Online Bağımlılık Terapisi Uzmanı
Terappin Mobil Terapi Uygulaması

Bağımlılığın her çeşidi hem kişinin hem de kişinin etrafındaki kişilerin hayatını zorlaştırabilir ve olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle bağımlılık terapileri son derece önemli rol oynar. Online bağımlılık terapisi de ev rahatlığınızda faydalanabileceğiniz hizmetlerden biridir.

Mercedes-Benz Türk
Deloitte
QNB Finansbank
Colins
Yıldız Holding
Karadeniz Holding
IBTech

Online bağımlılık tedavisi hakkında aşağıda listelenen başlıklar altında daha detaylı bilgi edineceksiniz:

 • Online bağımlılık terapisi uzmanı,
 • Online bağımlılık terapisi psikolog hizmeti,
 • Size özel bireysel terapi,
 • Hizmet çeşitleri,
 • Uyarıcı ve uyuşturucu madde bağımlılığı, internet bağımlılığı, kumar bağımlılığı, alışveriş bağımlılığı, seks bağımlılığı, ilişki bağımlılığı, yeme bağımlılığı,
 • Online bağımlılık terapisi uygulaması,
 • Bağımlılık terapisi fiyatları,

Online bağımlılık terapisi hakkında daha detaylı bilgi için okumaya devam edin...


 

Online Bağımlılık Terapisi Uzmanı

 

Bağımlılık bazen ciddiye alınmasa da ilerleyince kişinin ve hayatındaki insanların yaşamını zorlaştıran ciddi bir hastalıktır. En yaygın bilinen bağımlılık çeşitlerinin yanı sıra, daha az bilinen bağımlılık çeşitleri de mevcuttur. Ayrıca, eğer tedavi edilmezse kişinin hayatında önemli negatif etkileri olabilir. Bu nedenle bağımlılık terapisi son derece önemlidir. 

Günümüzde birçok danışan bazı sebeplerden dolayı fiziksel olarak terapiye gitmeyi zor buluyorlar. Bu nedenle online terapiler son derece yaygın ve popüler olmaya başladı. Online bağımlılık terapisiyle evinizden kolaylıkla ve hızlıca bağımlılık terapilerine başlayabilirsiniz. Peki online bağımlılık terapilerinde kimlerden terapi alacağım? Sorusu mu canlanıyor kafanızda? Hiç endişeniz olmasın çünkü online bağımlılık terapisi, alanlarında uzman ve eğitimlerini tamamlamış psikologlar tarafından yapılır. 

Eğer bir bağımlılık tedavisine başlamak istiyorsanız, beklemeden online bağımlılık terapisi uzmanlarımızla tanışabilirsiniz!

 

Online Bağımlılık Terapisi Psikolog Hizmeti

 

Teknoloji ve dijital çağın gelişimiyle birlikte hayatımıza yeni bir terim ve olanak olarak online terapiler girdi. Bağımlılık terapisi psikolojik danışmanlık alınabilecek psikolojik bir sorundur. Yani bağımlılık tedavinizi terapi modeliyle online olarak edinebilmeniz günümüzde son derece kolay ve mümkündür. 

Bağımlılık kişinin yalnızca fiziksel değil, aynı zamanda sosyal olarak da zarar görmesine sebep olur. Online bağımlılık terapisinin ana hedefi bu sosyal ve fiziksel zarardan kurtulmayı sağlamaktır. Online bağımlılık terapisinin, hastanelerde alacağınız terapilerden tek farkı danışanın kendini rahat hissettiği herhangi bir yerde seanslara katılabilme imkânı sunmasıdır. Bu nedenle online bağımlılık terapisi bir avantaj da sağlar. Bu terapi çeşidiyle psikolog hizmeti sunulur ve terapi yöntemi ve modeli eğitimli klinik psikologlar tarafından yapılır. 

 

Size Özel Bireysel Terapi

 

Bağımlılık, çeşidine ve şiddetine (genel durumuna) bağlı olarak terapi modeli ve yöntemi değişen bir beyin hastalığı olarak kabul edilir. Bu nedenle online bağımlılık terapisinde de kişiye özel ve bireysel bir terapi modeli oluşturulması şarttır. Ayrıca danışanın terapi modelinin multidisipliner olması da terapinin etkisinde büyük rol oynar. 

Bağımlılığın birçok farklı tedavi yöntemi vardır ve tıp tarihi boyunca farklı yöntemler kullanılmıştır. Uzman psikoloğunuz sizin bağımlılık çeşidinize ve bağımlılığınızın şiddetine göre bir terapi yöntemini seçip uygulamaya koyulacaktır. Bu yüzden Terappin mobil uygulamasından alacağınız online bağımlılık terapisi tamamen size özel ve bireysel bir terapi olacaktır. Uzman klinik psikologlarımızla online bağımlılık terapinizin ardından hayatınızda fiziksel ve sosyal olarak iyileşmeyi garantiliyoruz. Denemeye ne dersiniz?

 

Hizmet Çeşitleri

 

Aynı bağımlılığın birçok farklı çeşidi olması gibi, Terappin’de de bunlar için alacağınız hizmet çeşitleri farklıdır. Genel olarak bağımlılıklar iki kategoride değerlendirilir. Bunlar, madde bağımlılıkları ve davranışsal bağımlılıklar olarak adlandırılır. Hizmet çeşitlerimiz aşağıda bu kategorilerle listelenen bütün bağımlılık çeşitlerini kapsar:

Madde bağımlılıkları:

 • Alkol bağımlılığı
 • Sigara (nikotin) bağımlılığı
 • Kafein bağımlılığı
 • İlaç bağımlılığı
 • Uyuşturucu bağımlılığı

Davranışsal bağımlılıklar:

 • Yeme bağımlılığı
 • Kumar bağımlılığı
 • Seks bağımlılığı
 • İnternet bağımlılığı
 • Alışveriş bağımlılığı
 • İlişki bağımlılığı

İşte sizin için bu bağımlılıklar ve terapileri hakkında biraz daha bilgi! Okumaya devam edebilirsiniz...

 

Uyarıcı ve Uyuşturucu Madde Bağımlılığı

 

Bu bağımlılık, genelde sakinleştirici ve uyarıcı etkisi olan ve genelde kimyasal içeren maddelere olan bağımlılığı temsil eder. Kişi genel olarak maddeye kısa sürede alışır ve zamanla daha fazla tüketme isteği duyar. Ayrıca, tüketilmediği zamanlarda yoksunluk belirtileri göstererek kendilerine hem fiziksel hem de sosyal açıdan büyük zarar verirler. 

Kişiler genelde madde kullanımlarını kontrol edebileceklerini düşünerek kullanmaya başlayıp bağımlılıklarını kabul etmeleri uzun sürer. 

Ayrıca alkol bağımlılığı da bu bağımlılık çeşidine dahildir. Rehabilitasyon ve terapi ile tedavisi mümkündür. Terappin mobil uygulaması ile online bağımlılık terapisi altında madde bağımlılığı tedavisi olabilirsiniz!

 

İnternet Bağımlılığı

 

İnternet bağımlılığı özellikle günümüzde oldukça yaygın bir bağımlılık çeşididir. Bu bağımlılık türü bir davranışsal bağımlılık olarak adlandırılır. Özellikle çocuklarda da sık sık görülebilen bir bağımlılık türüdür. Bilgisayar ve internet bağımlılığı, bilgisayar ve internete sürekli düşkünlük, kullanılmadığında belirli tepkiler verdiren bir bağımlılıktır. Teşhis edilmesi oldukça kolay, terapisi de madde bağımlılığına kıyasla daha hızlı olabilir. 

Terappin online bağımlılık terapisi ile internet bağımlılığınızdan şimdi arınabilirsiniz!

 

Kumar Bağımlılığı

 

Kumar bağımlılığı terapisi de online bağımlılık terapisi ile edinebileceğiniz bir hizmet çeşididir. Kumar bağımlılığı kısaca kişinin daha değerli bir şey elde etme umuduyla başka değerli bir şeyi riske atması ve bu eylemin sürekli devam etmesidir. Bu bağımlılık çeşidi kişiye son derece büyük maddi kayıplar yaşatabilir. Bu nedenle ciddiye alınması ve tedavi edilmesi gerekir. 

 

Alışveriş Bağımlılığı

 

Alışveriş bağımlılığı, bireyin sürekli alışveriş yapma isteği duyması ve bu eylem sonucunda rahatlaması, mutlu olması, kendini üstün hissetmesi ve güçlü hissetmesi olarak tanımlanabilir. Bu belirtilerle de saptanması mümkündür. Bu bağımlılığa sahip kişiler herhangi bir sorun yaşadıklarında alışveriş yaparak kendilerini rahatlatmaya çalışırlar. Bu nedenle bu bağımlılık da kişiye ciddi maddi zararlar verebilir. Online bağımlılık terapisi hizmeti olarak alışveriş bağımlılığı terapisi de alabilirsiniz. 

Üstelik ev rahatlığında seansların keyfini çıkarabilirsiniz!

 

Seks Bağımlılığı

 

Online bağımlılık terapisi hizmetiyle seks bağımlılığı için de tedavi mümkündür. Diğer bağımlılıklara kıyasla seks bağımlılığının tedavisi biraz daha farklı olabilirken, tedavisi imkânsız değildir. Seks bağımlılığı genel olarak kişinin çok fazla pornografik içerik arayışında ve tüketiminde olması, birçok kişiyle aynı gece ilişki yaşaması ya da çok fazla mastürbasyon yapması olarak tanımlanabilir. 

 

İlişki Bağımlılığı

 

Bu bağımlılık, aşk, ilişki veya kişi bağımlılığı olarak karşımıza çıkabilir. Davranışsal bağımlılıklardan biridir. Bu tür bağımlılık kişinin hayatındaki birine olan aşırı bağımlılığı olarak tanımlanabilir. Online bağımlılık terapisi ile ilişki bağımlılığınızdan şimdi arınmanız çok kolay.

 

Yeme Bağımlılığı 

 

Yeme bağımlılığı da davranışsal bağımlılıklarından biridir. Günümüzde hakkında araştırmaları hala süregelse bile obezite ve yeme bozuklukları ve yeme bağımlılığı arasında bir ilişkisi vardır. Yeme bağımlılığı, kişinin duygusal değişimlerde kendini yemeğe vermesidir. Kişi üzgün ya da mutsuz olduğunda anında çok fazla yiyebilir, bazen yer yemez çıkarabilir. Online bağımlılık terapisi ile yeme bağımlılığınızın tedavisi çok daha kolay!

 

Online Bağımlılık Terapisi Uygulaması

 

Bağımlılıklar türleri ve tedavi yöntemleri farklı olsa bile küçümsenecek hastalıklar değildir. Her türlü bağımlılık beyin hastalığıdır ve kişiye hem fiziksel hem de sosyal anlamda zararlar vererek kişinin hayatını olumsuz etkiler. Hayatınızın kalitesini artırmak istiyorsanız online bağımlılık terapisi tam da sizin için! Bağımlılık tedavinizi evinizin en sevdiğiniz köşesinden size özel bireysel oluşturulmuş tedavi yöntemiyle yapabilirsiniz.

Hemen indirin ve seanslarınıza başlayın!

 

Bağımlılık Terapisi Fiyatları

 

Bağımlılık çeşidi ve şiddetine göre değişiklik gösterecek online bağımlılık terapisi fiyatları yine de sizin için normal terapi ücretlerinden daha hesaplı olabilir! Terappin’de 200’den fazla uzman klinik psikolog arasından seçeceğiniz psikoloğunuz ile ilk seansın ardından terapi modeliniz oluşturulacaktır. 

Hemen Terappin mobil uygulamasını indirerek daha detaylı bilgiler edinebilirsiniz!

Nasıl Çalışır?
Uzman bir psikolog ile eşleşin.
Uzman bir psikolog ile eşleş

Soracağımız birkaç sorunun ardından ihtiyacına uygun, alanlarında uzman bir psikolog ile eşleş.

Hemen seansa başlayın veya randevu oluşturun.
Hemen seansa başla veya randevu oluştur

Sana en uygun çevrimiçi uzman psikolog ile hemen terapiye başla veya istediğin gün ve saat için randevunu %15 indirimli oluştur.

45 dakika online seansa katıl.
45 dakika online seansa katıl

Psikoloğun ile 45 dakika görüntülü çevrimiçi seansa başla. Unutma görüşmelerin sadece senin ve psikoloğun arasında. 🤫

Yaşam kaliteni arttırmak, hayata karşı bakış açını değiştirmek senin elinde. Terappin, çıkacağın bu yolda aradığın desteği alabilmen için senin yanında

İlk kez terapi alan danışanların %75'i terapilerine devam etti.

100 TL'den başlayan fiyatlarla şimdi çevrimiçi terapi alın.

Şimdi Bir Randevu Oluştur

Merak Ettiklerinizi Yanıtlıyoruz

Hangi programı seçeceğinizden emin değil misiniz veya hizmetlerimiz hakkında sorularınız mı var?
Endişelerinizi gidermek için SSS bölümümüzü inceleyin.

Sıkça Sorulan Sorular

Danışan Yorumları

  Puan:

  "İstediginiz yerden evden arabadan isten kendinizi 45 dk izole edip yol ile zaman harcamadan seansinizi gerceklestiriyorsunuz. En onemlisi devamliligi kolay ve surdurulebilir olmasi. Psikologa gidenler bilir bu yolda en zor ve en onemli sey devamlilik. Tesekkurler"

  Kzmn9 – Mar 15, 2021
  Puan:

  "Karşıdan avrupaya taşındığımdan beri terapistime gitmek çok zor oluyordu, terapistim buraya gelmiş beni de davet etti. Üstelik seanslar çok daha verimli geçiyor 3 aydır🙃 herkese tavsiye.."

  Denizars – Feb 13, 2021
  Puan:

  "Pandemi yüzünden hastanelere polikliniklere gitmeye çekinirdim şansıma karşıma bu uygulama çıktı aldığım terapiden gayet memnun kaldım devam etmeyi düşünüyorum programda emeği geçen herkese teşekkür ederim"

  bejark – Dec 21, 2020
  Puan:

  "İş stresimden dolayı böyle bir terapi aldım ve çok faydalı oldu. Özellikle bu dönemde insanların tam da ihtiyacı olan bir uygulama. Emeğinize sağlık! ❤️"

  yagmursan – Nov 21, 2020
  Puan:

  "Sonunda bir düşündü. Teşekkürler en ihtiyaç duyduğum hizmetti. İhtiyacımı tam destek karşılıyor."

  Ssedddss - Nov 16, 2020
  Puan:

  "Benim gibi terapiste gitmek için zamanı olmayanlar için birebir. Ben çok beğendim, arayüzü çok kullanışlı. Geliştiricilerinden emeği geçenlerden Allah razı olsun."

  sudeleraz – Oct 5, 2020
Terappin Uygulamasını Ücretsiz İndir
Hemen Yükle ve İlk Seansına %15 İndirimli Katıl!

Uzman klinik psikologlardan hemen terapi alın ve değişimi başlatın

Terappin'i Ücretsiz İndir