Online Borderline Kişilik Bozukluğu Psikoloğu |  En iyi Sınırda Kişilik Bozukluğu Psikoloğu

Online Borderline Kişilik Bozukluğu Psikoloğu |  En iyi Sınırda Kişilik Bozukluğu Psikoloğu

Terappin | Online Psikolog

Terappin Blog
23.05.2022 tarihinde oluşturdu.

Borderline Kişilik Bozukluğu Nedir? Borderline sendromu nasıl anlaşılır? Borderline kişilik bozukluğu kimlerde görülür? Merak ettiğiniz her şey Terappin Blog’da. Uygulamayı hemen sen de indir!

Online Borderline Kişilik Bozukluğu Psikoloğu |  En iyi Sınırda Kişilik Bozukluğu Psikoloğu

 

Online borderline kişilik bozukluğu psikoloğu ile hemen tanışın.

 • Borderline Kişilik Bozukluğu Nedir?
 • Borderline sendromu nasıl anlaşılır?
 • Borderline kişilik bozukluğu kimlerde görülür?

Merak ettiğiniz her şey Terappin Blog’da. Uygulamayı hemen sen de indir!

 

Borderline Kişilik Bozukluğu Nedir?

Borderline kişilik bozukluğu, bireylerin duygu, düşünce ve davranışlarında tutarsız olmasına neden olan psikolojik bir hastalıktır. Bu hastalığa sahip kimseler öfke kontrolü sağlayamazlar, sürekli bir boşluk ve anlamsızlık hissederler. Bu nedenle madde bağımlılığı, intihar, antisosyal davranışlar gibi olumsuzluklara yatkın olurlar. 

Hastalığı tanımlayan “borderline” kelimesi “sınırda” ve “belirsiz” anlamlarına gelir. Çünkü bordeline kişilik bozukluğu nevroz ve psikoz olarak adlandırılan iki psikolojik hastalık arasında sınır olarak kabul edilmektedir. 

 • Borderline sendromu nasıl anlaşılır?

Aşağıdaki belirtilere sahip kişiler borderline kişilik bozukluğu yaşamaktadır. 

 • Benlik duygusunda bozulma: kimlik karmaşası ya da çarpık/kararsız benlik duygusu
 • İnsanlarla çok hızlı bir şekilde yakın ilişki kurma ya da yakın olduğu kişilerle aniden ve sebepsiz yere ilişkisini kesme
 • İntihar düşüncesi/girişimi
 • Terk edilmekten korktuğu için kendinden sürekli ödün vermek ve her şeyi kabullenme
 • Bir kişiyi yüceltme sonra aniden ona karşı duyulan güvensizlik ve şüphecilik
 • Gerçekliği algılamakta ve kabullenmekte zorlanmak

 

Online Sınırda Kişilik Bozukluğu Psikoloğu

Online borderline kişilik bozukluğu psikoloğu ile hastalığın etkilerinden kurtulmak ve daha iyi bir hayat yaşamak mümkün!

Sınırda kişilik bozukluğunun kesin bir nedeni yoktur. Fakat araştırmacılar doğal, biyolojik ve çevresel birkaç nedenin bir araya gelerek bu hastalığı tetiklediğini öne sürmektedir. 

Borderline kişilik bozukluğu kimlerde görülür?

Aşağıda belirtilen durumlara sahip bireylerde sınırda kişilik bozukluğu görülmektedir. 

 

 • Beyinin İşleyişi

Bu hastalığa sahip kişilerin beyinlerinin dürtü kontrolü ve duygusal düzenlemeyi sağlayan kısımlarında farklılıklar vardır. 

 • Genetik Aktarım

Aile bireylerinden herhangi biri sınırda kişilik bozukluğuna sahipse bir sonraki nesilde de bu hastalığın görülme riski artar. 

 • Olumsuz Deneyimler

Borderline kişilik bozukluğu ile mücadele eden hastaların çoğu çocukluk yıllarında istismar,  ölüm, ayrılma, tecavüz, taciz gibi travmatik durumlar yaşamışlardır. 

 

Online Psikolog Hizmeti ile Borderline Kişilik Bozukluğu Tedavisi

Borderline kişilik bozukluğu iyileşir mi?

Online borderline kişilik bozukluğu psikoloğu ile hastalığın tedavisi mümkün!

Sınırda kişilik bozukluğu kendine zarar verme ve intihar gibi riskli davranışlarla doğrudan ilişkilidir. Bu nedenle online bir terapiye başladığınızda yalnızca duygu ve düşünceleriniz değil davranışlarınızda da bir iyileşme ve kontrol sağlama mümkün olacaktır. 

Tedavinin etkili olabilmesi için borderline kişilik bozukluğunda uzmanlaşmış bir psikologdan yardım almak gerekir. Bu hastalığın tedavisi diğer hastalıklardan daha uzun sürebilir ve sürekli bir gözlem ve çaba gerektirir. 

 

Size Özel Bireysel Terapi

Online borderline kişilik bozukluğu psikoloğu Terappin, danışanları için bireysel tedavi yöntemlerini tercih etmektedir. 

Bu hastalığın tedavisinde uzmanlarımızın uyguladığı tedavi metotları şunlardır:

 • Psikoterapi

Borderline kişilik bozukluğu için en uygun olan tedavi yöntemlerinden biridir. Psikoterapi süresince diyalektik davranış terapisi ve zihinselleştirme temelli tedavi yöntemleri uygulanır. Bu tedavilere aile, arkadaş, bakıcı ve eşler de gerekli görülen durumlarda dahil edilebilir. 

 • İlaç Tedavisi

Borderline kişilik bozukluğu depresyon ve anksiyete gibi hastalıkları tetiklemektedir. İlaç tedavisi oluşabilecek diğer psikolojik hastalıkların önlenmesinde kullanılır. 

 • Diğer Tedavi Yöntemleri

Her danışan hastalığı farklı şekillerde deneyimler. Kimileri belirtileri daha yoğun yaşarken kimileri belli dönemlerde yoğunlaşır ya da hafif geçirir. Kriz zamanlarında daha yoğun tedavilere ihtiyaç vardır. Bu nedenle hastanede yatarak tedavi olmak gerekebilir. 

 

Borderline Kişilik Bozukluğu Tedavisinin Faydaları

Online borderline kişilik bozukluğu psikoloğu ile hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz.

Nasıl mı?

 • Ulaşabilirdir ve pratiktir 

Online terapiler yüz yüze terapilerden çok daha erişebilir ve pratiktir. Psikologunuzun ofisine gitmek için planlama yapmanıza, işlerinizi ertelemenize ya da yollarda uzun saatler geçirmenize gerek yok. 

Kendinizi iyi hissettiğiniz herhangi bir yerde ve zamanda seanslarınıza katılabilirsiniz. 

 • Sürdürülebilir bir tedavi seçeneği sunar

Yaşadığımız yerden iş gezisi, kültürel seyahat ya da tatil amaçları ile ayrılabiliriz. Böyle durumlarda terapilerimizi ertelemek tedaviden alacağımız verimi düşürebilir. Oysaki online seanslarınıza internet erişiminiz olan her yerden devam edebilirsiniz. 

 • Daha geniş bir kitleye hitap etmektedir

Fiziksel engellerimiz nedeniyle dışarıya çıkmakta zorlanabiliriz ki böyle zamanlarda uzman bir desteğe daha çok ihtiyaç duyarız. Online terapi zamansal ve mekânsal tüm engelleri ortadan kaldırır ve ev konforunda bir tedavi süreci sunar. 

 

Borderline Online Terapi Uygulaması

Online borderline kişilik bozukluğu psikoloğu etkili olur mu, danışanlardan en sık duyduğumuz sorulardan birisi. 

Endişelenmekte haklısınız çünkü tedavisi zorlayıcı bir psikolojik hastalıkla mücadele etmektesiniz. 

Terappin ile tüm endişelere son! 

Online sınırda kişilik bozukluğu tedavisinde yüksek lisan derecesini tamamlamış uzman psikologlarla çalışan Terappin size özel bireysel tedavi yöntemleri ve her an ulaşılabilir olması ile hastalığınız için en uygun tedavi hizmetini sağlamaktadır.

 

Kişilik Bozukluğu Psikolog Fiyatları

Online terapi uygulaması Terappin’in online borderline kişilik bozukluğu psikoloğu hizmetini en uygun fiyatlara almak için uygulamayı hemen sen de indir!

1. IOS için hemen indir!

2. Android için hemen indir!

3. Instagram adresimizi ziyaret et!

4. Twitter adresimizi ziyaret et!

 
200'den fazla uzman psikolog arasından sana en uygun psikolog ile istediğin yerden 7-24 online terapiye başlamak için hemen uygulamayı indir!