Hizmetler

Online Bipolar Bozukluk Terapisi Uzmanı

Online bipolar bozukluk tedavisi ile yaşam kalitenizi arttırabilirsiniz! Uzun vadede bipolar ataklarınızın sayısını ve sıklığını azaltmak mümkün. Online terapi uygulaması Terappin size en iyi hizmeti sunmak için burada. Bipoların bozukluğun e-terapi ile nasıl çözüme kavuşacağını adım adım detaylandırdık.

Online Bipolar Bozukluk Terapisi Psikolog Hizmeti

 

Bipolar bozukluk (manik depresif bozukluk) karmaşık duygu durum bozukluğudur. 

Uzun süre devam eden bu hastalık kişinin duygularını en uç noktalarda yaşamasına sebep olur. 

Kendinizi bir anda çok heyecanlı ve mutlu hissederken bir süre sonra çok kötü hissedip içe kapanabilirsiniz, hatta intihar eğilimi bile gözlemlenebilir

Yaşam kalitenizi ve işlevselliğinizi son derece olumsuz etkileyen bu hastalığın tedavi süreci uzun soluklu olabilir

Yoğun bir ilgi ve düzenli takip gerektiren bipolar bozukluk için en iyi tedavi metotları uygulanmalıdır. Aksi halde ataklar yoğunlaşıp sıklaşabilir

Online bipolar bozukluk tedavisi ile seanslarınıza ara vermeden devam etmek mümkün 

Uzman terapistlerimiz sizi adım adım takip ederek, bu zorlu süreçte ihtiyaçlarınıza yönelik tedavi yöntemleri uygulayacaklardır. 

Her an iletişimde kalın, Terappin ile güvendesiniz! 

 

Online Bipolar Bozukluk Terapisi Uzmanı

 

Terappin bünyesindeki psikologlarımız yüksek lisanslı ve alanında uzman kimselerdir

Psikologlarımızın profillerini sitemiz üzerinden inceleyip kendiniz için en uygun uzmanı seçebilirsiniz

Kişisel bilgileriniz hiçbir kurum ya da kişi ile paylaşılmaz

Psikologlarımız sizinle gerçekleştirilen seanslardan sonra tedavi yöntemlerini ihtiyaçlarınız doğrultusunda şekillendirir

Her hasta için ilaç tedavisi uygulanmaz. İlaç tedavisi uygulanan hastaların düzenli kontrolü sağlanır

Seansların günleri ve saatleri danışanların talepleri doğrultusunda programlanır

Tedavi sürecinden önce muhtemel bütün süreçler hakkında danışanlarımız bilgilendirilir. 

Video konferans ve mesajlaşma platformları üzerinden gerçekleşen online terapilerimiz her an hizmetinizde

 

Size Özel Bireysel Terapi

 

Online bipolar bozukluk terapisi ile ruhunuzu iyileştirin!

Terappin ile çalışan e-terapi uzmanlarımız bütün programlarını hastalarımızın istek ve ihtiyaçlarına göre şekillendirir

Bipolar bozukluk tedavisi son derece özen gerektiren zor bir duygudurum bozukluğudur. Bu sebeple hastaların psikoeğitim alanında uzman doktorlarla çalışmaları gerekir

Bipolar bozukluğun tedavisinde sıkça tercih edilen metot bilişsel-davranışçı terapi metodudur

Hastaların neredeyse %40’ı ilaç tedavisine uyum sağlayamaz. Uzman psikiyatrlarımız psikoeğitim odaklı psikoterapi ile hastaların yaşamlarını kolaylaştırmayı hedeflerler

Online bipolar bozukluk tedavisi ile depresyon, öfke, kaygı gibi yaşam kalitenizi düşüren duygulardan arınabilirsiniz

 İlaç tedavisi ile desteklenen online terapilerimize başlamak için uygulamayı hemen indirin!

 

Bipolar Bozukluk Tedavisi Hizmet Çeşitleri

 

Uzun süren ve karmaşık duygulara sebep olan bipolar bozukluk 3 ana atak türü ile ortaya çıkar:

Taşkınlık (mani) ve çökkünlük (depresif bozukluk) olarak adlandırılan iki uçlu bipolar bozukluk 3 ayrı alt tipe ayrılır.

 

Bipolar I Bozukluğu

 

Bipolar 1 bozukluğu kadın ve erkek hastaları eşit oranda etkiler. 

Öncesinde ve sonrasında depresif atak ve hipomani yaşanması muhtemeldir. En az bir kez manik atak deneyimlenir

Kimi hastalarda manik atak sırasında psikoz (gerçeklikten kopuş) ortaya çıkar.

 

Bipolar II Bozukluğu

 

Bipolar 2 bozukluğu kadın hastalarda yoğun bir şekilde görülür 

Hastalar 2 hafta majör bir depresyon yaşarlar 

Depresyon sırasında 4 gün süren hipomani atağı yaşanır

Bipolar 2 bozukluğunda manik atak deneyimlenmez

 

Siklotimik Bozukluk

 

Belirtilerin daha hafif yaşandığı siklotimik bozukluk en az 2 yıl hipomani ve depresif ataklar yaşamaış kişilerde görülür

Atakların süresi birbirine denk değildir

Her atak birkaç hafta boyunca devam edebilir

Mani dönemi beklendiği kadar ağır geçmeyebilir

Hafif seyreden mani dönemleri hipomani olarak adlandırılır

 

Online Bipolar Bozukluk Terapisi Uygulaması

 

Online bipolar bozukluk terapisi artık ev rahatlığında sizinle!

Şehirlerin giderek kalabalıklaştığı, hayatın son derece hızlandığı modern çağda kendimiz için zaman ayırmak gittikçe zorlaşıyor. 

Ruhumuza, zihnimize ve bedenimize iyi gelecek terapilerimizi trafik, mesafeler, toplantılar derken sürekli öteliyoruz

Terappin mobil uygulaması ile dilediğiniz zaman dileğiniz yerde terapilerinize devam edebilirsiniz

Online bipolar bozukluk tedavisinde uzman psikologlarla çalışan Terappin yaşam kalitenizi arttırmak için size en iyi hizmeti sunmakta

Uygulamayı indirerek detaylardan haberdar olabilirsiniz

Terappin ile kendinizi keşfetmeye hazır olun!

 

Bipolar Bozukluk Terapisi Fiyatları

 

Online bipolar bozukluk terapisi hizmetinden yaralanmaya karar verdiniz ve ücretlendirme ile ilgili endişeleriniz mi var?

Terappin ile güvendesiniz!

Ödemlerinizi kredi kartınızla yapabilirsiniz. Kredi kartı bilgilerinizin saklandığı platformumuzda Iyzico altyapısı kullanılmaktadır

Detaylı bilgi için hemen uygulamayı indirin!


Terappin Hakkında Merak Edilenler

Terappin ile ilgili sorabileceğin bazı soruları senin için cevapladık.

Online terapi, başta canlı görüntülü görüşme aracılığı ile olmak üzere, internet üzerinden gerçekleştirilen; danışan ile terapisti sanal ortamda bir araya getiren profesyonel ruh sağlığı danışmanlığı hizmetine verilen isimdir. Bu terapi türü aynı zamanda e-terapi, teleterapi, telemental sağlık ve çevrimiçi danışmanlık olarak da isimlendirilir. COVID-19 pandemi sürecinin yarattığı izole olma ve hayatı uzaktan devam ettirme hali sayesinde hızla popülerleşen online terapi, pandeminin gerektirdiği zorlu şartlar git gide azalırken; popüleritesini korumaya ve hatta artırmaya devam ediyor. Geleneksel şekilde, yani yüz yüze, gerçekleştirilen terapinin aksine online terapi; kişiye, terapisti ile her ikisi için de uygun olan zamanlarda dilediği ortamdan terapiye katılma olanağı sağlar. Terapinin akışını bozmayacak azami şartları sağladığı sürece, kişinin istediği yerden terapiye katılım sağlaması hiçbir problem teşkil etmez. Online terapi bu anlamda, mekansal ve hatta zamansal sınırların ötesinde her iki tarafa da esneklik sağlar.
Online terapiye yönelik duyulan en büyük şüphelerden biri, terapinin yüz yüze terapi ile aynı oranda işe yarayıp yaramayacağı oluyor. Kişiler, terapistleri ile yüz yüze gelmeden gerçekleştirecekleri seansların herhangi bir iyileştirici gücü olmayacağı ve maddi manevi tüm çabalarının boşa gideceği yönünde endişeye kapılabiliyor. Bu soruya net bir şekilde ‘‘Evet, işe yarar.’’ diyerek kafandaki soru işaretlerini tamamen gidermek isteriz. Evet, online terapi kesinlikle işe yarıyor; çünkü online terapinin yüz yüze terapiden tek farkı tarafları sanal ortamda bir araya getirmesi oluyor. Terapist ve danışan, terapistin ofisi ya da bir hastane ortamı yerine bulundukları sessiz, sakin yerlerden birbirlerine ulaşıyor ve süreç bu şekilde devam ediyor. Terapi, niteliksel açıdan hiçbir işlevini yitirmediği gibi süre açısından da herhangi bir azalma olmuyor.
Her ne kadar dileyen herkesin online terapiye başvurma hakkı olsa da kimileri için online terapinin uygun ve faydalı olduğunu maalesef söyleyemeyiz. Aşağıda sıralayacağımız danışan durumları, online terapiden ziyade terapist ile danışanın yüz yüze görüşmesinin daha doğru olacağı düşünülen durumlardır:
  • İntihara meyilli danışanlar
  • Kendisine zarar veren danışanlar
  • Sanrı ve halüsinasyonlar gören danışanlar
  • Bulunduğu ortamda terapi şartlarını sağlayamayacak danışanlar (Örneğin; terapiye kalabalık ve gürültülü bir ortamda katılmak zorunda kalanlar, stabil bir internet bağlantısına sahip olmayan danışanlar gibi.)
Yukarıda sıraladığımız danışan durumları haricinde, istisnai herhangi başka bir durum söz konusu değilse terapistler, danışanları ile terapi sürecini online başlatmakta veya sürdürmekte herhangi bir sakınca görmemektedir.
Terappin’de online terapi için randevu oluşturmak da terapiye katılım sağlamak da oldukça basittir. Aşağıda sıralayacağımız adımlar, baştan sonra online terapi süreci adımlarıdır. Sen de bu 4 adımı takip ederek online terapi randevunu rahatlıkla oluşturup terapi sürecini online yürütebilirsin:
  • Terappin’de kayıt oluşturduktan sonra sana en uygun uzman psikologları önerebilmek için sorduğumuz soruları yanıtla.
  • Sana ve ihtiyaçlarına en uygun online terapistin randevu takviminden kendin için müsait olan zamanı seç.
  • Randevu günü ve saati geldiğinde tek tıkla online terapiye katıl ve psikoloğunla 45 dakikalık seansına başla.
  • Seans sonrasında psikoloğun ile mesajlaşarak bir sonraki online terap seansını belirleyebilir veya herhangi bir konuda sorularını iletebilirsin.
Online terapi ücretleri, psikolog tarafından belirlendiğinden net bir ücret vermek mümkün değildir; ancak şunu belirtmekte fayda var: Terapinin online olması, terapinin niteliklerinde herhangi bir eksikliğe ya da kayba yol açmamaktadır. Yine aynı şekilde, terapinin online gerçekleştirilmesi; terapiye geleneksel terapinin getirdiği sorumluluklarından daha fazlasını da yüklemez. Bu sebeple, online terapi seanslarının seans başı ortalama ücreti terapistin eğitim düzeyine, deneyimine, uygulanan terapi yöntemlerine ve terapistin şartlarına göre farklılık gösterebilir. Ancak bu seni belirsizliğe dürüklemesin, Terappin’deki online terapi ücretleri herkes için ulaşılabilir terapi imkanı yaratmak amacıyla her bütçeye uyacak şekilde geniş fiyat aralıklarına sahiptir.
"Terapiye Başla" seçeneğinin aktif olarak görüldüğü tüm uzmanlar ile ödemeni yaptıktan en fazla 15 dakika sonra terapiye başlayabilirsin. Öte yandan ‘‘Terapiye Başla’’ seçeneği aktif olmayan uzmanlar için randevu takvimine erişebilir ve burada uzmanların müsaitlik durumlarını inceleyebilirsin. İncelemenin ardından, sana gösterilen gün ve saat aralıkları içerisinden dilediğini seçip randevu oluşturabilirsin.
Tümünü Gör

Danışanlar Terappin Hakkında Ne Diyor?

Terapi yolculuğuna başlayanların %92'si Terappin'den çok memnun.

Terapi yolculuğuna daha uygun fiyatlarla başlayabilmen için ilk seansının %15'ini biz karşılıyoruz.

Terappin ile Terapi Yolculuğuna %15 İndirimli Başla

Terappin'in uzman klinik psikologları ile daha huzurlu bir hayata ulaşabileceğin terapi yolculuğuna ilk adımı at.

Terapi yolculuğuna daha uygun fiyatlarla başlayabilmen için ilk seansının %15'ini biz karşılıyoruz.