Ergen Terapisinin Faydaları Nelerdir | Tüm Avantajlar ve Dezavantajlar

Ergen Terapisinin Faydaları Nelerdir | Tüm Avantajlar ve Dezavantajlar

Terappin | Online Psikolog

Terappin Blog
13.11.2021 tarihinde oluşturdu.

Ergenlik döneminde yaşanan içe kapanmalar, gerginlik ya da aşırı duygusal hassasiyet gibi durumlarda Terrapin uzman kadrosyula size destek vermeye hazır!

 

Online ergen psikoterapisinin en büyük avantajı, bireylerin özgüvenli, bilinçli ve kontrollü bir şekilde hayata katılımını sağlamaktır.

 

Tüm zayıf yanlarınızdan en güçlü ‘ben’ i yaratmaya hazır mısınız?

Ergen terapinin faydaları ile tanışmanın tam zamanı.

Büyüdüğünüz ve kendinizi keşfettiğiniz bu yolculukta Terappin sizinle.

200’den fazla uzman psikologla çalışan mobil uygulamamızdan hemen yararlanın!

 

Ergen Terapisi Nedir?

Çocukluktan yetişkinliğe geçişteki uzun ve sancılı süreci ergenlik olarak adlandırırız.

Duygusal, fiziksel, ruhsal ve sosyal açıdan hızla geliştiğimiz bu dönemde tecrübe edindiğimiz her olay bizim için son derece kritiktir.

Bu sebeple başta ailemiz ve arkadaşlarımız olmak üzere pek çok kimsenin desteğine ihtiyaç duyarız.

Desteğini aldığımız ya da almayı talep ettiğimiz her birey ve kurum bizim için olumlu ve yeterli sonuçlar doğurmayabilir. 

Tüm bu gerçeklerin bilincinde olarak Terappin uygulaması, ergenlik sürecinin olumsuz duygularından ve travmalarından kurtulmanızı hedefleyen bir terapi hizmeti sunmaktadır.

Online ergen terapisi, kişilerin ergenlik döneminde yaşaması muhtemel tüm problemleri göz önünde bulundurarak bu konularda uzman bir psikolog kadrosu ile çalışmaktadır.

 

Online Ergen Terapisi Nasıl Yürütülür?

Terappin bünyesinde çalışan uzman terapistlerimiz, klinik psikoloji yüksek lisansını başarıyla tamamlamış ve bu alanda çalışma yeterliliğine sahip kimselerdir.

Ergenlik döneminde yaşanan sorunlardan en az biri ya da birkaçı uzmanlık alanlarını oluşturmaktadır.

Ergenlik travmaları üzerine özenle ve bilimsel yöntemleri kullanarak çalışan uzmanlarımız danışanlarla yapılan detaylı seanslardan sonra tanı, teşhis, tedavi yolunu izler.

Seansların uzunluğu, ergen bireyin olumsuz duyguları ve travmaları ne denli yoğun geçirdiğine ve tedaviye ne ölçüde cevap verdiğine bağlıdır.

Her ergen danışan için uygulanan tedavi yöntemi birbirinden bağımsızdır ve ihtiyaca göre şekillenir.

İlaç tedavisine gerekli görünmediği takdirde başvurulmaz.

Bireylerin yaşananları anlamlandırması, duygusal yüklerden kurtulması ve çözüm odaklı yaklaşması için bilişsel davranışçı tedavi yönetimine başvurulur.

 

Ergen Terapisine Hangi Durumlarda Başvurulmalıdır?

Ergenlik döneminde yaşanan içe kapanmalar, gerginlik ya da aşırı duygusal hassasiyet gibi durumlar son derece olağandır.

Pek çok ikilemi ve duygu geçişini aynı anda deneyimlediğimiz bu süreçte daha önce sergilemediğimiz davranışları gösterebiliriz.

Bu noktada anne ve babalara büyük bir sorumluluk düşmektedir. Zihnimizin duygusal ve bilişsel gelişimini yeterince tamamlamadığı ergenlik döneminde bireylerin aşırıya kaçan tavırları olağan karşılanırken bunların sürekli olması ve gündelik yaşamı olumsuz etkileyecek bir boyuta ulaşması son derece tehlikelidir.

Karar verme mekanizmamızın zayıf olduğu ergenlik süreci, bir anda geri dönüşü olmayan, önlem alamayacağımız, telafi edemeyeceğimiz hatalar yapmamıza neden olabilir.

Dahası bu süreçte yaşanan herhangi bir olumsuzluğun üzeri örtüldüğünde yetişkinlik döneminde ruhsal ve zihinsel olarak kalıcı hasarlar bırakabilir. 

Anne ve babalar çocuklarının her hareketini özenle takip etmeli ve kontrol edemedikleri anda derhal bir uzman psikoloğa başvurmalıdır.

Online ergen terapisi faydaları nelerdir hemen öğrenmek için uygulamayı indirin!

Terappin bir tık uzağınızda!

 

Ergen Terapinin Faydaları Nelerdir?

Terapi hizmetinden yaralanmak için çok ciddi ruhsal sorunlar yaşamamız gerekmez.

Zaman zaman daha iyi kararlar vermek, duygusal zekamızı geliştirmek, kendimizi yönetmeyi öğrenmek gibi sebeplerle de bir terapi hizmetinden yaralanabiliriz.

Gelişmeye ve büyümeye açık olduğumuz ergenlik dönemi uzman bir terapi hizmetinden yararlanabileceğimiz en hassas dönemlerden biridir.

Terappin mobil uygulaması, bu süreçteki pek çok ruhsal hastalık için çözüm üretirken ergen bireyleri yetişkinliğe en iyi şekilde hazırlar. 

Ergenlik Döneminde Sıkça Karşılaşılan Problemler

İşte ergenlik döneminde en sık yaşanan problemler:

 • Akran baskısı
 • Anksiyete
 • Cinsel kimlik tanımı
 • Akademik kaygılar (sınav stresi, okul başarı vb.)
 • Motivasyon eksikliği
 • Özgüven eksikliği
 • İletişim problemleri
 • Sosyal medya baskısı
 • Siber zorbalık
 • Köklü değişimler ( yeni bir şehre taşınma, okul değiştirme, anne-babanın boşanması vb.)
 • Aile problemleri

 

Online Ergen Terapisi Faydaları ile Yeni Deneyimlere Hazır Olun

Ergen terapinin faydaları ile tanışın!

Online ergen terapisinin temel hedefi, duygu, düşünce ve davranışların asıl sebeplerini anlamaya çalışarak onları hep bir adım ileriye taşımaktır.

Online ergen psikoterapisinin en büyük avantajı, bireylerin özgüvenli, bilinçli ve kontrollü bir şekilde hayata katılımını sağlamaktır.

Ergen danışanların kendi güçlü ve zayıf yanlarını keşfettikleri online terapi sürecinde uzman psikologlarımız tedavi sürecini danışanlarımızın istek ve ihtiyaçlarına göre şekillendirir. 

Zaman kısıtlaması yaşamadan, mekânsal uzaklıkları dert etmeden ergenlik dönemini en rahat şekilde geçirebilirsiniz. 

Kendi içinize yolculuğa çıktığınız, yetişkinliğe en iyi şekilde hazırlandığınız, dezavantajları avantaja çevirdiğiniz bir online terapi hizmeti için hemen Terappin uygulamasını indirin!

Detaylı  bilgi için hemen sen de indir!

1. IOS için hemen indir! 

2. Android için hemen indir! 

 
200'den fazla uzman psikolog arasından sana en uygun psikolog ile istediğin yerden 7-24 online terapiye başlamak için hemen uygulamayı indir!