Terappin nasıl çalışır?

İş Birliklerimiz

Terappin ve Mercedes-Benz iş birliği
Terappin ve Karadeniz Holding iş birliği
Terappin ve Colin's iş birliği
Terappin ve IBTech iş birliği
Terappin ve Yıldız Holding iş birliği
Terappin ve Finansbank iş birliği
200'den fazla global ölçekli firmanın insan kaynakları yöneticilerinin bir araya geldiği bir çalışmada çalışanların memnuniyetini ve mental sağlığını güçlendirmenin ilk adımının psikolojik destek imkanı yaratmak olduğu açıklanmıştır.

Kaynak: Employee Wellbeing & Mental Health: 5 Strategies From Top CHROs

Kurumsal Hayata Faydalarımız

Kurumlar Terappin'i Neden Seviyor?

Kuruma Özel Hizmet Terappin

Kuruma Özel
Hizmet

Ekibinizin sayısı ve ihtiyaçlarına göre analiz yapıyor ve kurumunuza en uygun çözümü sunuyoruz. Değişen ihtiyaçlara göre esneklik sağlıyoruz.

Verimli, Mutlu Çalışanlar Terappin

Verimli, Mutlu
Çalışanlar

Daha mutlu, sağlıklı ve üretken bir çalışma ortamı için ekibinizin mental sağlığını önemsiyor ve bireysel ihtiyaçlara uygun hizmet veriyoruz.

Mental Sağlık Eğitimleri Terappin

Mental Sağlık
Eğitimleri

Kurumla ve ekiplerle birlikte belirlenen aylık konular ile ilgili alanında uzman psikologlarla seminerler gerçekleştiriyoruz.

Raporlama ve Analiz Terappin

Raporlama
ve Analiz

Çalışan bilgileri gizli tutularak kullanım raporlarını hazırlıyor ve kurumun değişen ihtiyaçlarına göre dinamik olarak ilerleyebiliyoruz.

Kurumsal Ekipler Terappin'i Neden Seviyor?

Psikoloğun Her Zaman Yanında

Psikoloğun
Her Zaman Yanında

Mesai sonrası ya da hafta sonu, Terappin’in uzman psikologları sen ne zaman istersen yanında. Online terapi hizmetine dilediğinde erişebilirsin.

Tüm Özelliklere Erişim

Tüm Özelliklere
Erişim

Psikoloji testlerimizi çözebilir, rahatlatıcı seslerle dinlenebilir, günlük duygudurum takvimini takip edebilir ya da bloglarımızı inceleyebilirsin.

Anonim Görüşme Seçeneği

Anonim Görüşme
Seçeneği

İstersen anonim bir kullanıcı adıyla online terapi seanslarını gerçekleştirebilirsin. Psikoloğunu da dilediğin zaman değiştirebilirsin.

Gizliliğinizi Önemsiyoruz

Gizliliğin
Bizim İçin Önemli

Online görüşmeler üçüncü kişilerin erişimine izin vermeyecek şekilde uçtan uca şifrelenmiştir. Seanslar sadece sen ve psikoloğun arasında.

Dünya Sağlık Örgütü’nün Verilerine Göre Çalışanların

Terappin Hakkında Merak Edilenler

Kurumların ve çalışanların sorduğu soruları yanıtladık.

Online terapi, başta canlı görüntülü görüşme aracılığı ile olmak üzere, internet üzerinden gerçekleştirilen; danışan ile terapisti sanal ortamda bir araya getiren profesyonel ruh sağlığı danışmanlığı hizmetine verilen isimdir. Bu terapi türü aynı zamanda e-terapi, teleterapi, telemental sağlık ve çevrimiçi danışmanlık olarak da isimlendirilir. COVID-19 pandemi sürecinin yarattığı izole olma ve hayatı uzaktan devam ettirme hali sayesinde hızla popülerleşen online terapi, pandeminin gerektirdiği zorlu şartlar git gide azalırken; popüleritesini korumaya ve hatta artırmaya devam ediyor. Geleneksel şekilde, yani yüz yüze, gerçekleştirilen terapinin aksine online terapi; kişiye, terapisti ile her ikisi için de uygun olan zamanlarda dilediği ortamdan terapiye katılma olanağı sağlar. Terapinin akışını bozmayacak azami şartları sağladığı sürece, kişinin istediği yerden terapiye katılım sağlaması hiçbir problem teşkil etmez. Online terapi bu anlamda, mekansal ve hatta zamansal sınırların ötesinde her iki tarafa da esneklik sağlar.

Terappin'de terapistin ile olan bütün görüşmelerin gizlilik çerçevesinde gerçekleştirilir. Bu gizliliği tamamıyla sağlayabilmek için bütün görüşmeler üçüncü kişilerin erişimine izin vermeyecek şekilde uçtan uca şifrelenir. Bu sayede Terappin dahil kimsenin bu görüşmelere erişmesi mümkün olmaz.

Terappin'de hizmet veren uzman psikologlarımız çalışma saatlerini kendileri belirler. Birçok uzmanımız haftasonu ya da mesai saatleri dışındaki zamanlarda da hizmet vermektedir. Uygulama üzerinden uzman psikologlarımızın takvimlerini inceleyerek her iki taraf için de uygun olan saat aralığı için randevu oluşturabilir.

"Terapiye Başla" seçeneği aktif olan terapistlerimizle ödemeni yaptıktan en fazla 15 dakika sonra, terapistin onaylaması durumunda seansa başlayabilirsin. "Terapiye Başla" seçeneği aktif olmayan terapistlerimizin de randevu takvimini görüntüleyerek senin için uygun zamanı belirleyebilir ve randevunu oluşturabilirsin.

Evet, eğer süreç içerisinde farklı bir uzman psikolog ile terapi yolculuğuna devam etmek istersen, testimizi çözerek ya da hizmet veren diğer psikologlarımızı inceleyerek yeni bir psikolog ile seans oluşturarak terapi almaya devam edebilirsin.

Her ne kadar dileyen herkesin online terapiye başvurma hakkı olsa da kimileri için online terapinin uygun ve faydalı olduğunu maalesef söyleyemeyiz. Aşağıda sıralayacağımız danışan durumları, online terapiden ziyade terapist ile danışanın yüz yüze görüşmesinin daha doğru olacağı düşünülen durumlardır:
  • İntihara meyilli danışanlar
  • Kendisine zarar veren danışanlar
  • Sanrı ve halüsinasyonlar gören danışanlar
  • Bulunduğu ortamda terapi şartlarını sağlayamayacak danışanlar (Örneğin; terapiye kalabalık ve gürültülü bir ortamda katılmak zorunda kalanlar, stabil bir internet bağlantısına sahip olmayan danışanlar gibi.)
Yukarıda sıraladığımız danışan durumları haricinde, istisnai herhangi başka bir durum söz konusu değilse terapistler, danışanları ile terapi sürecini online başlatmakta veya sürdürmekte herhangi bir sakınca görmemektedir.
Size Ulaşalım