlemlenebilir. 

Bipolar bozukluk tedavisi online depresyon terapi çeşitlerinden biridir. Terappin ile hemen online bipolar tedavinize başlayabilirsiniz.

 

Online Depresyon Terapisi Uygulaması

 

Özellikle teknoloji ve dijital çağın gelişimiyle birlikte online dünyaya da giriş sağladık. Online depresyon terapisi de dijital çağın bize sunduğu büyük kolaylık ve rahatlıklardan bir tanesi. Depresyon herkesin yaşadığı bir zorluk olabilir. Bu nedenle bu konuda yardıma başvurmak yapılabilecek en doğru ve doğal şeydir. Online depresyon terapisi uygulaması ile size özel oluşturulacak terapi modelinden faydalanmanız artık yalnızca bir tık uzağınızda! Üstelik ev rahatlığında yapacağınız seansların iyi hissetmenizde etkisinin de farkındayız!

Terappin mobil uygulamasını hemen indirerek online depresyon terapinize başlayabilirsiniz!

 

Depresyon Terapisi Fiyatları

 

Online depresyon terapisi hizmet çeşidi ve kişiye özel oluşturulacak terapi plan ve modeli dolayısıyla farklılık gösterebilir. Size birçok avantaj sağlayacak olan online terapi aynı zamanda cebinizin de dostu olacaktır. Detayları öğrenmek için Terappin mobil uygulamasını indirebilir, 200’den fazla uzman arasından seçiminizi yaparak terapinize başlayabilirsiniz!

Nasıl Çalışır?
Uzman bir psikolog ile eşleşin.
Uzman bir psikolog ile eşleş

Soracağımız birkaç sorunun ardından ihtiyacına uygun, alanlarında uzman bir psikolog ile eşleş.

Hemen seansa başlayın veya randevu oluşturun.
Hemen seansa başla veya randevu oluştur

Sana en uygun çevrimiçi uzman psikolog ile hemen terapiye başla veya istediğin gün ve saat için randevunu %15 indirimli oluştur.

45 dakika online seansa katıl.
45 dakika online seansa katıl

Psikoloğun ile 45 dakika görüntülü çevrimiçi seansa başla. Unutma görüşmelerin sadece senin ve psikoloğun arasında. 🤫

Yaşam kaliteni arttırmak, hayata karşı bakış açını değiştirmek senin elinde. Terappin, çıkacağın bu yolda aradığın desteği alabilmen için senin yanında

İlk kez terapi alan danışanların %75'i terapilerine devam etti.

100 TL'den başlayan fiyatlarla şimdi çevrimiçi terapi alın.

Şimdi Bir Randevu Oluştur

Merak Ettiklerinizi Yanıtlıyoruz

Hangi programı seçeceğinizden emin değil misiniz veya hizmetlerimiz hakkında sorularınız mı var?
Endişelerinizi gidermek için SSS bölümümüzü inceleyin.

Sıkça Sorulan Sorular

Danışan Yorumları

  Puan:

  "İstediginiz yerden evden arabadan isten kendinizi 45 dk izole edip yol ile zaman harcamadan seansinizi gerceklestiriyorsunuz. En onemlisi devamliligi kolay ve surdurulebilir olmasi. Psikologa gidenler bilir bu yolda en zor ve en onemli sey devamlilik. Tesekkurler"

  Kzmn9 – Mar 15, 2021
  Puan:

  "Karşıdan avrupaya taşındığımdan beri terapistime gitmek çok zor oluyordu, terapistim buraya gelmiş beni de davet etti. Üstelik seanslar çok daha verimli geçiyor 3 aydır🙃 herkese tavsiye.."

  Denizars – Feb 13, 2021
  Puan:

  "Pandemi yüzünden hastanelere polikliniklere gitmeye çekinirdim şansıma karşıma bu uygulama çıktı aldığım terapiden gayet memnun kaldım devam etmeyi düşünüyorum programda emeği geçen herkese teşekkür ederim"

  bejark – Dec 21, 2020
  Puan:

  "İş stresimden dolayı böyle bir terapi aldım ve çok faydalı oldu. Özellikle bu dönemde insanların tam da ihtiyacı olan bir uygulama. Emeğinize sağlık! ❤️"

  yagmursan – Nov 21, 2020
  Puan:

  "Sonunda bir düşündü. Teşekkürler en ihtiyaç duyduğum hizmetti. İhtiyacımı tam destek karşılıyor."

  Ssedddss - Nov 16, 2020
  Puan:

  "Benim gibi terapiste gitmek için zamanı olmayanlar için birebir. Ben çok beğendim, arayüzü çok kullanışlı. Geliştiricilerinden emeği geçenlerden Allah razı olsun."

  sudeleraz – Oct 5, 2020
Terappin Uygulamasını Ücretsiz İndir
Hemen Yükle ve İlk Seansına %15 İndirimli Katıl!

Uzman klinik psikologlardan hemen terapi alın ve değişimi başlatın

Terappin'i Ücretsiz İndir