Bağımlılık Terapisi Nedir? Bağımlılık için Tedavi Yöntemleri

Yazan: Terappin | 09 Mart 2023 tarihinde yayınlandı. 22 Mart 2023 tarihinde güncellendi.

Bağımlılık Terapisi Nedir? Bağımlılık için Tedavi Yöntemleri

 

Bağımlılığın her çeşidi hem kişinin hem de kişinin etrafındaki kişilerin hayatını zorlaştırabilir ve olumsuz etkileyebilir.

Bu nedenle bağımlılık terapileri son derece önemli rol oynar. Online bağımlılık terapisi de ev rahatlığınızda faydalanabileceğiniz hizmetlerden biridir.

Online bağımlılık tedavisi hakkında aşağıda listelenen başlıklar altında daha detaylı bilgi edineceksiniz:

*Online bağımlılık terapisi uzmanı

*Online bağımlılık terapisi psikolog hizmeti

*Size özel bireysel terapi

*Hizmet çeşitleri

- Uyarıcı ve uyuşturucu madde bağımlılığı, alkol bağımlılığı, tütün bağımlılığı, internet bağımlılığı, kumar bağımlılığı, alışveriş bağımlılığı, seks bağımlılığı, ilişki bağımlılığı, yeme bağımlılığı

*Online bağımlılık terapisi uygulaması

*Bağımlılık terapisi fiyatları

Online bağımlılık terapisi hakkında daha detaylı bilgi için okumaya devam edin...

 

Online Bağımlılık Terapisti Uzmanı

Bağımlılık bazen ciddiye alınmasa da ilerleyince kişinin ve hayatındaki insanların yaşamını zorlaştıran ciddi bir hastalıktır. En yaygın bilinen bağımlılık çeşitlerinin yanı sıra, daha az bilinen bağımlılık çeşitleri de mevcuttur. Ayrıca, eğer tedavi edilmezse kişinin hayatında önemli negatif etkileri olabilir. Bu nedenle bağımlılık terapisi son derece önemlidir.

Günümüzde birçok danışan bazı sebeplerden dolayı fiziksel olarak terapiye gitmeyi zor buluyorlar. Bu nedenle online terapiler son derece yaygın ve popüler olmaya başladı. Online bağımlılık terapisiyle evinizden kolaylıkla ve hızlıca bağımlılık terapilerine başlayabilirsiniz. Peki online bağımlılık terapilerinde kimlerden terapi alacağım? Sorusu mu canlanıyor kafanızda? Hiç endişeniz olmasın çünkü online bağımlılık terapisi, alanlarında uzman ve eğitimlerini tamamlamış psikologlar tarafından yapılır.

Eğer bir bağımlılık tedavisine başlamak istiyorsanız, beklemeden online bağımlılık terapisi uzmanlarımızla tanışabilirsiniz!

 

Online Bağımlılık Terapisi Psikolog Hizmeti

Teknoloji ve dijital çağın gelişimiyle birlikte hayatımıza yeni bir terim ve olanak olarak online terapiler girdi. Bağımlılık terapisi psikolojik danışmanlık alınabilecek psikolojik bir sorundur. Yani bağımlılık tedavinizi terapi modeliyle online olarak edinebilmeniz günümüzde son derece kolay ve mümkündür.

Bağımlılık kişinin yalnızca fiziksel değil, aynı zamanda sosyal olarak da zarar görmesine sebep olur. Online bağımlılık terapisinin ana hedefi bu sosyal ve fiziksel zarardan kurtulmayı sağlamaktır. Online bağımlılık terapisinin, hastanelerde alacağınız terapilerden tek farkı danışanın kendini rahat hissettiği herhangi bir yerde seanslara katılabilme imkânı sunmasıdır. Bu nedenle online bağımlılık terapisi bir avantaj da sağlar. Bu terapi çeşidiyle psikolog hizmeti sunulur ve terapi yöntemi ve modeli eğitimli klinik psikologlar tarafından yapılır.

 

Size Özel Bireysel Terapi

Bağımlılık, çeşidine ve şiddetine (genel durumuna) bağlı olarak terapi modeli ve yöntemi değişen bir beyin hastalığı olarak kabul edilir. Bu nedenle online bağımlılık terapisinde de kişiye özel ve bireysel bir terapi modeli oluşturulması şarttır. Ayrıca danışanın terapi modelinin multidisipliner olması da terapinin etkisinde büyük rol oynar.

Bağımlılığın birçok farklı tedavi yöntemi vardır ve tıp tarihi boyunca farklı yöntemler kullanılmıştır. Uzman psikoloğunuz sizin bağımlılık çeşidinize ve bağımlılığınızın şiddetine göre bir terapi yöntemini seçip uygulamaya koyulacaktır. Bu yüzden Terappin mobil uygulamasından alacağınız online bağımlılık terapisi tamamen size özel ve bireysel bir terapi olacaktır. Uzman klinik psikologlarımızla online bağımlılık terapinizin ardından hayatınızda fiziksel ve sosyal olarak iyileşmeyi garantiliyoruz. Denemeye ne dersiniz?

 

Hizmet Çeşitleri

Aynı bağımlılığın birçok farklı çeşidi olması gibi, Terappin’de de bunlar için alacağınız hizmet çeşitleri farklıdır. Genel olarak bağımlılıklar iki kategoride değerlendirilir. Bunlar, madde bağımlılıkları ve davranışsal bağımlılıklar olarak adlandırılır. Hizmet çeşitlerimiz aşağıda bu kategorilerle listelenen bütün bağımlılık çeşitlerini kapsar:

Madde bağımlılıkları:

 • Alkol bağımlılığı
 • Tütün (nikotin) bağımlılığı
 • Kafein bağımlılığı
 • İlaç bağımlılığı
 • Uyuşturucu bağımlılığı

Davranışsal bağımlılıklar:

 • Yeme bağımlılığı
 • Kumar bağımlılığı
 • Seks bağımlılığı
 • İnternet bağımlılığı
 • Alışveriş bağımlılığı
 • İlişki bağımlılığı

İşte sizin için bu bağımlılıklar ve terapileri hakkında biraz daha bilgi! Okumaya devam edebilirsiniz...

 

Alkol Bağımlılığı

Alkolizm hem ruhsal hem fiziksel bir rahatsızlıktır. Kişinin alkol kullanımını kontrol altına alamaması, ayık olduğu zamanın gitgide azalması ve alkol kullanımıyla kendini rahatlatması durumuna alkol bağımlılığı denilebilir. Alkolizm iyileşme ve tekrarlama dönemleri olan beyinsel bir hastalıktır. Çeşitli tedavi yöntemleri mevcuttur. 

 

Tütün Bağımlılığı

Tütün bağımlılığı en yaygın bağımlılıklardan biridir. Tütün bağımlılığını tetikleyen en önemli etken içindeki nikotindir. Sigara bağımlılığı olarak da bilinen tütün bağımlılığı oldukça yaygın bir bağımlılıktır ve hastanın fiziksel sağlığını gözle görülür derecede ve ciddi etkilemektedir. Sigara kullanımını bırakmak için belli adımlar uygulanabilmektedir ve bu bağımlılıktan kurtulmak mümkündür.

 

Uyarıcı ve Uyuşturucu Madde Bağımlılığı

Bu bağımlılık, genelde sakinleştirici ve uyarıcı etkisi olan ve genelde kimyasal içeren maddelere olan bağımlılığı temsil eder. Kişi genel olarak maddeye kısa sürede alışır ve zamanla daha fazla tüketme isteği duyar. Ayrıca, tüketilmediği zamanlarda yoksunluk belirtileri göstererek kendilerine hem fiziksel hem de sosyal açıdan büyük zarar verirler.

Kişiler genelde madde kullanımlarını kontrol edebileceklerini düşünerek kullanmaya başlayıp bağımlılıklarını kabul etmeleri uzun sürer.

Ayrıca alkol bağımlılığı da bu bağımlılık çeşidine dahildir. Rehabilitasyon ve terapi ile tedavisi mümkündür. Terappin mobil uygulaması ile online bağımlılık terapisi altında madde bağımlılığı tedavisi olabilirsiniz!

 

İnternet Bağımlılığı

İnternet bağımlılığı özellikle günümüzde oldukça yaygın bir bağımlılık çeşididir. Bu bağımlılık türü bir davranışsal bağımlılık olarak adlandırılır. Özellikle çocuklarda da sık sık görülebilen bir bağımlılık türüdür. Bilgisayar ve internet bağımlılığı, bilgisayar ve internete sürekli düşkünlük, kullanılmadığında belirli tepkiler verdiren bir bağımlılıktır. Teşhis edilmesi oldukça kolay, terapisi de madde bağımlılığına kıyasla daha hızlı olabilir.

Terappin online bağımlılık terapisi ile internet bağımlılığınızdan şimdi arınabilirsiniz!

 

Kumar Bağımlılığı

Kumar bağımlılığı terapisi de online bağımlılık terapisi ile edinebileceğiniz bir hizmet çeşididir. Kumar bağımlılığı kısaca kişinin daha değerli bir şey elde etme umuduyla başka değerli bir şeyi riske atması ve bu eylemin sürekli devam etmesidir. Bu bağımlılık çeşidi kişiye son derece büyük maddi kayıplar yaşatabilir. Bu nedenle ciddiye alınması ve tedavi edilmesi gerekir.

 

Alışveriş Bağımlılığı

Alışveriş bağımlılığı, bireyin sürekli alışveriş yapma isteği duyması ve bu eylem sonucunda rahatlaması, mutlu olması, kendini üstün hissetmesi ve güçlü hissetmesi olarak tanımlanabilir. Bu belirtilerle de saptanması mümkündür. Bu bağımlılığa sahip kişiler herhangi bir sorun yaşadıklarında alışveriş yaparak kendilerini rahatlatmaya çalışırlar. Bu nedenle bu bağımlılık da kişiye ciddi maddi zararlar verebilir. Online bağımlılık terapisi hizmeti olarak alışveriş bağımlılığı terapisi de alabilirsiniz.

Üstelik ev rahatlığında seansların keyfini çıkarabilirsiniz!

 

Seks Bağımlılığı

Online bağımlılık terapisi hizmetiyle seks bağımlılığı için de tedavi mümkündür. Diğer bağımlılıklara kıyasla seks bağımlılığının tedavisi biraz daha farklı olabilirken, tedavisi imkânsız değildir. Seks bağımlılığı genel olarak kişinin çok fazla pornografik içerik arayışında ve tüketiminde olması, birçok kişiyle aynı gece ilişki yaşaması ya da çok fazla mastürbasyon yapması olarak tanımlanabilir.

 

İlişki Bağımlılığı

Bu bağımlılık, aşk, ilişki veya kişi bağımlılığı olarak karşımıza çıkabilir. Davranışsal bağımlılıklardan biridir. Bu tür bağımlılık kişinin hayatındaki birine olan aşırı bağımlılığı olarak tanımlanabilir. Online bağımlılık terapisi ile ilişki bağımlılığınızdan şimdi arınmanız çok kolay.

 

Yeme Bozukluğu

Yeme bozukluğu da davranışsal bağımlılıklarından biridir. Günümüzde hakkında araştırmaları hala süregelse bile obezite ve yeme bozuklukları ve yeme bağımlılığı arasında bir ilişkisi vardır. Yeme bağımlılığı, kişinin duygusal değişimlerde kendini yemeğe vermesidir. Kişi üzgün ya da mutsuz olduğunda anında çok fazla yiyebilir, bazen yer yemez çıkarabilir. Online bağımlılık terapisi ile yeme bağımlılığınızın tedavisi çok daha kolay!

 

Online Bağımlılık Terapisi Uygulaması

Bağımlılıklar türleri ve tedavi yöntemleri farklı olsa bile küçümsenecek hastalıklar değildir. Her türlü bağımlılık beyin hastalığıdır ve kişiye hem fiziksel hem de sosyal anlamda zararlar vererek kişinin hayatını olumsuz etkiler. Hayatınızın kalitesini artırmak istiyorsanız online bağımlılık terapisi tam da sizin için! Bağımlılık tedavinizi evinizin en sevdiğiniz köşesinden size özel bireysel oluşturulmuş tedavi yöntemiyle yapabilirsiniz.

Hemen indirin ve seanslarınıza başlayın!

 

Bağımlılık Terapisi Fiyatları

Bağımlılık çeşidi ve şiddetine göre değişiklik gösterecek online bağımlılık terapisi fiyatları yine de sizin için normal terapi ücretlerinden daha hesaplı olabilir! Terappin’de 200’den fazla uzman klinik psikolog arasından seçeceğiniz psikoloğunuz ile ilk seansın ardından terapi modeliniz oluşturulacaktır.

Hemen Terappin mobil uygulamasını indirerek daha detaylı bilgiler edinebilirsiniz!

BLOG

Önerilen Diğer İçerikler
Terapi yolculuğuna daha uygun fiyatlarla başlayabilmen için ilk seansının %15'ini biz karşılıyoruz.

Terappin ile Terapi Yolculuğuna %15 İndirimli Başla

Terappin'in uzman klinik psikologları ile daha huzurlu bir hayata ulaşabileceğin terapi yolculuğuna ilk adımı at.

Terapi yolculuğuna daha uygun fiyatlarla başlayabilmen için ilk seansının %15'ini biz karşılıyoruz.