Online Terapi Ücretleri | Online Psikolog Fiyatları 2024

Yazan: Terappin
| 01 Kasım 2022 tarihinde yayınlandı. 27 Mayıs 2024 tarihinde güncellendi.
Online Terapi Ücretleri | Online Psikolog Fiyatları 2024

Online terapi ücretleri son zamanların en çok aratılan başlıklarından birisi. 

Telefon, tablet ve bilgisayarından kolaylıkla erişebileceğin bu tedavinin ücreti farklı faktörlere bağlı olarak değişebilir. 

Online psikolog fiyatları belirlenirken hangi faktörler etkindir? 

Tedavi süreci nasıl ilerler? Hangi alanlarda hizmet sağlar? 

Online terapi ücretleri ile ilgili tüm merak ettiklerin bu sayfada! 

Online Terapi Ücretleri Ne Kadar? 

Çevrimiçi tedavi hizmeti sağlayan pek çok farklı web sitesi ve uygulamasının sayısı günden güne artıyor. 

Tüm bu çeşitliliğin içinde güvenebileceğin bir hizmet ararken online psikolog fiyatları ile ilgili aşağıdaki faktörlere dikkat etmen gerekir: 

 • Ortalama bir fiyattan bahsedemeyiz. Online psikolog fiyatları belirlenirken etkili olan birçok etken vardır: Psikoloğun eğitim düzeyi ve uzmanlık alanları, tecrübesi ve kullanılan tedavi yöntemleri. 

 • Ücretlendirme online psikolog tarafından belirlenir. Fakat online psikolog etik kuralları ihlal etmemeli ve haksız rekabet yaratmamalıdır. 

 • Ücretsiz online psikolog hizmeti sağlayan kurumlara itibar etmemelisin. Terapi hizmetini ücretsiz almak istiyorsan bulunduğun bölgedeki belediyenin, üniversitenin ya da derneklerin terapi hizmetlerine başvurmalısın. 

Terapi Fiyatları Nasıl Belirlenir? 

Günümüzde uzaktan erişim platformları üzerinden bir online psikolog sana kolaylıkla destek olabilir. Ancak fiyat farklılığını belirleyen farklı faktörler vardır: 

 • Psikoloğun eğitim düzeyi (yüksek lisans, doktora) 

 • Psikoloğun uzmanlık alanları ve deneyimi 

 • Tedavi yöntemleri 

Ücretsiz Psikolog Desteği 

Hepimiz psikolojik ve ruhsal bir desteğe ihtiyaç duysak da gelir düzeylerimiz oldukça farklı. Bu durumda herkesin eşit bir fayda sağlaması için başvurabileceğin bazı kurum ve kuruluşlar mevcut. 

İşte herhangi bir ücret ödemeden psikolojik danışmanlık desteği alabileceğin kurumlar: 

 • Devlet Hastaneleri, Eğitim ve Araştırma Hastaneleri, Üniversite Hastaneleri 

Bulunduğunuz ildeki hastanenin hizmetlerinden yararlanmak için Merkezi Hekim Randevu Sistemi'ni (MHRS) kullanarak veya Alo 182'yi arayarak randevu alabilirsin. 

 • Belediyeler 

 • Toplum Ruh Sağlığı Merkezleri (TRSM) 

 • Sağlıklı Hayat Merkezleri (SHM), İlçe Sağlık Müdürlükleri 

 • Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi (ŞÖNİM) 

Bulunduğunuz ildeki Toplum Ruh Sağlığı Merkezi'ne başvurabilir ya da 7/24 hizmet veren ŞÖNİM tercihini değerlendirebilirsin. ŞÖNİM daha çok şiddetin önlenmesi ve koruyucu tedbirlerin uygulanması amacıyla kurulmuştur. Ancak bu kurumlardan da ücretsiz psikoterapi desteği alabilirsin. 

 • Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) 

12 yaş üstü bağımlı (tütün, alkol, madde, teknoloji) bireylere ve yakınlarına ücretsiz psikoterapi ve sosyal hizmet desteği veren kurumlardır. Türkiye'nin birçok ilinde ve KKTC hizmet vermektedir. ALO 115 Danışma Hattı'nı arayıp bilgi alabilirsin. Bu kurumların başında gelenler; 

 • İBB Psikoterapi Merkezleri 

 • ALO 153’ü arayarak randevu oluşturabilirsin. 

 • ABB Gençlik, Çocuk ve Aile Danışmanlık Merkezi 

Neden Online Psikolog? 

Online psikolog hizmetlerinin tercih edilmesinin nedenleri şunlardır: 

 • Seanslara yetişmek için yolda, trafikte ekstra bir zaman harcaman gerekmez. 

 • Çalışmak istediğiniz online psikolog ve görüşme saatlerini kendin belirlersin. Bu esneklik, tedavilere düzenli devam etmeni kolaylaştırır. 

 • Online psikolog hakkında çalışma alanları, tedavi yöntemleri, diğer danışan yorumları gibi bilgileri çalıştığı platform üzerinden takip edebilirsin. Bu durum, ilgili online psikolog sana uygun mu noktasında karar vermeni kolaylaştırır. 

 • Evden çıkmanı zorlaştıran herhangi bir engel durumu olduğunda (bedensel bir engel, yeni doğum yapmış olmak, evde bakmakla yükümlü olduğun ve tek bırakamayacağın birinin sorumluluğu) online terapi önemli bir avantaj sağlayacaktır. 

 • Şehir merkezinden uzakta yaşıyor olabilirsin ya da iş yerin şehrin merkezine uzak bir konumda olabilir. Yoğun bir program ve trafikte geçirilen zaman seni zorlayabilir. Görüşmelerini sürekli ertelemek ya da iptal etmek durumunda kalabilirsin. Çevrimiçi terapilerine internet erişimin olan her yerde katılabilirsin. 

Daha detaylı bilgi için online terapi nedir ve online terapinin faydaları nelerdir başlıklı yazılarımızı okuyabilirsin. 

Online Psikolog ile Tedavi Süreci 

Online psikolog hizmetlerimizden yararlanmak için web sitesi üzerinden ya da telefonuna Terappin uygulamasını indirerek giriş sağlayabilirsin. 

Sana en uygun online psikolog ile tanışmak için; 

Terappin uygulamasında göreceğin online psikolog listesinde eğitim durumlarına, uzmanlık alanlarına, online terapi ücretlerine ve diğer danışanlardan aldıkları yorumlara ulaşabilirsin. Bu sayede değerlendirme yapman daha kolay olacaktır. 

Daha sonra çalışmak istediğin online psikolog ile kendi takvimine uygun bir görüşme günü ve saati belirleyebilirsin. 

İlk görüşmede online psikolog seni ve ihtiyaçlarını en iyi şekilde anlamaya ve değerlendirmeye çalışır bu yüzden ön görüşmelerde şeffaf ve anlaşılır olmaya özen göstermelisin. 

Yapılan ön görüşmelerden sonra bir sonraki görüşmelerin gün ve saatleri belirlenir. Uzman online psikolog sana özel bireysel tedavi yöntemlerinin neler olduğunu söyler. Takip eden günlerde aşamalı ve kontrollü şekilde bu terapiler uygulanır. 

Eğer hastane muayenesine ya da yatarak tedaviye gerek duyulursa online psikolog seni mutlaka bilgilendirir. 

İlaç tedavisine gereken durumlarda düzenli kontrolü sağlanır. İlaç tedavisi psikolojik danışmanlık sağlayan kişi tarafından diğer tedavi yöntemleri ile desteklenir. 

Bu noktada randevulara düzenli katılım son derece önemlidir. Daha da önemlisi ister yüz yüze olsun ister uzaktan erişim ile olsun psikolojik bir yardım hizmeti zamana ihtiyaç duyar. Hemen sonuç almayı beklememeliyiz. 

Bireysel Terapi Ücretleri 

Bireysel tedaviler klinik uzman desteğiyle, kişinin kendi içine doğru çıktığı bir yolculuktur. Bu noktada online psikolog danışanın istek ve ihtiyaçlarının en iyi şekilde belirlemeli ve bunlara uygun bir yöntem izlenmelidir. 

Terappin bireysel online terapi ücretleri 850 TL’den başlamaktadır. Ancak her psikolojik danışmanlık servisi için ödeyeceğin tutar farklı olabilir. Bunun başlıca nedeni; psikolojik destek alacağın her online psikolog farklı uzmanlık alanları, çalışma sahaları ve tedavi yöntemlerine sahiptir. 

Bu yüzden talep edilen online terapi ücretleri de değişkenlik göstermektedir.  

Terappin'de hizmet veren alanında uzman online psikologları inceleyerek hemen sen de kendin için ilk adımı atabilirsin. 

Aile ve Çift Terapisi Fiyatları 

Öncelikle aile ve çift terapisi için online psikolog ne zaman gereklidir inceleyelim: 

 • Eşler arası ilişkide çözülemeyen ve tekrar eden sorunlar olduğunda 

 • Evlilik problemleri ortaya çıktığında 

 • Boşanmanın eşiğine gelindiğinde ancak evlilik hala kurtarılmak istenildiğinde 

 • Çocuk, ergen veya yetişkin psikolojisi konu dâhilindeyse 

 • Birlikteki çocuk ve ergenlerde davranış sorunları gözlemlenirse 

 • Alkol ve madde bağımlılığı/kullanımı durumunda 

 • Kronik fiziksel rahatsızlıklar ortaya çıkarsa ya da varsa 

 • Şiddet, ihmal ve duygusal istismar olduğunda 

 • Birlik üyeleri yas, kayıp ya da travmalarla baş etmeye çalışıyorsa 

 • Ekonomik olarak zorlu bir süreçten geçiliyorsa 

Bunlardan birkaçını yaşıyorsan mutlaka psikolojik aile danışmanlığı yardımı almalısınız. 

Bu konuda daha fazlasını öğrenmek için aile ve çift terapisi nedir başlıklı yazımıza göz atabilirsin. 

Aile terapisi fiyatları daha pahalı olur mu, aile terapisti ücreti bütçemi zorlar mı diye endişelenmene! 

Terappin’de online terapinin ortalama 850’den başlamaktadır. Bütçeni zorlamadan, ihtiyaç duyduğun psikolojik destek için sana özel aile terapisi hizmeti sunan online psikolog ile hemen tanış! 

Evlilik Terapisi Ücretleri 

Daha sağlıklı bir ilişki sürdürmek isteyen ya da ilişkideki problemleri bir uzman desteği ile aşmak isteyen tüm çiftlerin en çok merak ettiği konu: Çift terapisti fiyatları. 

Terappin uzman psikologları ile yapacağın ön görüşmelerden sonra ihtiyaçlarını ve ilişkine özel bireysel tedavi yöntemlerini belirleyebilirsin. Sonra çalışmak istediğin online psikolog ile devam etmen gereken tedavi süresini seans ücretlerini rahatlıkla konuşabilirsin. 

Online Regresyon Terapi Fiyatları 

Regresyon, geri çekilme, gerileme veya geriye dönüş anlamı taşır. Amacı bireyin günümüzde etkilenmeye devam ettiği duygusal ve zihinsel olumsuzlukların geçmişte neden olduğunu ortaya çıkarmaktır. 

Bireyin deneyimlediği depresyon, aşırı korku ve kaygı gibi durumların asıl nedenleri geçmişteki deneyimleridir. Bu geçmiş deneyimin ortaya çıkarılıp çözülmesi ile günümüzdeki problemlerle daha kolay baş edilir. 

Terappin online terapi ücretleri için size uygun uzman psikoloğu seçtikten sonra fiyat bilgisine ulaşabilirsiniz. Ayrıca “Regresyon Terapisi nedir?” sorusunu yanıtladığımız yazımıza da göz atmak isteyebilirsin. 

Oyun Terapisi Seans Ücretleri 

Oyun terapisi çocukların gelişimini destekleyen oldukça önemli bir terapi hizmetidir. Bu nedenle, her anne baba çocukları için en iyi olanı seçmeye özen gösterir. Online oyun terapisi ücretleri ile ilgili dikkat etmen gerekenler en önemli konu: 

 • Psikoloğun çocuklarla olan deneyimi, uzmanlık alanı ve eğitim düzeyi 

Oyun terapisi, çocuğun için aşağıdaki faydaları sağlar: 

 • Sorumluluk alma bilinci gelişir 

 • Kaygı ve endişe duyguları hafifler 

 • Aile bağları güçlenir 

 • Sosyal arkadaşlık ilişkileri gelişir 

 • Çocuğun ihtiyaç duyduğu psikolojik destek sunulmuş olur 

Daha detaylı bilgi için Oyun Terapisi Nedir başlıklı yazımızı okuyabilirsin. 

Psikoterapi Ücretleri Neden Bu Kadar Farklılık Gösterir? 

Online terapinin ücret farklılığı aşağıdaki ölçütlere bağlıdır: 

Psikoloğun çalıştığı bölge 

Danışmanlık, terapi ve tıbbi hizmetlerin sağlandığı bölgelerde randevu ücretleri genelde daha yüksektir çünkü ofis kiraları ve mesleki tanıtım reklamları maliyeti oldukça etkilemektedir. 

Hastaneler 

Özel olmayan hastanelerin poliklinikleri ve klinik danışmanlık ofislerinde ücretler değişkenlik gösterir. Bu nedenle fiyatlar hakkındaki güvenli ve detaylı bilgi için bulunduğun bölgedeki merkezleri aramalısın. 

Uzaktan erişim ile psikolojik tedavi 

Online psikolog fiyatları her online platformda değişiklik gösterebilir. 

Bu durumu etkileyen faktörler: Online psikolog için yetkinlik düzeyi, eğitimi, deneyimi ve psikolog tarafından uygulanan tedavi yöntemleridir. 

Online Cinsel Terapi Ücretleri 

Bu tedavinin ilk amacı hem bireye hem de çiftlere saygıyla dinlendikleri güvenilir bir atmosfer oluşturmaktır. Cinsel işlev bozukluğunu ve altındaki sebebi belirleyerek sorunu gidermeye yönelik yapılan tedavi metodudur. 

Uygulanan online tedavi sayesinde aşağıdakilere erişmen mümkün olacak: 

 • Kendi sınırlarını çizmenize yardımcı olur 

 • Kendinizi keşfedersin 

 • Partnerinle bağlarınızı güçlendirirsiniz 

Psikolog yardımı ile seks hayatınızı iyileştirmeniz ayıp ya da suçluluk verecek bir durum değildir. Daha mutlu, tatmin edici bir hayat ve ilişki yaşamak için online psikolog yardımı alabilirsin. 

Aşağıdaki problemlerden birini ya da birkaçını yaşıyorsan mutlaka bir psikolog ile iş birliği içinde olmalısın. 

 • Erkekte performans sorunları (sertleşme, erken boşalma ve uyarılma sorunları) 

 • Sekse dair istek bozuklukları (tiksinti ya da azalmış istek bozukluğu) 

 • Yatakta heyecan, yaratıcılık ya da oyun arayışında olunması 

 • Yatak odasında sıkıcılık ve monotonluk olması 

 • Fetişler ya da arzular nedeniyle suçluluk hissinin oluşması 

 • Seks hakkında suçluluk ve utanma duygusunun olması 

 • Travmalar (örneğin fiziksel istismar) 

 • Çiftlerin ya da bireyin sevişmesini etkileyen sağlık problemlerinin oluşması 

Terappin online terapi ücretleri için, danışmanlık alacağın seans bilgilerinin ve uzmanlık alanlarının yer aldığı online psikolog sayfasını ziyaret edebilirsin. Bu sayede cinsel terapi fiyatları ile ilgili de detaylı bilgiye ulaşabilirsin. 

Nefes Terapi Ücretleri 

Nefes beden, zihin ve ruh arasındaki bağlantıdır. Artan farkındalık ve bilinçli nefes alma ile derin fiziksel, zihinsel, duygusal ve ruhsal iyileşme değişiklikleri meydana gelir. Nefes terapisinin amacı, daha sağlıklı seviyelerde öz farkındalık, amaçlı yaşam ve yaratıcı ifadeyi teşvik etmektir. 

Nefes terapisi hakkında daha detaylı bilgiye, Terappin ekibi tarafından kaleme alınmış “Nefes Terapisi: Faydaları ve Nefes Egzersizleri” başlıklı yazıya göz atarak ulaşabilir ve 850 TL’den başlayan uygun fiyatları ile Terappin online nefes terapisine hemen başlayabilirsin. 

EMDR Terapi Ücretleri 

Göz hareketi duyarsızlaştırma ve yeniden işleme (EMDR) terapisi, bir ruh sağlığı tedavi tekniğidir. Bu yöntem, travmatik anıları işlerken gözlerinizi belirli bir şekilde hareket ettirmeyi içerir. EMDR'nin amacı, travma veya diğer üzücü yaşam deneyimlerinden kurtulmana yardımcı olmaktır. Diğer terapi yöntemleriyle karşılaştırıldığında EMDR nispeten yenidir. 

Online terapi ücretleri psikoloğun eğitim durumu, çalışma deneyimi ve seansların devamlılık süresine göre belirlenmektedir. EMDR hakkında daha detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsin. 

Dil ve Konuşma Terapisi Seans Ücretleri 

Konuşma terapisi, konuşma bozukluklarını ve iletişim problemlerini değerlendirir ve tedavi eder. İnsanların anlama, netlik, ses, akıcılık ve ses üretimi gibi becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur. Konuşma terapisi, inme, beyin hasarı veya diğer durumların neden olduğu çocukluk konuşma bozukluklarını veya yetişkin konuşma bozukluklarını tedavi edebilir. 

Fiyatlar hakkında detaylı bilgi için Terappin web sitesini ziyaret edebilir ya da mobil uygulamayı hemen indirebilirsin. Böylece, sana uygun psikoloğa hızla erişip kendi programına uygun bir seans takvimi oluşturabilirsin. 

Aile Dizimi Seans Ücretleri 

Aile dizimi terapisi, bir terapistin danışanın aile geçmişi, dinamikleri ve olası işlevsel olmayan kalıpları hakkında iç görü ve bilgi elde etmek için kullanabileceği terapötik bir müdahaledir. Geniş bir anlatımını senin için burada yazdık.  

Profesyonel online psikolog kadromuzu ve uzmanlık alanlarını inceledikten sonra senin için uygun randevuyu oluşturup seans ücretlerine ulaşabilirsin. 

Online Terapi Seanslarında Nasıl Ödeme Yapılır? 

Online terapi ücretleri için ödemeleri "Profil" sekmesindeki "Ödeme Yöntemleri" bölümünden kredi veya banka kartı ile Iyzico altyapısı üzerinden güvenli bir şekilde yapabilirsin. Kart bilgilerin Terappin altyapısında saklanmaz. 

Merak Edilenler 

1. Online psikolog seansı kaç TL? 

Online terapi ücretleri belirleyen faktörler hizmetin türü, tedavi yöntemleri ve randevuların sayısıdır. Bu ölçütlere dikkat ederek online psikolog seansı için fiyat değerlendirmesi yapman gerekir. 

2. Uzaktan tedaviyi kimler yapabilir? 

Çalışma alanında lisans ve yüksek lisans eğitimini tamamlamış uzmanlar yapabilir. Online psikolog mutlaka yasal çalışma iznine sahip olmalıdır. 

3. Terapi gerçekten işe yarıyor mu? 

Elbette. Üstelik beklediğinden çok daha olumlu sonuçlar alabilirsin. Ev konforunda, kendini en rahat hissettiğin alanlarda rahatça katılacağın görüşmeler hayatını kolaylaştıracaktır. Bunun yanı sıra ülkenin her yerinden istediğin online psikolog ile görüşebilme özgürlüğü uzaktan tedavinin en avantajlı yanlarından biridir. Evden çıkmanı engelleyen herhangi bir sağlık sorunu seni engellemez ve istediğin her an yararlanabilirsin. 

4. Psikolog ayda kaç seans sürer? 

Online terapi ücretlerinden sonra sıkça sorulan sorulardan birisi de seansların ne kadar süreceğidir. 

Bunu belirleyen ise danışanın ihtiyaçları ve tedaviye verdiği dönütlerdir. Her süreç hepimiz için aynı hızda akmaz, özellikle klinik bir psikoloji süreci bu anlamda farklıdır. 

Kimilerimiz üç görüşmede aşama kaydederken kimilerimiz için süreç daha uzun olabilir ve her iki durumda son derece normaldir. 

Sen Buna Değersin! 

Online terapi ücretleri zaman zaman bütçenizi zorlayabilir. İhtiyaç duyduğun bir oyun terapisinin ya da aile ve çift terapisinin maliyeti “buna değer mi?” sorusunu doğurabilir. 

Sen buna değersin. 

Çevrimiçi terapilerin kendine yaptığın güçlü bir yatırım olduğunu unutmamalısın. Kendini keşfettiğin, anladığın, kendine değer kattığın bir yolculuk buna değer. 

Alanında uzman online psikologlar arasından kendine en uygun olanı seçerek, kendine iyi gelmeye bugün başlayabilirsin. 

 

Paylaş
Terappin LinkedIn Terappin LinkedIn Terappin LinkedIn Terappin Youtube Kanalı

Bültenimize abone ol, mental sağlığın ve kişisel gelişimin için haftanın içerik önerilerinden ilham al. ✨

BLOG

Önerilen Diğer İçerikler

Terappin'de İlk Seansın BASLA15 koduyla %15 İndirimli

Terappin'in uzman klinik psikologları ile daha huzurlu bir hayata ulaşabileceğin terapi yolculuğuna ilk adımı at.

Terapi Yolculuğuna Başla