Hizmetler

Online Panik Atak Terapisi Uzmanı

Çarpıntı, nefes darlığı ve terleme bedeninizi sıkça ele mi geçiriyor? Olaylar karşısında “savaş ya da kaç” uyarısını aldığınızda kaçan taraf mısınız? Kendinizden ve gerçeklikten kopmalar mı yaşıyorsunuz? Online panik atak terapisi ile tanışmanın tam zamanı! Terappin ile panik atak krizlerine son vermek çok kolay!

Online Panik Atak Terapi Uzman

 

Online panik atak terapisi günümüzde sıkça tercih edilen hizmetlerden birisi.

Çoğumuzun sıkça yaşadığı bu durumun ne olduğunu biraz aydınlatalım.

 

Panik Atak Nedir?

Panik Atak anksiyetenin (kaygı bozukluğu) en sık görülen türüdür. Beklenmedik şekilde ortaya çıkan bu ruhsal bozukluk bireyde yoğun bir korku ve kaygı yaratır. 

10 dakika içinde şiddeti artar ve nefes darlığı, kalp sıkışması, titreme gibi olumsuz fiziksel sonuçlar doğurur.

Panik atak belirtileri her bireyde farklı şekillerde ve farklı yoğunluklarda görülebilir. Bazen çevresel faktörler bazen ise kişiliğimiz bu hastalığın oluşumuna ve ilerlemesine zemin hazırlar

Bu durumda bir online panik atak terapi uzmanı ile görüşmek ve hastalığın nedenleri ve sonuçlarına ilişkin hastaya özel tanılar koymak en sağlıklısı olacaktır. 

 

Terappin ile Size Özel Bireysel Terapi Bir Tık Uzağınızda! 

 

Panik atak pek çok kişi tarafından deneyimlense de sebepleri ve sonuçları her birey için farklılık gösterir

Online panik atak terapisi ile size en uygun tedavi metodu ile tanışın! 

Terappin bünyesinde hizmet veren uzman psikologlarımız danışanlarıyla görüştükten sonra çocukluktan yetişkinliğe kadar olan bütün evreleri dikkate alarak bireye özgü tanılarda bulunurlar

Böylece her danışanın içinde bulunduğu sosyal, kültürel ve ekonomik koşullara göre seanslar ve tedavi yöntemleri belirlenir

 

Online Panik Atak Terapisi Psikolog Hizmeti

 

Son zamanların en popüler hizmetlerinden biri olmasına rağmen online terapi hizmetinin güvenilirliği sorgulanıyor.

İstediğim verimi alabilir miyim?

Ya param çöpe giderse?

Seans sırasında internet problemi yaşarsam ne olacak?

Online bir terapi uzmanına ne kadar güvenebilirim?

Terappin ile bütün kaygılardan uzak bir terapi hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Online panik atak terapisi hizmetini en iyi şekilde sunan Terappin mobil uygulaması, uzman psikologları, kişiye özel tedavi seçenekleri ve 7/24 ulaşılabilir olmasıyla sizin için güvenilir bir terapi ortamı sağlar.

 

Terappin Hizmet Çeşitleri

 

Genel olarak panik atağın şiddeti ve süresi birçok insan için aynı olsa da saldırıyı tetikleyen durumlara göre farklılaşabilir.

Tüm panik atak türlerinin en temel özelliği ne zaman ve nerede yaşanacağının belli olmamasıdır. Uyku esnasında dahi deneyimleyebileceğiniz panik atak dakikalar içinde zirveye ulaşır ve maksimum 15 dakika sonra kendiliğinden sonlanabilir.

Online panik atak terapisini 3 temel hizmet başlığı altında sizler için detaylandıracağız.

 

Spontan Panik Atak

 

Gün içinde hiç beklenmedik bir anda karşılaşılan panik atak türüdür. İçinde bulunulan çevresel faktörler spontan panik atağı tetiklemez. Uyku halindeyken bile ortaya çıkabilir.

Panik bozukluğuna özgü olan bu atak türü tekrarlayıcı bir ruhsal rahatsızlıktır.

 

Durumsal Panik Atak

 

Kişinin içinde bulunduğu çevresel faktörler durumsal panik atağın tetikleyicisidir. Örneğin kapalı mekânda kalma korkusu (klostrofobi) olan bir birey için asansöre binmek hatta bunun düşüncesi bile panik atağa neden olabilir

 Durumsal panik atak aşağıdaki durumlarda sıkça gözlemlenir:

-uyku terörü

-özgül ve sosyal fobiler

-travma sonrası stres bozukluğu

- Obsesif Kompulsif Bozukluk

 

Durumsal Olarak Yatkınlık Gösterilen Panik Atak

 

Bireylerin içinde bulunduğu ortamdan uzaklaştığında bile yaşayabileceği bir panik atak türüdür. 

Durumsal olarak yatkınlık gösterilen panik atak, atağı tetikleyen durumlar esnasında değil sonrasında görülebilir ve aynı durumda her zaman tekrarlanmaya da bilir

Örneğin sosyal fobisi olan bir kişi bulunduğu sosyal ortamdayken değil de oradan uzaklaştıktan sonra da panik atak geçirebilir

 

Online Panik Atak Terapisi Uygulaması

 

Online panik atak terapisi artık ev rahatlığında sizlerle!

Terappin mobil uygulaması ile dilediğiniz yerde dilediğiniz zaman online terapi hizmetinden yararlanabilirsiniz

Uzman terapistlerimizin eşliğinde kendinizi keşfetmek ve ruhsal sorunlarınıza çözümler bulmak artık çok kolay 

Hemen uygulamayı indirin ve sizin için en uygun danışmanla seanslarınıza başlayın

Kişisel verileriniz ve sağlığınız Terappin ile güvende!

 

Panik Atak Terapisi Fiyatları

 

Panik atak terapisi ile ilgili sıkça merak edilen konulardan birisi seans ücretleri

Online terapi hizmetinden yararlanmaya karar verdiyseniz Terappin mobil uygulamasının bütçenizi de ruhunuzu da en uygun hizmeti vereceğinden şüpheniz olmasın

Detaylı bilgi için hemen indirin!


Terappin Hakkında Merak Edilenler

Terappin ile ilgili sorabileceğin bazı soruları senin için cevapladık.

Online terapi, başta canlı görüntülü görüşme aracılığı ile olmak üzere, internet üzerinden gerçekleştirilen; danışan ile terapisti sanal ortamda bir araya getiren profesyonel ruh sağlığı danışmanlığı hizmetine verilen isimdir. Bu terapi türü aynı zamanda e-terapi, teleterapi, telemental sağlık ve çevrimiçi danışmanlık olarak da isimlendirilir. COVID-19 pandemi sürecinin yarattığı izole olma ve hayatı uzaktan devam ettirme hali sayesinde hızla popülerleşen online terapi, pandeminin gerektirdiği zorlu şartlar git gide azalırken; popüleritesini korumaya ve hatta artırmaya devam ediyor. Geleneksel şekilde, yani yüz yüze, gerçekleştirilen terapinin aksine online terapi; kişiye, terapisti ile her ikisi için de uygun olan zamanlarda dilediği ortamdan terapiye katılma olanağı sağlar. Terapinin akışını bozmayacak azami şartları sağladığı sürece, kişinin istediği yerden terapiye katılım sağlaması hiçbir problem teşkil etmez. Online terapi bu anlamda, mekansal ve hatta zamansal sınırların ötesinde her iki tarafa da esneklik sağlar.
Online terapiye yönelik duyulan en büyük şüphelerden biri, terapinin yüz yüze terapi ile aynı oranda işe yarayıp yaramayacağı oluyor. Kişiler, terapistleri ile yüz yüze gelmeden gerçekleştirecekleri seansların herhangi bir iyileştirici gücü olmayacağı ve maddi manevi tüm çabalarının boşa gideceği yönünde endişeye kapılabiliyor. Bu soruya net bir şekilde ‘‘Evet, işe yarar.’’ diyerek kafandaki soru işaretlerini tamamen gidermek isteriz. Evet, online terapi kesinlikle işe yarıyor; çünkü online terapinin yüz yüze terapiden tek farkı tarafları sanal ortamda bir araya getirmesi oluyor. Terapist ve danışan, terapistin ofisi ya da bir hastane ortamı yerine bulundukları sessiz, sakin yerlerden birbirlerine ulaşıyor ve süreç bu şekilde devam ediyor. Terapi, niteliksel açıdan hiçbir işlevini yitirmediği gibi süre açısından da herhangi bir azalma olmuyor.
Her ne kadar dileyen herkesin online terapiye başvurma hakkı olsa da kimileri için online terapinin uygun ve faydalı olduğunu maalesef söyleyemeyiz. Aşağıda sıralayacağımız danışan durumları, online terapiden ziyade terapist ile danışanın yüz yüze görüşmesinin daha doğru olacağı düşünülen durumlardır:
  • İntihara meyilli danışanlar
  • Kendisine zarar veren danışanlar
  • Sanrı ve halüsinasyonlar gören danışanlar
  • Bulunduğu ortamda terapi şartlarını sağlayamayacak danışanlar (Örneğin; terapiye kalabalık ve gürültülü bir ortamda katılmak zorunda kalanlar, stabil bir internet bağlantısına sahip olmayan danışanlar gibi.)
Yukarıda sıraladığımız danışan durumları haricinde, istisnai herhangi başka bir durum söz konusu değilse terapistler, danışanları ile terapi sürecini online başlatmakta veya sürdürmekte herhangi bir sakınca görmemektedir.
Terappin’de online terapi için randevu oluşturmak da terapiye katılım sağlamak da oldukça basittir. Aşağıda sıralayacağımız adımlar, baştan sonra online terapi süreci adımlarıdır. Sen de bu 4 adımı takip ederek online terapi randevunu rahatlıkla oluşturup terapi sürecini online yürütebilirsin:
  • Terappin’de kayıt oluşturduktan sonra sana en uygun uzman psikologları önerebilmek için sorduğumuz soruları yanıtla.
  • Sana ve ihtiyaçlarına en uygun online terapistin randevu takviminden kendin için müsait olan zamanı seç.
  • Randevu günü ve saati geldiğinde tek tıkla online terapiye katıl ve psikoloğunla 45 dakikalık seansına başla.
  • Seans sonrasında psikoloğun ile mesajlaşarak bir sonraki online terap seansını belirleyebilir veya herhangi bir konuda sorularını iletebilirsin.
Online terapi ücretleri, psikolog tarafından belirlendiğinden net bir ücret vermek mümkün değildir; ancak şunu belirtmekte fayda var: Terapinin online olması, terapinin niteliklerinde herhangi bir eksikliğe ya da kayba yol açmamaktadır. Yine aynı şekilde, terapinin online gerçekleştirilmesi; terapiye geleneksel terapinin getirdiği sorumluluklarından daha fazlasını da yüklemez. Bu sebeple, online terapi seanslarının seans başı ortalama ücreti terapistin eğitim düzeyine, deneyimine, uygulanan terapi yöntemlerine ve terapistin şartlarına göre farklılık gösterebilir. Ancak bu seni belirsizliğe dürüklemesin, Terappin’deki online terapi ücretleri herkes için ulaşılabilir terapi imkanı yaratmak amacıyla her bütçeye uyacak şekilde geniş fiyat aralıklarına sahiptir.
"Terapiye Başla" seçeneğinin aktif olarak görüldüğü tüm uzmanlar ile ödemeni yaptıktan en fazla 15 dakika sonra terapiye başlayabilirsin. Öte yandan ‘‘Terapiye Başla’’ seçeneği aktif olmayan uzmanlar için randevu takvimine erişebilir ve burada uzmanların müsaitlik durumlarını inceleyebilirsin. İncelemenin ardından, sana gösterilen gün ve saat aralıkları içerisinden dilediğini seçip randevu oluşturabilirsin.
Tümünü Gör

Danışanlar Terappin Hakkında Ne Diyor?

Terapi yolculuğuna başlayanların %92'si Terappin'den çok memnun.

Terapi yolculuğuna daha uygun fiyatlarla başlayabilmen için ilk seansının %15'ini biz karşılıyoruz.

Terappin ile Terapi Yolculuğuna %15 İndirimli Başla

Terappin'in uzman klinik psikologları ile daha huzurlu bir hayata ulaşabileceğin terapi yolculuğuna ilk adımı at.

Terapi yolculuğuna daha uygun fiyatlarla başlayabilmen için ilk seansının %15'ini biz karşılıyoruz.