Sosyal Anksiyete / Sosyal Fobi Nedir ,Belirtileri Nelerdir? | Online Sosyal Anksiyete ve Sosyal Fobi Terapisi

Sosyal Anksiyete / Sosyal Fobi Nedir ,Belirtileri Nelerdir? | Online Sosyal Anksiyete ve Sosyal Fobi Terapisi

Terappin | Online Psikolog

Terappin Blog
25.01.2022 tarihinde oluşturdu.

Online sosyal anksiyete terapisi, sosyal anksiyete bozukluğu tedavisi için uygulanan yöntemlerden biridir. Bu noktada bir sonraki sorunuz şu olabilir: peki sosyal anksiyete bozukluğu nedir? Birlikte keşfedelim...

 

Online sosyal anksiyete terapisi hangi durumlarda ihtiyaç haline gelir? Bu sorunun cevabını birçok kişi merak ediyor olabilir. Online sosyal anksiyete terapisi, sosyal anksiyete bozukluğunu (ya da sosyalleşme fobisini) tedavi etmek için uygulanır. 

Sosyal anksiyete bozukluğu ve terapisi hakkında daha fazla bilgi edinmeyi arzular mısınız? Bu sayfa tam sizin için! Terappin ailesi olarak sizler için online sosyal anksiyete terapisi hakkındaki bütün bilgileri toparladık. Sizlere detaylı bilgileri aşağıdaki başlıklar altında sunmayı hedefliyoruz:

*Online sosyal anksiyete terapisi

*Online sosyal anksiyete terapisi ile psikolog hizmeti

*Size özel bireysel sosyal fobi terapisi

*Hizmet çeşitleri

*Online sosyal anksiyete terapi uygulaması

*Sosyal anksiyete terapi fiyatları

Sosyalleşme fobisi olarak da bilinen sosyal anksiyete bozukluğuyla mücadele ettiğinizi düşünüyorsanız, bu bilgilendirme sizin için! Detayları öğrenmek için okumaya başlamanız yeterli! Hazırsanız, şimdi başlayalım.

 

Online Sosyal Anksiyete Terapisi

Online sosyal anksiyete terapisi, sosyal anksiyete bozukluğu tedavisi için uygulanan yöntemlerden biridir. Bu noktada bir sonraki sorunuz şu olabilir: peki sosyal anksiyete bozukluğu nedir? Birlikte keşfedelim...

Sosyal anksiyete bozukluğu ayrıca sosyal ya da sosyalleşme fobisi olarak da anılmaktadır. Bu anksiyete bozukluğu, yaygın ansksiyete bozukluklarından biridir. Genel olarak sosyal durumlarda oluşan aşırı korku ve kaygı durumuna denir. Bu anksiyete bozukluğuna sahip olan bireyler şu durumlarda oldukça zorluk çekebilirler:

 • İnsanlarla konuşma,
 • Yeni insanlarla tanışma,
 • Sosyal toplanma etkinliklerine katılma (partiler, sosyal etkinlikler gibi).

Bu çeşit sosyal durumlarda genelde utanma, başkaları tarafından yargılanma ya da küçük düşme korkusu yaşarlar. Bu korku kimi zaman o kadar yoğun ve şiddetli olur ki birey bu tarz sosyal durumlardan kaçınmaya başlayabilir. 

Sosyal anksiyete terapisi işte bu durumlarda devreye girer. Bu anksiyete bozukluğu bireyin günlük hayatını olumsuz etkilemeye başlarsa terapiyle bu durumun giderilmesi hedeflenir.

 

Online Sosyal Anksiyete Terapisi ile Psikolog Hizmeti

Sosyal anksiyete tedavisi birkaç yolla yapılabilmektedir. Bunlardan en yaygını terapidir. Online sosyal anksiyete terapisi ise bir psikolog hizmetidir. Online terapi uygulamaları son yıllarda oldukça yaygın olmaya başlayan uygulamalardır. Terapilerin online olmasının geleneksel yüz yüze terapilerden hiçbir farkı yoktur. Online terapi ile görüşeceğiniz psikologlar da eğitimini tamamlamış alanlarında uzman klinik psikologlardır. 

Sosyal ankisyete terapisi veren psikologlar, bu alanda uzmanlaşmış ve bu alanda eğitimini almış olmalıdırlar. Sosyal ankisyete, günlük hayatta bildiğimiz sıradan duygulardan daha farklı ve yoğun seyredebilir. Örneğin, sosyal fobi, normal utangaçlık, çekingenlik ya da içe dönüklükten daha farklıdır. Bu duygular genellikle daha kısa sürelidir ve kişinin günlük hayatını aksatacak derecede etkilemez. Sosyal anksiyete daha yoğun ve etkilidir. Bireyin aşağıdaki gündelik işlerini yapmasına engel olabilir:

 • Çalışma,
 • Okula gitme,
 • Aile bireyleri dışındaki kişilerle yakın ilişki kurma.

Alacağınız psikolog hizmeti, sosyal fobinizin neden olduğu bu gibi olumsuz etkileri azaltmak için burada!

 

Size Özel Bireysel Sosyal Fobi Terapisi

Sosyal fobi kendi kendine geçer mi? Eğer profesyonel yardıma başvurulmazsa, kendi kendine geçme imkanı çok düşük bir bozukluktur. Yukarıda da bahsedildiği gibi, bireyin gündelik yaşamını son derece olumsuz etkileyebilecek bir psikolojik bozukluktur ve yardım alınması gereklidir. Sosyal anksiyete her hastada ayrı şiddette ve belirtilerle seyredebilir. Bu nedenle alacağınız terapi tamamen size özel ve bireysel olmalıdır. Sosyal fobi belirtilerini sizler için derledik.

Fiziksel belirtiler:

 • Baş dönmesi ya da sersemlik,
 • Aklını kaçırdığı hissine kapılma,
 • Kas gerilimi
 • Kızarma,
 • Kalp atışlarında hızlanma,
 • Titreme,
 • Terleme,
 • Karın ağrısı ya da mide bulantısı,
 • Nefes almakta zorlanma,

Psikolojik belirtiler:

 • Sosyal durumlar hakkında çok yoğun bir kaygı duymak,
 • Sosyal bir etkinlik öncesinde haftalar ya da günler öncesinden endişelenmeye başlamak,
 • Sosyal durumlardan kaçınmak,
 • Sosyal bir durumda kendini utandırmaktan korkmak,
 • Diğer insanların sizin stresli ya da kaygılı olduğunuzu fark etmesinden korkmak,
 • Sosyal durumlarla baş etmek için alkol kullanma ihtiyacı duymak,
 • Aşırı kaygı yüzünden işe gitmekten ya da okula gitmekten kaçınmak.

 

Hizmet Çeşitleri

Sosyal anksiyete bozukluğu tedavi edilmesi gereken yaygın bir anksiyete bozukluğu çeşididir. Online anksiyete bozukluğu bu tedavi yöntemlerinden biridir. En yaygın sosyal fobi tedavi yöntemleri:

 • Bilişsel davranışçı terapi: Online sosyal fobi terapisi de bu terapi yöntemine girmektedir. Terapist, korkunun sebep olduğu düşünce ve davranışlara yaklaşımı değiştirmeyi hedefler.

 

 • İlaç tedavisi: Hekiminizin uygun gördüğü takdirde anksiyete ataklarını azaltmak ya da kontrol altına almak için bazı anti depresanlar ve sakinleştiriciler verilebilir.

 

 

Online Sosyal Anksiyete Terapi Uygulaması

Hemen indirerek terapinize başlamanız mümkün! Online terapi uygulamaları özellikle dijital çağın gelişimiyle birlikte günümüzde daha çok yerini edinmiştir. Online terapi uygulamalarının birçok avantajı bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi de psikolojik tedavilerin herkes için daha ulaşılabilir hale getirilmiş olmasıdır. Terappin uygulamasıyla hemen psikoloğunuzu seçip tedavinize başlamanız yalnızca bir tık uzağınızda!

 

Sosyal Anksiyete Terapi Fiyatları

Online sosyal anksiyete terapisi, Terappin mobil uygulamasıyla yararlanabileceğiniz hizmetlerden biridir. Online terapi uygulamalarının bir diğer avantajı ise ekonomik olarak uygun olmasıdır. Terappin mobil uygulamasıyla 200’den fazla psikoloğu hizmetinize sunarak ev rahatlığında tedavi teklif ediyoruz.

Mobil uygulamayı indirerek detayları öğrenebilirsiniz:

Mobil uygulamayı indirerek detayları öğrenebilirsiniz.

Detaylı bilgi için hemen sen de indir!

1. IOS için hemen indir! 

2. Android için hemen indir! 

3. İnstagram adresimizi ziyaret et! 

4. Twitter adresimizi ziyaret et!

 

 

 
200'den fazla uzman psikolog arasından sana en uygun psikolog ile istediğin yerden 7-24 online terapiye başlamak için hemen uygulamayı indir!