Terappin nasıl çalışır?
200'den fazla global ölçekli firmanın insan kaynakları yöneticilerinin bir araya geldiği bir çalışmada, çalışanların memnuniyetini ve mental sağlığını güçlendirmenin ilk adımının psikolojik destek imkanı yaratmak olduğu açıklanmıştır.

Kaynak: Employee Wellbeing & Mental Health: 5 Strategies From Top CHROs

Terappin ve Mercedes-Benz iş birliği
Terappin ve Karadeniz Holding iş birliği
Terappin ve Colin's iş birliği
Terappin ve IBTech iş birliği
Terappin ve Yıldız Holding iş birliği
Terappin ve Finansbank iş birliği

Kurumsal Hayata Faydalarımız

Kurumlar Terappin'i Neden Seviyor?

Kuruma Özel Hizmet Terappin

Kuruma Özel Hizmet

Ekibinizin sayısı ve ihtiyaçlarına göre analiz yapıyor ve kurumunuza en uygun çözümü sunuyoruz. Değişen ihtiyaçlara göre esneklik sağlıyoruz.

Verimli, Mutlu Çalışanlar Terappin

Verimli, Mutlu Çalışanlar

Daha mutlu, sağlıklı ve üretken bir çalışma ortamı için ekibinizin mental sağlığını önemsiyor ve bireysel ihtiyaçlara uygun hizmet veriyoruz.

Mental Sağlık Eğitimleri Terappin

Mental Sağlık Eğitimleri

Kurumla ve ekiplerle birlikte belirlenen aylık konular ile ilgili alanında uzman psikologlarla yüz yüze veya online seminerler gerçekleştiriyoruz.

Raporlama ve Analiz Terappin

Raporlama ve Analiz

Çalışan bilgileri gizli tutularak kullanım raporlarını hazırlıyor ve kurumun değişen ihtiyaçlarına göre dinamik olarak ilerleyebiliyoruz.

Kurumsal Ekipler Terappin’i Neden Seviyor?

Psikoloğun Her Zaman Yanında

Psikoloğun Her Zaman Yanında

Mesai sonrası ya da hafta sonu, Terappin’in uzman psikologları sen ne zaman istersen yanında. Online terapi hizmetine dilediğin zaman erişebilirsin.

Tüm Özelliklere Erişim

Tüm Özelliklere Erişim

Psikoloji testlerimizi çözebilir, rahatlatıcı seslerle dinlenebilir, günlük duygudurum takvimini takip edebilir ya da bloglarımızı inceleyebilirsin.

Anonim Görüşme Seçeneği

Anonim Görüşme Seçeneği

İstersen anonim bir kullanıcı adıyla online terapi seanslarını gerçekleştirebilirsin. Psikoloğunu da dilediğin zaman değiştirebilirsin.

Gizliliğinizi Önemsiyoruz

Gizliliğinizi Önemsiyoruz

Tüm online görüşmeler üçüncü kişilerin erişimine izin vermeyecek şekilde uçtan uca şifrelenmiştir. Seansların sadece sen ve psikoloğun arasında.

Dünya Sağlık Örgütü ’nün Verilerine Göre Çalışanların

Online terapi, başta canlı görüntülü görüşme aracılığı ile olmak üzere, internet üzerinden gerçekleştirilen; danışan ile terapisti sanal ortamda bir araya getiren profesyonel ruh sağlığı danışmanlığı hizmetine verilen isimdir. Bu terapi türü aynı zamanda e-terapi, teleterapi, telemental sağlık ve çevrimiçi danışmanlık olarak da isimlendirilir. COVID-19 pandemi sürecinin yarattığı izole olma ve hayatı uzaktan devam ettirme hali sayesinde hızla popülerleşen online terapi, pandeminin gerektirdiği zorlu şartlar git gide azalırken; popüleritesini korumaya ve hatta artırmaya devam ediyor. Geleneksel şekilde, yani yüz yüze, gerçekleştirilen terapinin aksine online terapi; kişiye, terapisti ile her ikisi için de uygun olan zamanlarda dilediği ortamdan terapiye katılma olanağı sağlar. Terapinin akışını bozmayacak azami şartları sağladığı sürece, kişinin istediği yerden terapiye katılım sağlaması hiçbir problem teşkil etmez. Online terapi bu anlamda, mekansal ve hatta zamansal sınırların ötesinde her iki tarafa da esneklik sağlar.
Online terapiye yönelik duyulan en büyük şüphelerden biri, terapinin yüz yüze terapi ile aynı oranda işe yarayıp yaramayacağı oluyor. Kişiler, terapistleri ile yüz yüze gelmeden gerçekleştirecekleri seansların herhangi bir iyileştirici gücü olmayacağı ve maddi manevi tüm çabalarının boşa gideceği yönünde endişeye kapılabiliyor. Bu soruya net bir şekilde ‘‘Evet, işe yarar.’’ diyerek kafandaki soru işaretlerini tamamen gidermek isteriz. Evet, online terapi kesinlikle işe yarıyor; çünkü online terapinin yüz yüze terapiden tek farkı tarafları sanal ortamda bir araya getirmesi oluyor. Terapist ve danışan, terapistin ofisi ya da bir hastane ortamı yerine bulundukları sessiz, sakin yerlerden birbirlerine ulaşıyor ve süreç bu şekilde devam ediyor. Terapi, niteliksel açıdan hiçbir işlevini yitirmediği gibi süre açısından da herhangi bir azalma olmuyor.
Her ne kadar dileyen herkesin online terapiye başvurma hakkı olsa da kimileri için online terapinin uygun ve faydalı olduğunu maalesef söyleyemeyiz. Aşağıda sıralayacağımız danışan durumları, online terapiden ziyade terapist ile danışanın yüz yüze görüşmesinin daha doğru olacağı düşünülen durumlardır:
  • İntihara meyilli danışanlar
  • Kendisine zarar veren danışanlar
  • Sanrı ve halüsinasyonlar gören danışanlar
  • Bulunduğu ortamda terapi şartlarını sağlayamayacak danışanlar (Örneğin; terapiye kalabalık ve gürültülü bir ortamda katılmak zorunda kalanlar, stabil bir internet bağlantısına sahip olmayan danışanlar gibi.)
Yukarıda sıraladığımız danışan durumları haricinde, istisnai herhangi başka bir durum söz konusu değilse terapistler, danışanları ile terapi sürecini online başlatmakta veya sürdürmekte herhangi bir sakınca görmemektedir.
Terappin’de online terapi için randevu oluşturmak da terapiye katılım sağlamak da oldukça basittir. Aşağıda sıralayacağımız adımlar, baştan sonra online terapi süreci adımlarıdır. Sen de bu 4 adımı takip ederek online terapi randevunu rahatlıkla oluşturup terapi sürecini online yürütebilirsin:
  • Terappin’de kayıt oluşturduktan sonra sana en uygun uzman psikologları önerebilmek için sorduğumuz soruları yanıtla.
  • Sana ve ihtiyaçlarına en uygun online terapistin randevu takviminden kendin için müsait olan zamanı seç.
  • Randevu günü ve saati geldiğinde tek tıkla online terapiye katıl ve psikoloğunla 45 dakikalık seansına başla.
  • Seans sonrasında psikoloğun ile mesajlaşarak bir sonraki online terap seansını belirleyebilir veya herhangi bir konuda sorularını iletebilirsin.
Online terapi ücretleri, psikolog tarafından belirlendiğinden net bir ücret vermek mümkün değildir; ancak şunu belirtmekte fayda var: Terapinin online olması, terapinin niteliklerinde herhangi bir eksikliğe ya da kayba yol açmamaktadır. Yine aynı şekilde, terapinin online gerçekleştirilmesi; terapiye geleneksel terapinin getirdiği sorumluluklarından daha fazlasını da yüklemez. Bu sebeple, online terapi seanslarının seans başı ortalama ücreti terapistin eğitim düzeyine, deneyimine, uygulanan terapi yöntemlerine ve terapistin şartlarına göre farklılık gösterebilir. Ancak bu seni belirsizliğe dürüklemesin, Terappin’deki online terapi ücretleri herkes için ulaşılabilir terapi imkanı yaratmak amacıyla her bütçeye uyacak şekilde geniş fiyat aralıklarına sahiptir.
"Terapiye Başla" seçeneğinin aktif olarak görüldüğü tüm uzmanlar ile ödemeni yaptıktan en fazla 15 dakika sonra terapiye başlayabilirsin. Öte yandan ‘‘Terapiye Başla’’ seçeneği aktif olmayan uzmanlar için randevu takvimine erişebilir ve burada uzmanların müsaitlik durumlarını inceleyebilirsin. İncelemenin ardından, sana gösterilen gün ve saat aralıkları içerisinden dilediğini seçip randevu oluşturabilirsin.
Lorem
Ipsum