Regresyon Terapisi Nedir? - Anlamı, Yöntemleri ve Faydaları

Yazan: Terappin
| 09 Mart 2023 tarihinde yayınlandı. 22 Mart 2023 tarihinde güncellendi.
Regresyon Terapisi Nedir? - Anlamı, Yöntemleri ve Faydaları

 

Online regresyon terapisi birçok insanın aslında aradığı ama bulamadığı bir terapi modeli olabilir. Herkesin hayatında aşamadığı bir depresyon dönemi, fobi ya da yakınlık travmaları olabilir. Bunları aşmanın da en etkili ve kolay yollarından biri regresyon terapisidir. Eğer aşmanız gerektiğinizi düşündüğünüz herhangi bir mental engel varsa, bilgi edinmek için doğru sayfadasınız!

İşte bu sayfada regresyon terapisi hakkında size detaylıca sunacağımız bilgilerin kısa başlıkları:

*Online regresyon terapisi uzmanı

*Geçmiş yaşam terapisti

*Bireysel regresyon terapisi

*Regresyon terapisi faydaları

*Online regresyon terapisi uygulaması

*Regresyon terapisi fiyatları

Regresyon terapisi hakkında bütün detayları öğrenmek istiyor ve bu konu hakkında merak mı dolusunuz? Okumaya devam edin ve bütün soru işaretlerinden arının! Daha çok bilgi için, hadi başlayalım!

 

Online Regresyon Terapisi Uzmanı

Online regresyon terapi modeli ile inanılanın üzerine geçmiş yaşam tecrübesi yardımıyla tedavi olmak mümkün. Nasıl mı? Biraz konunun derinine ve başlangıcına inelim: Regresyon terapisi nedir?

Regresyon terapisi, kişinin günümüzdeki zihinsel ve duygusal sorunları geçmiş yaşamındaki olaylara odaklanarak çözmeyi hedefleyen terapi modelidir. Bu terapi modelini uygulayan terapistler, kişinin depresyon, fobi, yakınlaşma problemleri ve farklı çeşit sorunları, kişinin geçmiş yaşamını ziyaret ederek bu sorunları gidermeyi hedef alır. Fakat bilinmelidir ki, konu hakkındaki sınırlı araştırmalar ve muhtemel yanlış anılardan ötürü bu tedavi yaklaşımı hala tartışmalı durumdadır. Buna rağmen, bu terapi yönteminin birçok kişinin yukarıda bahsedilen duygusal ve zihinsel sorunlarında gelişime yardımcı olduğu da gözlemlenmiştir.

Peki, online regresyon terapisi uzmanı ne yapar? Kişinin aşamadığı herhangi bir mental ya da duygusal sorun varsa, bunu kendi kendine aşmak pek mümkün olmayabilir. Bu nedenle online regresyon terapi uzmanına başvurmak en iyi çözümdür. Evinizden çıkmadan, internet üzerinden alacağınız regresyon terapisi, uzmanlar tarafında regresyon teknikleri kullanılarak size uygulanacaktır. Regresyon terapistinin görevi, geçmiş yaşam anılarınızı hatırlamanıza yardımcı olarak günümüzde sahip olduğunuz herhangi bir sorunu aşmanızı sağlamaktır.

 

Geçmiş Yaşam Terapisti ile Hemen Tanış

Regresyon terapisi çoğunlukla geçmiş yaşam terapisi olarak da anılır.  Geçmiş yaşam terapisi ile kişinin geçmiş yaşamındaki anılara gitmek hedeflenir. Birçok insan bu terapi metodunu merak etmekte, denemelerinin ardından ise işe yaramasına şaşırmaktadır. Danışanın regresyon terapisi alması için geçmiş yaşamı inanıyor olması şart değildir.

Geçmiş yaşam terapisi ile kişinin bilinçaltına gidilip sebebi günümüz yaşamında bilinmeyen herhangi bir korku, tiksinti gibi hissin sebebi bulunur. Bu nedenle regresyon terapisi uygulaması için geçmiş yaşama inanılması beklenilmez. Ayrıca regresyon terapisinin amacı, insanlara geçmiş yaşamı kanıtlamak değildir. Bu yalnızca bir tedavi ve terapi yöntemidir.

Terappin mobil uygulaması ile evden online regresyon terapisine başvurmak şimdi çok daha kolay. Hiç anlamlandıramadığınız bir korku, tanışır tanışmaz hoşlanmadığınız bir insan ya da süre gelen aynı rüya ve kabuslara sahipseniz online regresyon terapisi tam sizin için.

Terappin mobil uygulamasını indirip geçmiş yaşam terapistiniz ile hemen tanışabilirsiniz! Artık beklemenize ve endişe etmenize gerek yok!

 

Bireysel Regresyon Terapi Hizmeti

Regresyon terapisi tıbbi bir tedavi yöntemi olarak sayılmaz. Ancak bir terapi yöntemidir. Buna rağmen, regresyon terapisine başvuracak danışan kişinin ruh ve akıl sağlığının yerinde olması ve 18 yaşından büyük olması gerekmektedir.

Bu terapi modeli, regresyon terapisi eğitimi almış uzmanlar tarafından uygulanmaktadır. Ayrıca danışan seans boyunca tam hipnozda olmaz. Kişi denilenleri duyar fakat ruhen farklı yerde bulunur. Her danışanın online regresyon tedavisine başvurma sebebi farklı olduğu için, genel ve herkese aynı uygulanan bir terapi yöntemi değildir.

Bu nedenle bireysel regresyon terapi hizmeti herkese uygulanacak terapi modelidir. Danışanın sorununun kaynağına inilir. Bazı danışanlarda sorun bir seansta çözülebilirken kimi için birden fazla seans gerekli görülebilir.

Eğer aşamadığınız bir ruhi ya da akli sorununuz olduğunu düşünüyorsanız size özel bireysel yapılacak regresyon terapisi tam sizin için! Terappin de size en kaliteli ve özel geçmiş yaşam terapisini sunmakta. Uzmanlar arasından seçim yapmak ve evinizin rahatlığında kaliteli bir geçmiş yaşam terapisi deneyimi edinmek artık çok kolay!

Denemeye ne dersiniz? Şimdi Terappin mobil uygulamasında!

 

Regresyon Terapisi Faydaları

Yukarıda da belirtildiği üzere, ismi terapi olmasına rağmen, regresyon terapisi tıbbi bir tedavi yöntemi değildir. Fakat bilinen bir gerçek vardır ki, online regresyon terapisinin birçok faydası vardır. Deneyimleyen danışanların birçoğu faydaları olduğunu belirtmiştir. Regresyon terapisi günümüzde birçok farklı insana uygulanmıştır. Bunların genelinde, regresyon terapisinin etkili olduğunun görüldüğü en büyük alan travmalardır. Regresyon terapisi savunucularına göre, kişi geçmiş travmasını hatırlamasa bile bu travma hala kişinin günümüzdeki yaşamında iletişim ve kendini ifade etme problemlerinde büyük rol oynar. Bu nedenle, regresyon terapisi danışanın bu sorunlara sebep olan travmaya gitmelerine ve detaylarını keşfetmeye büyük fayda sağlar.

Regresyon terapistleri aşağıda listelenen bireysel tecrübelerin geçmiş yaşam tecrübelerinden büyük ölçüde etkilendiğine inanmaktadırlar:

  • Korku ve fobiler,
  • Fiziksel yakınlaşma problemleri,
  • Genel olarak ilişki sorunları,
  • Sebebi olmadığı düşünülen suçluluk ve utanç duyguları.

Online regresyon terapisiyle bir ya da iki seans gibi kısa sürede bile bu duyguları aşmak artık mümkün!

 

Online Regresyon Terapi Uygulaması

Regresyon terapisi detaylıca açıklandığına göre bu uygulamanın online kısmına değinilmesi mümkündür bu yazıda. Online regresyon terapi uygulaması internet üzerinden ev rahatlığında ulaşabileceğiniz bir terapi modelidir. Özellikle Covid-19 salgını döneminde birçoğumuz evden çıkmaya ve özellikle hastane veya muayenehane gibi yerleri ziyaret etmeye çekiniyoruz. Artık bu çekinceye yer yok çünkü Terappin mobil uygulamasıyla online regresyon terapisi evinizde! Evinizin en huzurlu bulduğunuz köşesinden online seansımıza katılıp kaliteli bir geçmiş yaşam terapisi edinerek gündelik yaşamınızda size zorluk veren sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz.

İşte sizin için online regresyon terapisi seansının nasıl uygulandığının adımlarla küçük bir özeti:

  1. Hazırlık
  2. Regresyon tekniklerinin uygulanması
  3. Önceden bastırılmış duyguların ifade edilmesi ve boşalımı
  4. Bilinçaltının yeniden öğrenilmesi ya da programlanması
  5. Seansın sonuçlanması

Unutmayın! Online regresyon terapisi, eğitimini almış uzmanlar tarafından uygulanmaktadır. Eşsiz bir geçmiş yaşam terapisi için, Terappin en doğru adres!

 

Regresyon Terapisi Fiyatları

Regresyon terapisi fiyatları merak ettiğiniz konulardan bir tanesi olabilir. Özellikle ev konforunda sunulan online regresyon terapisi için ödeyeceğiniz miktarı merak etmekten daha normal hiçbir şey yok! Terappin ile 200’den fazla alanında uzman terapistlerimiz arasından kendinize en uygun olanını seçip, terapiye başlamanız sadece saniyelerinizi alacak! Fiyatlar için mobil uygulamayı indirerek detayları öğrenebilirsiniz.

 

 

 

Paylaş
Terappin LinkedIn Terappin LinkedIn Terappin LinkedIn Terappin Youtube Kanalı

Bültenimize abone ol, mental sağlığın ve kişisel gelişimin için haftanın içerik önerilerinden ilham al. ✨

BLOG

Önerilen Diğer İçerikler

Terappin'de İlk Seansın BASLA15 koduyla %15 İndirimli

Terappin'in uzman klinik psikologları ile daha huzurlu bir hayata ulaşabileceğin terapi yolculuğuna ilk adımı at.

Terapi Yolculuğuna Başla