Online İlişki Koçu | En İyi Evlilik ve İlişki Terapisi Ev Terapisti

Yazan: Terappin | 14 Mart 2022 tarihinde yayınlandı. 28 Şubat 2023 tarihinde güncellendi.

Online İlişki Koçu | En İyi Evlilik ve İlişki Terapisi Ev Terapisti

“Ben bu ilişkiye olan inancımı kaybettim Ela.”

Kendi döneminin rating rekortmenlerinden olan Doktorlar dizisindeki bu repliği hepimiz hatırlarız. Doktor Levent’in tam da nikâh günü yaşadığı bu çıkmaz, aslında her ilişkide karşılaşılabilecek bir durum.

İşler bu noktaya gelmeden önce ne yapmalıyız? İlişkide tehlike çanları çaldığı an, biz kimin kapısını çalacağız?

Tık tık tık! İlişki koçu evde mi?

 Online İlişki Koçu

İçim ürperiyor ya evde yoksa! Endişelenmeye hiç gerek yok çünkü ihtiyaç duyduğunuz ilişki koçu burada.

Bazen birlikteliklerimiz kötüye gider, bazen sorun yaşanmaz ama yaşanan anlar bizi tatmin etmeyebilir. Ya da artık her şey bitmek üzeredir. Böyle zamanlarda hepimizin düştüğü en büyük hata ya karşı tarafı suçlamak ya da sorunlardan kaçmak olur. Hiçbir şey yapmadan düzelmesini beklemek, aynı hataları tekrar tekrar yapmak ve farklı bir sonuç ummak, en büyük yanılgılarımız olacaktır. Sonra ver elini olumsuz düşünceler çemberi. Eğer bekârsanız, aşkı ve mutluluğu bulmanız artık çok zordur.  Eğer hala bir birlikteliğin içerisindeyseniz mutlu kalmak ve sevgiyi daimî kılmak da çok zordur. Hiçbir şey yapmamak, en iyi seçeneğiniz değildir. Böyle davranarak işleri yokuşa sürer, heybenizde sorunları biriktirirsiniz.

“Ben birlikteliğimi kurtarmak isteyen taraftayım ”diyorsanız hemen bir uzman desteği almaya başlamalısınız.  Üstelik bunun için uzun yollar gelmenize, bekleme salonlarında dakikaları saymanıza da gerek yok. Online ilişki koçu hizmetinden faydalanabilirsiniz.

 İlişki Koçu Nedir?

İlişki koçu, bireylerin beraber olduğu kişilerle kurduğu iletişimin uzun vadede tatmin edici bir şekilde ilerlemesine yardımcı olan kişidir. Bu süreçte sadece başkalarıyla kurduğunuz bağı değil kendinizle olan bağınızı da güçlendirirsiniz.

Alacağınız bu profesyonel hizmet size etkili bir iletişimin nasıl olması gerektiğini gösterecektir. Siz iletişim kanallarınızı açmaya başladıkça kendinizi de geliştirmeye başlarsınız. Artık yaşananları sakinlikle ve anlayışla kabul ettikçe sorunlara bakış açınız değişir. Çözüm odaklı, kontrollü ve uyumlu biri olduğunuzu fark edersiniz. Bu sayede aşk ve birliktelik iletişimini ve yaşamını güçlendirmiş olursunuz.

 İlişki Koçu Ne Yapar?

Zaman zaman birlikteliklerimizde aşamadığımız problemler olduğunu fark edebiliriz. “Tamam, artık olmuyor. ”hissi geldiği an iletişimi sonlandırdığımızda sanki problemi de sonlandırdığımızı düşünürüz. Belki de hallettiğimizi düşündüğümüz bu sorun bir sonraki beraberliklerimizi hatta kendimizle kurduğumuz bağı bile gölgeleyecektir. İşte tam da böyle zamanlarda ilişki koçu ihtiyaç duyduğunuz sağlıklı çözüm ortamını sağlar.

Nasıl mı?

 Bekâr insanlara da rehberlik ederler

Bir ilişki koçu, bekâr bir kimse için nasıl bir fayda sağlayabilir diye düşünüyorsunuz değil mi? İlişki koçu sadece var olan birlikteliği iyileştirmek ya da iyi giden bir birlikteliği korumak için rehberlik etmez. Aynı zamanda yeni ve sağlıklı bir beraberlik için de destek olur.

İlişki koçu sayesinde öncelikle bir ilişkide neye ihtiyaç duyduğunuzu belirlersiniz.

Henüz istikrarlı bir ilişki bulamıyorsanız, uzman bir rehber zihinsel engellerini aşmanıza yardımcı olabilir.

Yeni biri ile tanışmakta zorlanıyorsanız, sosyalleşmek sizin için zorsa bu durumlarla ilgili kaygılarınızı azaltmak için çalışabilir.

Eğer ebeveynlerinin başarısız ilişkisi nedeniyle çok acı çektiyseniz, genellikle travma veya seçim nedeniyle yalnız kalmayı tercih edersiniz. Dul veya boşanmış bir bireyseniz, geçmiş deneyimleriniz nedeniyle yeni bir ilişkiye girmekten korkabilirsiniz. İlişki koç bu tür konularda size rehberlik edebilir.

 Çiftler için ilişkinin her adımında destekleyicidir

 • Flört edenler

Modern zamanlardaki ana sorunlardan biri, muhtemelen bir çiftin yeterince iletişim kuramadığı veya yeterince zaman geçiremediği yoğun bir programdır. Bu da iletişimi bir çıkmaza sürükler.

Bazı durumlarda, flört eden çiftler yalnızca birbirlerine bağlanmaya hazır olmayabilir. İlişki koçunun görevi, bu çiftlerin beraberliklerinin bir sonraki aşamasına geçmelerine yardımcı olabilirler.

 • Birlikte yaşayan çiftler

Günümüzde, birlikte yaşama veya yaşayan çiftler oldukça normaldir. Her ne kadar aynı evin içinde yaşalar, aynı hayatı paylaşsalar da bunu bir adım ileriye taşımakta zorlanan bir çok kadın ve erkek görüyoruz. Bu gibi durumlarda, bir ilişki koçu, karı koca olmak için ilerlemeye teşvik edebilir.

 • Evlenmeyi düşünenler

Çiftler evlenmeden hemen önce farklı sorunlarla karşılaşabilirler. Fikir uyuşmazlığı, alışkanlıkların değişmesi ya da işlerin giderek ciddileşmesi onları daha stresli bir birlikteliğe zorlayabilir. İlişki koçu eleştirmeden kabul etmenizi, daha anlayışlı ve sakin bir gözle bakmanızı kolaylaştırır.

Bir çiftin yaşam rehberi, çiftlerin aradaki farkı kapatmanın yollarını bulmalarına ve sorumlu ortaklar olarak birbirleriyle yaşamaya devam etmelerine yardımcı olur.

 • Evli çiftler

Birçok ilişki koçu, tüm ailenin bir çift olarak yaşamayı öğrenmesini sağlamak için aile koçluğu da sunar. Bu durumda, yeni ebeveynler veya ebeveynleri ile birlikte yaşayan çiftler, temel ilişki sorunlarını birlikte çözmeye teşvik edilir.

 İlişki Koçu ve Çift Terapisi Aynı Şey Mi?

Belirli benzerlikler gösterseler de aslında çalışma sistemleri birbirinden farklıdır. İlişki Koçu, sadece evli çiftlere değil aynı zamanda bekarlara, flört eden çiftlere ve birlikte bir hayatı paylaşanlara da destek olur. Çift terapisi ise çiftler arasındaki problemlerin çözümüne, aile içi çatışmalara ya da sevginin daim kılınmasına odaklanır.

Çift terapisi, öncelikle evlilik sorunlarını iyileştirmek için işe koyulur. Daha sonra da her bir aile üyesini ilgilendiren tüm sorunları merkeze alır ve çözmeye çalışır. Burada amaç ilişkinin her ne olursa olsun devam etmesi değil sağlıklı ise devam etmesidir. Eğer taraflar için bitmesi daha uygunsa en sağlıklı şekilde bitirilmesi sağlanır.

Bununla birlikte henüz fark edemediğiniz ya da kendinizi hazır hissetmediğiniz duygu durumlarının da dışa çıkmasını sağlar. Örneğin, taraflardan biri çocuk isterken diğeri çekimser ya da isteksiz davranıyor olabilir. Her iki bireyinde duygu ve düşüncelerinin derinine inerek birbirlerini anlamaları sağlanır ve ortak bir paydada buluşmaları hedeflenir. Özetle, çift terapisi, beraberliğinizde sizi uzaklaştıran tüm etkenleri fark etmenizi ve bilinçli bir farkındalıkla çözüme kavuşturmanızı desteklemek için vardır.

 Online İlişki Koçu ile Psikolog Hizmeti

İlişki koçu, danışanların iletişim ve problem çözme yeteneklerine odaklanır. Böylece, anlaşmazlıktan ve yanlış anlaşılmalardan kaynaklanan sorunları çözmeyi amaçlarlar. Online ilişki koçu, yüz yüze gerçekleşen terapilerden farksızdır. Günün sonunda aynı verimi alırsınız hatta daha verimli olabilir. Trafikte beklemeden, bekleme salonlarında dakikaları saymadan ve gidecek zaman derdine düşmeden bir tıkla evinizde bu hizmetten yararlanabilirsiniz.

Üstelik çalışmak istediğiniz uzmanı kendiniz seçebilirsiniz. Size ve ilişkinize özel bireysel tedavi yöntemleri ile de istediğiniz mutlu birlikteliğe en kısa zamanda erişebilirsiniz.

 Neden İlişki Koçuna İhtiyacım Var?

Evlilik terapisti öncelikle evlilikteki sorunlara odaklanırken ilişki koçu tüm kendilerini ve isteklerini keşfetmede rehberlik edip daha uzun soluklu birliktelikler kurmalarına yardımcı olur.

 1. Karşı cinse karşı çekingen davranıyorsanız
 2. Buluşmalarınızda özgüveninizi kaybediyorsanız
 3. Artık hayatımda biri olsun ama nerden ve nasıl başlayacağımı bilemiyorum diyorsanız
 4. Aşk hayatınızda tutku eksikse
 5. İlişkinizi güçlendirmek istiyor ama nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız
 6. İlişkinizi bitirmek istiyorsunuz fakat nasıl olacak bilmiyorsanız
 7. Eski birlikteliklerinizden rahatsızsanız ya da eski sevgilinizi unutmak istiyorsanız
 8. İlişkiniz iyi gidiyor fakat biraz heyecan katmak istiyorsanız
 9. Eski bir birlikteliğinizde istismara uğradıysanız ve bu travmatik deneyimden yeni ilişkiye başlamadan evvel kurtulmak istiyorsanız
 10. Partneriniz için en iyisi olmak ve mükemmel bir ilişki deneyimi yaşamak ve yaşatmak istiyorsanız!

 Kimler İlişki Koçuna Gitmeli?

İlişki koçuna gitmeye karar verdiyseniz öncelikle bir rehber ile çalıştığınızda hayatınıza neler değişir onlara bakalım.

Bazen her şey olduğu yerde sayıyormuş gibi görünür ve bu durağanlık bizi boğar. İçimizde olanları tanımlayamayız da öylece kalır her şey. İşte böyle zamanlarda, ilişki koçu öncelikle kendi duygu ve düşüncelerinizi anlamanızı ve ifade etmenizi kolaylaştırır.

Sonrasında ise hayatınızdaki dengeleri sağlamak için çalışır. Bunun en önemli yolu ise net ve açık bir şekilde, elbette karşı tarafa saygımızı kaybetmeden, kendimizi ifade etmektir. Eğer kendinizi en iyi şekilde nasıl anlatacağınızı bilmiyorsanız, ilişki koçu sizi destekler.

Sosyal yaşamınızda ve ilişkinizde kendi kırmızıçizgilerinizi belirlemenize neden olur. Sanıyoruz ki hepimizin en çok hata yaptığı konulardan birisi ya çok taviz vermek ya da nerede hayır diyeceğimizi bilememek. Bunlar da önce kendimizi sonra da ilişkimizi içten içe yıpratır. İlişki koçu, bizim için önemli olan sınırları ve bunları nasıl koruyacağımızı öğrenmemize yardımcı olur.

Bu üç temel noktada ve iletişim becerilerinde yetersiz kalıyorsanız hemen bir ilişki koçu ile çalışmaya başlamalısınız.

 Evliliğim/İlişkim Kurtulabilir Mi?

Neden kurtarılmasın ki!

Evlilik danışmanı elbette ki ilişki koçundan farklıdır. Ancak, temelde her ikisi de kişinin iletişim problemlerine ve davranışlarına odaklanır. Davranışlarımızı etkileyen duygu ve düşüncelerimizdir böylelikle onlar üzerine de çalışmış oluruz.

Siz iyileşmeye kendinizden başladığınızda zamanla eşiniz de size karşı sınırlarını yumuşatacak ve orta yolu bulmaya çalışacaktır. Diyelim ki beklediğiniz gibi olmadı ve eşiniz hala aynı düşüncede, o halde terapistinizle konuşarak seanslara birlikte katılmanız en sağlıklısı olacaktır.

Bundan sonraki sürecin yöneticisi ise ilişki koçunuzdur çünkü her ilişkinin dinamiği ve ihtiyaçları farklıdır. Size özel bireysel terapi hizmetinden yararlanarak kendi ritminizin ne olduğunu bulabilirsiniz.

Her şeyi denedim ama olmuyor acaba yaşadığımız toksik bir ilişki mi? Belki de. Bu sorunun cevabı seanslarınızda ve uzmanınızın gözlemlerinde saklı.

 Çiftlere Özel Terapi

Hem çiftlere hem de bekârlara hizmet vermektedir. Danışanlar çift de olsa yalnızca tek bir birey de olsa verilecek hizmet tamamen özel olacaktır.

Ancak hala merak ediyor olabilirsiniz, ilişki koçu birlikteliğiniz için sizin yapamadığınız neyi yapıyor olabilir?  

Bekârlar için ne yapar?

 • İyi bir birliktelik için hazır mısınız anlamanızı sağlar
 • Birlikte olduğunuz kişinin size duyduğu ilginin artmasını kolaylaştırır
 • Hissettiğin kızgınlık ya da hayal kırıklığı hissinden kurtulmanıza yardımcı olur
 • Karşı cins hakkında daha fazlasını öğrenmenizi ve daha flörtöz ilişkiler yaşamaya başlamanızı sağlar.

Çiftler için ne yapar?

 • Hali hazırda olan ilişkini iyileştirmeye ve onu daha eğlenceli hale getirmeye hazır mısınız?
 • Evliliğini kurtarmaya var mısınız?
 • Şu eski sevgilinizi artık unutmaya ne dersiniz?
 • Hayatındaki boşluğu doldurmak için bir ilişki yapmayı mı düşünüyorsunuz?
 • Evliliğini bir sonraki aşamaya taşımaya hazır mısınız?

Çiftleri yukarıdaki soruları yanıtlamaya hazırlar ve onların belirlediği hedef doğrultusunda rehberlik eder.

İlişki Koçunun Faydaları

İlişkinizi daha etkili ve verimli hale getirmek için başvurulabilecek hizmetlerden biridir. Fakat merak ettiğiniz bir başka soru, faydaları neler olabilir?

İşte sizin için cevabı:

 • Kendinizi en derinden anlamanıza yardımcı olur
 • Altta yatan olumsuzlukları belirler
 • Derinlerde yatan hayal kırıklıklarını çözmeye yardımcı olur
 • Çiftler arasındaki iletişimin gelişmesini sağlar
 • Çiftler arasındaki yakınlığın derinleşmesine yardımcı olur

Tüm bunların yanı sıra, sağladığı diğer faydalar ise şunlardır:

 • Partnerinizi daha iyi anlayabilirsiniz

Çoğu zaman birbirini anlayamama, çiftler arasında ilişki sorunlarına neden olabilir. Bir ilişki koçunun çiftler için yapabileceği şey, birbirlerinin daha iyi anlamalarına yardımcı olmaktır.

Seansları aldıktan sonra, artık bir çift olarak daha iyi bir anlayışa sahip olduğunuzu ve partnerinizin işaretlerini, beden dilini veya görüşlerini daha iyi anlayabildiğinizi fark edersiniz.

 • Engelleri ortadan kaldırırsınız

Olumsuz engeller, özellikle psikolojik olanlar bir ilişkiye zarar verebilir. Bu tür engeller genellikle ilişkileri durgunlaştırır. Öte yandan, olumsuz psikolojik engeller çoğu zaman bekâr bireylerin anlamlı ilişkilere girmesini engelleyebilir. Böyle durumlarda ilişki koçu, olumsuz engellerden kurtulmanıza yardımcı olabilir ve daha iyi bir ilişki sürdürmek için ilerlemenizi teşvik edebilir.

 • Sorunlarla nasıl başa çıkılacağı konusunda size daha fazla seçenek sunar

İlişki koçluğu hizmeti almak, daha anlayışlı olmanıza yardımcı olabilir. Sonuç olarak, gelecekteki sorunları nasıl belirleyeceğiniz ve bu sorunları çözmek için nasıl çalışacağınız konusunda daha fazla bilgi sahibi olmanızı kolaylaştırır.

 

 Sıkça Sorulan Sorular

 1. Kimler ilişki koçu olabilir?

Kesinlikle alanında uzman psikolojik danışmanlar ve eğitmenlerden eğitim almalısınız. Bu eğitime katılmak için herhangi bir üniversitenin ilgili bölümünden mezun olmanıza gerek yoktur. Yani, mühendislik mezunu biri de yeterli profesyonel eğitimi aldıktan sonra bu ünvanı alabilirsiniz.

      2.  Aşk koçu ne demek?

Çiftlerin ya da mutlu bir aşkı arayan bekârların aşk, evlilik, flört ve cinsellik konularındaki bilgisinin artmasını sağlayan kişidir. Yaşanan sorunlarının ve bu konuda yaşadıkları zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olmayı amaçlar.

     3. Gelin koçluğu nedir?

Evlilik sürecindeki bir genç kadına, nişan, kına gecesi, düğün gibi tüm adımlarda rehberlik eden kişidir. Düğün ile ilgili hedefleri belirmede ve buna en iyi şekilde ulaşmada etkin bir rol oynar.

    4. Kendine koçluk nedir?

Bireyin kendini keşfetmesiyle başlayan süreçtir. Kişi kendi içine döndükçe zayıf yanlarını iyileştirir, güçlü yanlarını destekler. Böyle karşılaşabileceği tüm zorlu anlarda hayat dengesini en iyi şekilde sağlayabilir. Aslında, bireyin kendi kendinin rehberi olması hali diyebiliriz.

   5. Duygu koçu nedir?

Yaşadığımız farklı duyguların nasıl ortaya çıktığınızı anlamamız için verilen bir hizmettir. Bu duygular nasıl, neden ve ne şekillerde ortaya çıktı? Biz bunları en iyi şekilde yönetmek için neler yapmalıyız? Bastırmadan, göz ardı etmeden, hissettiğimiz gibi yaşayarak nasıl iyileşiriz? Bu sorunların cevaplarını bulduğumuz bir hizmet şeklidir.

 Online İlişki Koçu Uygulaması

Bu hizmeti en kolay çevrimiçi tedavi uygulamalarından alabilirsiniz. Yalnızca bir tıkla saniyeler içinde kaydolup terapinize başlamak artık çok kolay! Çalışmak istediğiniz uzmanın seçimini sizlere bırakıyor, dilediğiniz uzmandan hizmeti almanızı sağlıyoruz. Üstelik evden çıkmanıza gerek yok. Evinizin en sevdiğiniz köşesinden evliliğinizi kurtarmaya ya da iletişiminizi güçlendirmeye ne dersiniz? Öyleyse hemen Terappin uygulamasını indirebilirsiniz!

 

İlişki Koçu Fiyatları

Çevrimiçi tedavilerin en büyük avantajlarından biri de ekonomik olarak uygun olmasıdır. Yüz yüze seanslara giderken yol masrafını da düşünürken, çevrimiçi seanslarda böyle bir ekstra harcamayı düşünmenize gerek kalmaz! Terappin uygulamasıyla hizmetinize 200’den fazla klinik psikolog sunuyor ve seçimi size bırakıyoruz.

Hemen şimdi çalışmak istediğiniz psikoloğu seçebilir, terapinize başlayabilirsiniz. Yalnızca birkaç dakikanızı alacak.

Mobil uygulamayı indirerek detayları öğrenebilirsiniz.

Detaylı bilgi için hemen sen de indir!

 

 

 

BLOG

Önerilen Diğer İçerikler
Terapi yolculuğuna daha uygun fiyatlarla başlayabilmen için ilk seansının %15'ini biz karşılıyoruz.

Terappin ile Terapi Yolculuğuna %15 İndirimli Başla

Terappin'in uzman klinik psikologları ile daha huzurlu bir hayata ulaşabileceğin terapi yolculuğuna ilk adımı at.

Terapi yolculuğuna daha uygun fiyatlarla başlayabilmen için ilk seansının %15'ini biz karşılıyoruz.